Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-09-23  21:00:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības 2015.gada 12.novembra saistošajiem noteikumiem Nr.16/2015 “Par līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās” Ogres novada daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem ir iespēja saņemt Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu ar dzīvojamo māju energoefektivitētes paaugastināšanas pasākumu veikšanu saistītām aktivitātēm – sertificēta speciālista ēkas energoaudita pārskata izstrādei, tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošanai, fasādes vienkāršotās atjaunošanas projekta izstrādei, siltumapgādes sistēmas renovācijas shēmas izstrādei, būvniecības kontroltāmes izstrādei.

Ogres novada pašvaldība minēto darbību veikšanai piešķir līdzfinansējumu 80% apmērā no dzīvojamās mājas pieteikuma tāmē energoefektivitētes paaugstināšanas pasākumu veikšanai norādītajām izmaksām, bet ne vairāk kā EUR 7000 vienai dzīvojamai mājai.

Iespēju izstrādāt dzīvojamās mājas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai nepieciešamo dokumentāciju ar Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu ir izmantojuši dzīvokļu īpašnieki no 30 Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām.

Šī gada maijā, pēc pozitīvu atzinumu saņemšanas no AS “Finanšu attīstības institūcijas Altum” (turpmāk – Altum) par izstrādāto tehnisko dokumentāciju, 11 dzīvojamām mājām tika izsludināts būvniecības darbu iepirkums, kā arī, pamatojoties uz pretendentu iesniegtajiem piedāvājumiem par būvniecības darbu izmaksām, lūgts kredītiestādēm aprēķināt provizorisko kredīta maksājumu uz viena dzīvokļa kvadrātmetru.

Ņemot vērā informāciju par būvniecības darbu, būvuzraudzības, autoruzraudzības, projekta vadības provizoriskajām izmaksām, kā arī kredītiestāžu sniegtajiem provizoriskajiem aprēķiniem par kredīta maksājumu, SIA “Ogres Namsaimnieks” aicināja dzīvokļu īpašniekus piedalīties aptaujā par tālāko projekta realizācijas darbību veikšanu.

Diemžēl, tikai 1 no 11 dzīvojamām mājām šobrīd ir nobalsojusi par energoefektivitātes paaugstināšanas projekta tālāko virzību un SIA “Ogres Namsaimnieks” par šo dzīvojamo māju ir iesniegusi Altum granta pieteikumu, kā arī pieteikumu kredītiestādē kredīta saņemšanai. Šīs mājas dzīvokļu īpašniekiem vēl būs jābalso un jāpieņem dzīvokļu īpašnieku kopības gala lēmums par reālajām projekta realizācijas izmaksām.

Vēl par 2 dzīvojamām mājām tiek precizētas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu realizācijas izmaksas, lai varētu organizēt atkārtotu dzīvokļu īpašnieku aptauju un pieņemt lēmumu par projekta tālāko virzību.

Rezultātā, no 11 Ogres daudzdzīvokļu namiem, kas savlaik sākuši virzību uz ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanu, 8no šīs ieceres jau ir atteikušies, pieņemot par to dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumus, informē SIA “Ogres Namsaimnieks” Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva.

Viņš skaidro, ka energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi ietver ne tikai siltināšanu, bet arī apkures sistēmas un jumta seguma nomaiņu, balkonu atjaunošanu un citus darbus, kas būtiski palielina īpašuma ilgmūžību un vērtību. Šāda īpašuma vērtība attiecībā pret nesiltinātajām mājām tikai pieaugs. 

Diemžēl, dzīvokļu īpašnieku aktivitāte un interese par dzīvojamās mājas siltināšanu ir ļoti zema, ko apliecina SIA “Ogres Namsaimnieks” organizētās aptaujas un kopsapulces.Dzīvokļu īpašnieki  nav piekrituši projekta tālākai virzībai pat gadījumos, kad izmaksas izrādījušās salīdzinoši zemas,piemēram par kvadrātmetru būtu jāmaksā rekordzema summa - 68 centi mēnesī. ,” akcentē M.Kaiva, “Cilvēkiem trūkst izpratnes par ieguvumiem, ko dod energoefektivitātes pasākumu īstenošana. Jāturpina informēšanas un skaidrošanas darbs. Diemžēl dzīvokļu īpašnieki  nereti nesaprot, ka viņa īpašums nav tikai viņa dzīvoklis, bet arī daudzdzīvokļu nams kā kopīpašums, par kuru jārūpējas. Turklāt, dzīvojamās mājas siltināšana samazina maksu par apkuri apmēram par 40%.”

Savukārt, SIA “Ogres Namsaimnieks” direktors Kaspars Grīnbergs atzīstOgrē daudzdzīvokļu namu siltināšanas jomā trūkst labo piemēru un šobrīd jāturpina darbs pie dzīvokļu īpašnieku informēšanas par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu nepieciešamības un ieguvumiem ilgtermiņā.”.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības