Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-09-26  15:10:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Saskaņā ar Ministru kabineta 28.09.2010. noteikumu Nr. 907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajam prasībām” 6. punktu dzīvojamās mājas pārvaldītājam jānodrošina dzīvojamā mājā esošo iekārtu un inženiertīklu tehnisko apkopi, vizuālo apskati, tehnisko apsekošanu un bojājumu novēršanu. Pēc vasarā veiktās dzīvojamo māju vizuālās apskates, SIA “Ogres Namsaimnieks” šobrīd gatavo apsaimniekošanas plānus – nākamajā gadā veicamo darbu sarakstu prioritārā secībā, informē uzņēmuma Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva.

Apsekotas ēku koplietošanas konstrukcijas, inženierkomunikācijas, elektroinstalācija un pieguļošās teritorijas. Balstoties uz apsekošanas rezultātiem, tiek izstrādātas kontroltāmes. Vairākām mājām, īpaši paneļu konstrukcijas mājām, nesošajās konstrukcijās konstatētas plaisas un ir nepieciešams tehniskās apsekošanas atzinums, lai izstrādātu risinājumu nesošo konstrukciju nostiprināšanai. Virknei māju plānota inženierkomunikāciju maiņa. Paredzēti arī virspamatu apmetuma remontdarbi, pamatu apmaļu izbūves darbi, ventilācijas skursteņu virsjumta daļas pārmūrēšana, koka durvju nomaiņa un citi darbi.

Saskaņā ar Ministru kabineta 11.07.2017. noteikumu Nr. 408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi” 10. punktu līdz š. g. 15. oktobrim pārvaldnieka pienākums dzīvokļu īpašniekus rakstiski informēt par aprēķinātajiem pārvaldīšanas maksājumiem 2020. gadam. Tāpat kā pagājušogaddzīvokļu īpašnieki savās pastkastītēs saņems dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu tāmi 2020.gadam, kā arī dzīvojamās mājas uzturēšanas darbu plānuar konkrētām izmaksu pozīcijām. Pēc tam sešu nedēļu laikā dzīvokļu īpašniekiem būs jāpieņem lēmums par pārvaldnieka sagatavotā dzīvojamās mājas uzturēšanas darbu plāna un aprēķināto pārvaldīšanas maksājumu apstiprināšanu vai noraidīšanu, tostrap par nepieciešamo uzkrājumu veidošanu plānotajiem remontdarbiem.

 “Veicamo darbu sarakstā ir arī jumta seguma nomaiņa un citi apjomīgi darbi, kuru veikšanai nepieciešami ievērojami līdzekļi. To veikšanai mājai būtu mērķtiecīgi jāveido uzkrājums, tomēr virknē māju tas jau šobrīd ir ar mīnusa zīmi. Tad jāvērtē iedzīvotāju maksātspēja, jāmeklē risinājums,” atzīst M.Kaiva. Ministru kabineta noteikumu Nr. 408 13.3. punkts nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopība var lemt par dzīvojamās mājas atjaunošanas vai pārbūves kārtību, tai skaitā nosakot finansējumu, veikšanas laiku un finansējuma sadalījumu pa gadiem, taču uzturēšanas darbu plānu sagatavo pārvaldnieks. Tieši pārvaldnieks izvērtē un nosaka, kuri darbi būtu jāveic dzīvojamai mājai, bet dzīvokļu īpašnieki lemj par nepieciešamo finansējumu.

Atsevišķs problēmu loks plānoto darbu jomā saistīts ar pagalmu stāvokli. To sakārtošanai daudzviet Ogrē, īpaši Grīvas prospekta un Skolas ielas rajonā, nepieciešami ievērojami ieguldījumi. Diemžēl pieejamais Ogres novada pašvaldības līdzfinansējuma apjoms autostāvvietu seguma nomaiņai un paplašināšanai ir ierobežots un izstrādātie pagalmu labiekārtošanas plāni jārealizē pa daļām. Šogad pašvaldības līdzfinansējumu pagalmu sakārtošanai ir saņēmušas 4 mājas – Lapu ielā 11, Ogrē - atbalsta sienas atjaunošanai, Skolas ielā 10 un Grīvas prospektā 6, Ogrē - pagalma cietā seguma nomaiņai, un Mālkalnes prospektā16, Ogrē - autostāvvietas paplašināšanai. 

Dzīvojamās mājās Skolas ielā 10 un Grīvas prospektā6, Ogrē, tiks organizētas dzīvokļu īpašnieku aptaujas, lai lemtu par dzīvokļu īpašnieku finansējuma daļas palielināšanu, sakarā ar asfaltēšanas darbu izmaksu pieaugumu. Attiecībā uz teritorijas labiekārtošanas darbiem Lapu ielā 11 un Mālkalnes prospektā 16, Ogrē, tiek meklēts būvnieks šo darbu izpildei. Pārējie pagalmu labiekārtošanas projekti šobrīd ir nogaidīšanas stadijā, cerot uz Ogres novada pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanu, norāda M.Kaiva. 

M. Kaiva aicina dzīvokļu īpašniekus būt aktīviem un izturēties atbildīgi pret savu īpašumu – dzīvokli un dzīvojamo māju. Ja tiek konstatēti kādi inženierkomunikāciju vai ēkas konstrukciju bojājumi, SIA “Ogres Namsaimnieks” aicina par to ziņot.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības