Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ogresnovads.lv
  Publicēts: 2020-06-29  17:46:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Piektdien, 26. jūnijā, Ogresgala pagastā tika atklāta labiekārtotā teritorija tautas nama apkārtnē - izbūvētā brīvdabas skatuve, atjaunotais piebraucamais ceļš un stāvlaukums, kā arī gājēju ietve, kas savieno tautas namu ar brīvdabas skatuvi.

Atklājot pasākumu, Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Čiščakova atzīmēja, ka iedzīvotāji jau sen ir gaidījuši šādas vietas izveidi, beidzot tas ir īstenojies. “Ogresgala pagastā notiek daudz dažādas formas un satura pasākumi, tāpēc mums ir ļoti svarīga vieta, kur varam sanākt kopā. Brīvdabas estrādes izveide ir milzīgs solis uz priekšu apkārtējās vides sakārtošanā,” norādīja I.Čiščakova, sakot lielu paldies ikvienam, kas bija iesaistīts šī projekta īstenošanā un objekta izbūvē, jo tikai labs process nodrošina labu rezultātu.

Prieku par skaisto vietu, kur varēs dejot, sadziedāties, sportot un īstenot citas aktivitātes, pauda arī Lauku atbalsta dienesta un PPP biedrības “Zied zeme” pārstāvji, uzsverot, ka tieši kultūra un sports uztur pagasta dzīvi, kam Ogres novada pašvaldība pievērš īpašu uzmanību.

Pasākumā piedalījās arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš uzsvēra, ka Ogresgals ir pagasts, kurā pēdējos gados ir pieaudzis iedzīvotāju skaits. Tas nozīmē, ka cilvēki vēlas šeit dzīvot, tāpēc svarīgi ir sakārtot infrastruktūru, un soli pa solim tas tiek darīts - labiekārtots Ogresgala hipodroms, sakārtots ceļš Ogre-Ogresgals un savienojums ar Maskavas šoseju, izbūvēta brīvdabas skatuve un labiekārtota tautas nama teritorija, šogad plānota arī centrālās ielas atjaunošana un asfaltēšana. “Mums ir svarīgi, lai iedzīvotājiem šeit būt ērti un patīkami dzīvot,” sacīja E. Helmanis.

Pasākuma laikā ikvienam bija iespēja darboties radošajās darbnīcās - veidot sapņu ķērājus, zaļo paklāju, metāla rotas, kā arī piedalīties nodarbību ciklā “Vingro vesels Ogresgalā”, savukārt vakarā varēja skatīties brīvdabas kino “Jēkabs, Mimi un runājošie suņi”.

Jau tika vēstīts, ka brīvdabas skatuves būvniecība, stāvlaukuma bruģēšana un gājēju taciņu izveide, kas savieno Tautas namu ar brīvdabas skatuvi, veikta Lauku atbalsta dienesta un biedrības “Zied Zeme” atbalstītā projekta Nr.19-04-AL02-A019.2202-000006 “Ogresgala Tautas nama laukuma labiekārtošana” ietvaros. Savukārt no Ogres novada pašvaldības līdzekļiem veikti Ogresgala Tautas nama piebraucamā ceļa un stāvlaukuma seguma atjaunošanas darbi. Tādā veidā tiks nodrošināta Ogresgala pagasta vietējo iedzīvotāju sabiedrisko aktivitāšu dažādošana.

Kopējās skatuves būvniecības izmaksas ir 19 193.52 EUR, no kuriem 9 000 EUR ir valsts un Eiropas Savienības atbalsts. Darbus veica SIA “EDIFICO”.

Ogresgala pagasta pārvaldes piebraucamā ceļa un stāvlaukuma seguma atjaunošanu un gājēju celiņu izbūvi veica SIA “MT Sēta”, savukārt Ogresgala Tautas nama stāvlaukuma asfaltēšanu - SIA ”Imberteh”. Piebraucamā ceļa un stāvlaukuma seguma atjaunošanas izmaksas ir 72 300.70 EUR bez PVN, gājēju celiņu izbūves izmaksas –17 409.95 EUR bez PVN, bet stāvlaukuma asfaltēšanas izmaksas –14 767.30 EUR bez PVN. Būvobjektā būvuzraudzību veica SIA “Liepavoti RE”.

Projekts tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības