Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2020-07-09  18:08:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien, 8. jūlijā, jaunā Ogres novada struktūras izveides koordinatora Jura Saratova vadībā notika pirmā darba grupas sanāksme par Administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu, kas paredz Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novadu apvienošanu ar Ogri kā novada administratīvo centru. Pirmais solis ir kapitālsabiedrību un to sniegto pakalpojumu izvērtējums katrā novadā, lai piedāvātu labāko risinājumu visa novada vienmērīgai attīstībai.

Jau ziņots, ka 27. aprīlī triju kaimiņu novadu – Ķeguma, Lielvārdes un Ogres – pašvaldību domju priekšsēdētāji Raivis Ūzuls, Santa Ločmele un Egils Helmanis tikās saistībā ar Administratīvi teritoriālo reformu (ATR) un vienojās, ka jaunā Ogres novada struktūras koordinēšana jāuztic Jurim Saratovam, pieredzējušam speciālistam valsts pārvaldes un pašvaldības struktūrās. Ar viņu darba grupā strādās arī pieaicinātais speciālists Juris Rudens, kurš veiks Ogres novada pašvaldības kapitālsabiedrību izvērtējamu, sniedzot rekomendācijas, ko ietvert kopīgajā plāna izstrādē.

Uz sanāksmes pirmo daļu bija ieradies arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, Ogres novada pašvaldības domes izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, Ogres novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Juris Laizāns.

Sanāksmes sākumā E. Helmanis uzsvēra, ka jaunais Ogres novads ir viens no nedaudziem, kas jau laikus gatavojas ATR ieviešanai. Viņaprāt, ir būtiski, lai pēc ATR ieviešanas uzlabotos dzīve visos novados, tieši tādēļ viens no galvenajiem uzdevumiem šobrīd ir apkopot visu pašvaldības kapitālsabiedrību pakalpojumus katrā novadā, apzināt izmaksas un cenrāžus. Piemēram, jau tagad zināms, ka Ķeguma novadā ir salīdzinoši augsts siltumenerģijas tarifs un nepieciešams strādāt pie risinājumiem tā samazināšanai. “Jaunajā novadā iedzīvotajiem jānodrošina tikpat kvalitatīvs vai pat kvalitatīvāks pakalpojumu klāsts. Mums ir jābūt vienotai sistēmai, tai skaitā par kapitālsabiedrībām un to sniegtajiem pakalpojumiem – ūdeni, siltumu. Mēs būsim viens no lielākajiem novadiem Latvijā ar gandrīz 60 000 cilvēku, tā ir liela atbildība. Mūsu rīcībā ir nepilns gads, lai mēs pienācīgi sagatavotos dzīvei un darbam jaunajā novadā,” tā E. Helmanis. Domes priekšsēdētājs pozitīvi novērtēja jaunās darba grupas speciālistu iepriekšējo pieredzi un zināšanas pašvaldības darba jautājumos, uzsverot, ka jaunajam novadam viņu sagatavotais darbības modelis būs liels ieguvums.

Jaunā Ogres novada struktūras izveides koordinators Juris Saratovs informēja par ATR ieviešanas gaitu; kopā ar Lielvārdes, Ķeguma un Ogres domes priekšsēdētājiem ir izstrādāta kārtība, kādā notiek virzība. Tāpat izveidots laika grafiks, lai iekļautos termiņos. J. Saratovs informēja, ka galīgā shēma par jaunā novada struktūru tiks sagatavota līdz 2021. gada 31. martam, atstājot vēl laiku uzlabojumiem, ja tādi būs nepieciešami. Pēc 1. jūlija izstrādātais projekts tiks prezentēts jaunajai novada vadībai; jaunievēlēto deputātu atbildība būs projektu izskatīt un pieņemt.

Darba grupai šobrīd ir divi svarīgi uzdevumi – ne vien izpētīt izglītības sistēmu visos novados, lai izveidotu kopīgu pārvaldes formu, bet arī strādāt pie kapitālsabiedrību un to sniegto pakalpojumu jautājuma. “Novados ir ļoti dažāds pakalpojumu klāsts, tāpat arī tarifi. Ir vairāki veidi, kā to risināt, jāsaprot iedzīvotājiem un kapitālsabiedrībām vislabākais variants. Mums jāskatās, lai pakalpojumi būtu pieejami pēc iespējas tuvāk iedzīvotajiem, un, ja iespējams, tarifi ir jāsamazina. Mēs meklēsim risinājumus, ņemot vērā veikto izpēti,” informēja J. Saratovs.

Arī J. Rudens uzsvēra, ka tiks veidoti vairāki modeļi, lai izvērtētu un pieņemtu labāko lēmumu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā.

J. Saratovs atzina, ka Ikšķiles novada domes vadība pagaidām nepiedalās ATR ieviešanas procesā, taču informācijas ieguvē speciālisti ir atsaucīgi. Kas attiecas uz Lielvārdes un Ķeguma novadiem, tur jūtams liels atbalsts un pretimnākšana. Vadība un visi darbinieki ir iesaistīti un vienmēr gatavi palīdzēt.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības