Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2020-03-05  12:26:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

SIA “Ogres Namsaimnieks” no šī gada marta sāk sadarbību ar pārvaldnieka palīgiem, slēdzot savstarpēju līgumu par pārvaldnieka palīga pienākumu pildīšanu. Pārvaldnieka palīgi ir SIA “Ogres Namsaimnieks” izraudzīti pārstāvji daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, kuriem SIA “Ogres Namsaimnieks” uzdevumā būs jāveic līgumā noteiktie pienākumi, lai nodrošinātu efektīvāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanu, kā arī veicinātu informācijas apmaiņu un komunikāciju starp dzīvokļu īpašniekiem un pārvaldnieku.

Slēgt līgumu ar SIA “Ogres Namsaimnieks” par pārvaldnieka palīga pienākumu pildīšanu vispirms aicinātas personas, kas līdz šīm jau iesaistījušās dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbībās, izrādījušas iniciatīvu savu dzīvojamo māju uzturēšanā un ar kurām izveidojusies veiksmīga, uz attīstību vērsta sadarbība. Pārvaldnieka palīgiem kā pārvaldnieka pārstāvjiem tiks maksāta atlīdzība. Dzīvokļu īpašnieku rēķinus šie maksājumi nesadārdzinās, jo tie tiks veikti esošās apsaimniekošanas maksas ietvaros, t. i., atlīdzību pārvaldnieka palīgi saņems no SIA “Ogres Namsaimnieks” iekasētās apsaimniekošanas maksas, uzsver SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs. Turklāt atšķirībā no dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām, kuru pienākumus nosaka paši dzīvokļu īpašnieki un katrā dzīvojamā mājā noteiktais pilnvarojuma apjoms var atšķirties, ar pārvaldnieka palīgiem tiks slēgts standarta līgums, kurā noteikti konkrēti pienākumi un uzdevumi, piemēram, informēt pārvaldnieku par avārijas situācijām dzīvojamā mājā, izvietot pārvaldnieka sagatavoto informāciju dzīvojamā mājā, iesniegt pārvaldniekam dzīvojamās mājas siltumenerģijas skaitītāju un ūdensapgādes komercuzskaites mēraparātu rādījumus un citi.

SIA “Ogres Namsaimnieks” š. g. februārī uzsācis arī semināru ciklu par dažādiem aktuāliem pārvaldīšanas jautājumiem. Šādus seminārus sākotnēji plānots organizēt regulāri, bet vēlāk – pēc nepieciešamības. To mērķis ir sniegt pārvaldnieka palīgiem informāciju, kas nepieciešama veiksmīgai pienākumu pildīšanai, kā arī veidot izpratni par dažādiem pārvaldīšanas jautājumiem. Pirmais seminārs jau noticis š. g. 20. februārī. “Dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu un kontaktpersonu sapulcēs, kādas organizējām līdz šim, mūsu mērķis bija pārrunāt jautājumus, kas attiecas uz visām dzīvojamām mājām – par mūsu sniegto pakalpojumu izmaiņām un citas “globālas” lietas. Tomēr sapratām, ka vienmēr nonākam līdz atsevišķu dzīvojamo māju jautājumu risināšanai, kas nebija šo sapulču uzdevums,” sapulču formāta maiņu skaidro K. Grīnbergs. Uz pirmo semināru tika aicināti potenciālie pārvaldnieka palīgi, kuri tika iepazīstināti ar pārvaldnieka palīga līguma redakciju un līguma noslēgšanas nosacījumiem, kā arī informēti par jautājumiem, kas saistīti ar komunālajiem maksājumiem – to struktūru un veidošanas mehānismu, nepieciešamo rīcību avārijas gadījumā, aktuālo kontaktinformāciju un citiem jautājumiem.

“Dzīvojamā mājā ir nepieciešama persona, kas operatīvi spēj sazināties ar pārvaldnieku un risināt dažādus ar dzīvojamās mājas pārvaldīšanu saistītus jautājumus. Vēlamies būt informēti par dzīvojamo māju aktuālajām vajadzībām, kas ļaus efektīvi plānot nepieciešamo rīcību. Sadarbības modelis, kas bija līdz šim ar dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām un kontaktpersonām, nav attaisnojis sevi, jo līdz dzīvokļu īpašniekiem ne vienmēr nonāca visa nepieciešamā informācija, turklāt izpratne par to, kādi pienākumi šīm personām ir jāveic, ir ļoti atšķirīga. Jāteic, ka arī zināšanas un izpratne par pārvaldīšanas jautājumiem dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām un kontaktpersonām ir ļoti dažāda. Ņemot vērā minēto, nonācām pie secinājuma, ka ir nepieciešami pārvaldnieka palīgi – personas, kurām tiek uzticēti konkrēti, skaidri definēti uzdevumi, ar mērķi nodrošināt efektīvāku dzīvojamo māju un tām piesaistīto teritoriju pārvaldīšanu, kā arī informācijas apmaiņu ar dzīvokļu īpašniekiem”, norāda K. Grīnbergs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības