Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-10-14  16:39:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ar nākamo gadu SIA “Ogres Namsaimnieks” pārvaldīšanā esošajās dzīvojamāsmājās tiek plānots apsaimniekošanas maksas pieaugums, informē uzņēmuma vadītājs Kaspars Grīnbergs.

Pieaugums, atkarībā no dzīvojamās mājas, var svārstīties 3-7% robežās. 

“Pirmkārt, ir pieaugušas avārijas dienesta izmaksas. Ja pagājušajā gadā avārijas dienestā bija plānots viens darbinieks maiņā, tad šobrīd strādā divi darbinieki vienā maiņā. Otrkārt, apsaimniekošanas maksā no 1.janvāra būs paredzēta dzīvokļa īpašnieka civiltiesiskā apdrošināšana. Treškārt, saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas ieteikumiem tiek pārskatītas siltumenerģijas tarifa projekta izmaksas un atsevišķas administratīvo izmaksu pozīcijas pārceltas no siltumenerģijas tarifa uz apsaimniekošanas maksu. Tas nozīmē, ka samazināsies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā šobrīd iesniegtais jaunais siltumenerģijas tarifa projekts, bet pieaugs dzīvojamo māju apsaimniekošanas maksa”, skaidro Kaspars Grīnbergs.

Daļa dzīvokļu īpašnieku savus īpašumus jau ir apdrošinājuši, taču parasti tā ir īpašuma apdrošināšana, nevis dzīvokļa īpašnieka civiltiesiskā apdrošināšana. Dzīvokļa īpašnieka civiltiesiskā apdrošināšana paredz, ka situācijās, kad apdrošinātā persona būs vainojama pie trešās personas mantas bojājuma (piemēram, nopludināts kaimiņa dzīvoklis), zaudējumu atlīdzību segs apdrošinātājs. 

Lēmums par dzīvokļu īpašnieku civiltiesiskās apdrošināšanas izmaksu iekļaušanu apsaimniekošanas maksā pieņemts, lai dzīvokļu īpašniekiem būtu ērtāks apdrošināšanas polises noformēšanas un apmaksas process, aiztaupītu nepatīkamus brīžus kaimiņu izraisītu negadījumu rezultātā (noliešana, uguns nelaimes, u.tml.), kā arī, lai mudinātu dzīvokļu īpašniekus ar lielāku atbildību izturēties pret savu īpašumu, apzinoties sekas, kas var iestāties dzīvojot kopīpašumā.

Atšķirībā no iepriekšējā gada, nākamajā gadā līdzekļi paredzēti dažāda veida inženiertehniskajiem un būvkonstukciju apsekojumiem, kas nav tikai vizuālie apsekojumi, bet ir padziļinātas izpētes un dzīvokļu īpašniekiem ir jāatlicina līdzekļi šim mērķim. Minētie darbi attiecas uz inženierkomunikācijām, norobežojošajām konsrukcijām, balkoniem, bojājumiem jumta pārseguma konstrukcijās.Ar š.g. 15.oktobri dzīvokļu īpašnieki savās pastkastītēs saņems SIA “Ogres Namsaimnieks” sagatavoto nākamā gada dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu tāmi 2020.gadam.. Principi, pēc kādiem SIA “Ogres Namsaimnieks” vadījās, sastādot dzīvojamo māju apsaimniekošanas tāmes 2020.gadam, tika skaidrotiš.g. 03.oktobrī dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu un kontaktpersonu kopsapulcē.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Ogrēnietis  
2019-10-20  20:10:09
Vai tad varēja būt citādāk...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības