Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-09-23  10:20:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

SIA “Ogres Namsaimnieks” kā Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldnieks plāno veikt  iekšējo inženierkomunikāciju nomaiņas darbus vairākās pārvaldīšanā esošajās dzīvojamās mājās, informē uzņēmuma Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva. 

Šogad gan vēl turpinās 2018.gadā plānoto darbu izpilde, saskaņā ar līgumu, kas noslēgts 2018.gada 29.maijā ar uzņēmēju - SIA “Cleanhause”. par ūdensapgādes un kanalizācijas cauruļvadu remontdarbu veikšanu Ogres pilsētas 30 daudzdzīvokļu mājās. 

Saskaņā ar noslēgto līgumu, SIA “Cleanhause” darbu izpildes termiņš bija noteikts  pagājušā gada 31.decembris.

SIA “Cleanhause” nav paveicis 2018.gadā plānotos darbus sešās dzīvojamās mājās  – Grīvas prospektā 11, 19, 21, 23, Ogrē, Tīnūžu ielā 13, Ogrē, kur bija paredzēta karstā un aukstā ūdens, cirkulācijas ūdensvada un kanalizācijas stāvvadu nomaiņa, kā arī Jaunatnes ielā 2, Ogrē, kur bija paredzēta tikai cauruļu izolācijas maiņa, bet dzīvokļu īpašnieki  no šiem darbiem atteicās, jo nākamajā gadā plānota visu cauruļu nomaiņa. 

Šobrīd SIA “Cleanhouse” gatavo darba grafiku atlikušo darbu izpildei, kas būs pamats vienošanās noslēgšanai līgumsaistību galīgai izpildei. Kā atzīst uzņēmēja pārstāvji, darbu izpildi aizkavē apgrūtināta piekļūšana inženierkomunikāciju šahtām. Dzīvokļa īpašuma likuma 10.panta pirmās daļas 7.punkts nosaka, ka dzīvokļa īpašniekam pēc pārvaldnieka aicinājuma jānodrošina speciālistiem piekļuvi inženierkomunikāciju sistēmu šahtām. Nereti iedzīvotāji šīs šahtas ir aizbūvējuši ar plauktu sistēmu vai noflīzējuši. Ir fiksēti gadījumi, kad dzīvokļa iemītnieki bez pārvaldnieka ziņas ir uzstādījuši sēdpodu ar sienas konstrukcijā iebūvētu skalojamo kasti. Šāds risinājums ir uzskatāms kā patvaļīga būvniecība un liedz pārvaldniekam piekļuvi inženierkomunikāciju šahtām. Dzīvokļu īpašniekiem ir pašiem jāspēj atvērt komunikāciju šahtu, kā arī to aizvērt pēc pārvaldnieka speciālistu pabeigta darba.

Apkopojot informāciju par dzīvojamām mājām, kurās nepieciešams veikt iekšējo inženierkomunikāciju nomaiņu, šā gada 5.jūlijā izsludināts iepirkums 2019.gadā plānoto darbu veikšanai 29 Ogres pilsētas namos. Tajos, kopumā 39 darbu pozīcijās, paredzēta apkures sistēmas, karstā un aukstā ūdens, recirkulācijas sistēmas nomaiņa un citi darbi. Diemžēl pirmais konkurss beidzies bez rezultāta – nav saņemts neviens pieteikums. “Ievērojot Publiskā iepirkuma likumu, uzrunājām līdzšinējos darbu veicējus pie nosacījuma, ka to gada apgrozījumam jābūt vismaz 200 tūkstošiem eiro un jāspēj veikt darbi vismaz 121 tūkstoša eiro apmērā. Nepieciešama pieredze vismaz trīsstāvu ēkas inženierkomunikāciju nomaiņas darbos,” stāsta M.Kaiva. Tomēr arī šoreiz savu piedāvājumu iesniedzis tikai viens uzņēmums un tā apgrozījums izrādījies mazāks par 200 tūkstošiem eiro. Šonedēļ tiek izsludināts jau trešais iepirkums, šoreiz paredzot ilgāku 2019.gadā plānoto darbu izpildes termiņu.

Būvuzņēmumu mazo interesi par šāda veida pasūtījumiem M.Kaiva skaidro ar iedzīvotāju attieksmi un izpratni par veicamajiem remontadrmiem savā dzīvojamā mājā. “Diemžēl, iedzīvotāji nesaprot, ka inženierkomunikācijas ir ēkas kopīpašums un tām ir jānodrošina piekļuve – nereti nelaiž dzīvokļos, tā apgrūtinot darbu izpildi. Savukārt, iedzīvotāju maksātspēja nav tik liela, lai piesaistītu lielos būvuzņēmējus,” norāda M.Kaiva. Ja arī šoreiz neviens būvuzņēmējs nepieteiksies, tad nāksies samazināt iepirkumā izvirzītās prasības. “Samazinotpretendentam izvirzītās prasības, palielināsies risks, ka var pieteikties uzņēmums, kas pārvērtē savas spējas,” skaidro M.Kaiva. Viņš arī norāda, ka ar apkures sistēmas elementu nomaiņu saistītos darbus var veikt tikai ārpus apkures sezonas – no 1.maija līdz 15.oktobrim. Pārējos darbus praktiski var veikt visa gada garumā.

2020.gadā plānoto ēku inženiertīklu maiņas darbu iepirkumu SIA “Ogres Namsaimnieks” plāno rīkot 2020. gada februāra mēnesī, lai uzvarētāja pasludināšanas rezultātā darbus varētu uzsākt marta mēnesī. Pie šāda scenārija darbu veikšanai būtu atvēlēti 10 mēneši, ar ko būtu jāpietiek savlaicīgai darbu pabeigšanai. 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības