Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ikskile.lv
  Publicēts: 2019-08-03  17:39:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien, 3.augustā Ikšķilē notika Latvijas Politiski represēto apvienības rīkotais 21. politiski represēto personu salidojums.

Salidojumu atklāja Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) priekšsēdētājs Ivars Kaļķis. Salidojuma ieskaņā tika ienesti Latvijas valsts un Politiski represēto apvienības karogi, skanēja Latvijas valsts himna. Ar klusuma brīdi klātesošie pieminēja pagājušajā gadā aizsaulē aizgājušos vairāk kā 800 represētos.

Politiski represēto salidojumā piedalījās arī Valsts prezidents Egils Levits.

“Jūs, šeit klātesošie nonācāt tur, tālajos izsūtījumos tāpēc, ka okupācijas vara baidījās no jums, no jūsu spēka un stipruma. Par spīti tā laika varas ļaunumam, jūs spējāt saglabāt ticību sev, ticību savai valstij un sniegt šo ticību nākamajām paaudzēm, tāpēc ir svarīgi, ka jaunā paaudze ieklausās jūsos, un arī šodienas pasākumā ir ne vien sirmas galvas, bet krietns pulks arī gados jaunu cilvēku. Tāpat man ir prieks šeit redzēt Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti, jo viņa ir daudz darījusi, bet vēl tikpat daudz darāmā, lai Eiropas kopējā vēsturē tiktu ietverta Latvijas vēsture ar visām tās traģiskajām lappusēm,” savā uzrunā pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece savā runā akcentēja to, ka smagus un grūtus brīžus represētajiem nācies pārdzīvot daudzas reizes savā dzīvē, izejot sāpju ceļu. Daloties ar vecmāmiņas stāstu I. Mūrniece atklāja: “Mana vecāmāte kopā ar trīs bērniem bija deportēta un dzīvoja Krasnojarskā. Diemžēl visi bērni, tai skaitā mans tēvs, bija smagi slimi. Vecaimātei nebija ļauts pa dienu vest bērnus pie ārsta, jo bija smagi jāstrādā kolhozā, arī palīdzību no medpunkta viņa nevarēja izsaukt. Viņa, lai glābtu savus bērnus, viena naktī, vilkiem apkārt gaudojot, devās 20 kilometru garā ceļā līdz medpunktam pēc zālēm. Atgriezās viņa vilku nesaplosīta, jo māti, kura pilda svētu misiju, vilki nespēj saplosīt. Tas ir stāsts par to, ka dzīvība tā laika bērniem tika dota vairākkārt, ne vien piedzimstot, bet neļaujot nomirt tur, tālumā, svešumā, izsūtījumā,“ emocionāli ar savas ģimenes atmiņām dalījās I. Mūrniece.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš izmantoja izdevību un vērsās pie Valsts prezidenta un visiem klātesošajiem, informējot, ka Ikšķilei ir prieks jau 21 gadu uzņemt šādu vērienīgu saietu, taču vai šāda iespēja būs arī turpmāk, nav zināms.

“Saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu esam norūpējušies par Ikšķiles novada nākotni. Šobrīd tas ir pašpietiekams, uz attīstību vērsts novads, taču vai tāds tas būs arī nākamos gadus, nav skaidrs. Tautas viedoklis, kas izteikts aptaujā, no valdības puses netiek ņemts vērā, tāpēc ir cerība, ka šo procesu izvērtēs Valsts prezidents, kam ir starptautiska līmeņa tiesneša ilggadēja pieredze. Ikšķilieši vienmēr ir lepni un pagodināti viesiem parādīt savu attīstību. Arī šodien priecājos, ka esat tik kuplā skaitā un novēlu jauku visiem dienu, piepildītu ar pozitīvām emocijām,“ sacīja I. Trapiņš.

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pateicās klātesošajiem, kas ar savu pieredzi dalās un stāsta jaunajai paaudzei, ka no jebkuras, pat vis bezcerīgās dzīves situācijas var izkļūt, un sniedz spēku nepadoties pie šodienas grūtībām.

“Izpratne par to, kas ir noticis aiz dzelzs priekškara, Eiropā šo gadu laikā ir mazinājusies. Tāpat arī Eiropas vēsturisko faktu pareiza izpratne un zināšanas par tiem ir jāiekļauj Eiropas parlamenta darba kārtībā,” savas darba prioritātes atklāja S. Kalniete.  

Šogad salidojumā piedalījās arī starptautiskās politiski represēto personu asociācijas INTER ASSO prezidents Dr. Volfgangs Kristians Fuks (Dr. Wolfgang-Christian Fuchs) un citu valstu pārstāvji.

Koncertu sniedza mūziķu apvienība TEV TUVUMĀ un PUTNU BALLE. Saviesīgajā daļā spēlēja grupa OPUS C no Jelgavas ar solistu Vitāliju Upenieku.

Pie grāmatu galdiem bija iespēja paņemt sev interesējošu grāmatu, kas atsūtītas no ārzemju latviešu bibliotēkām, bet par ziedojumu varēja iegūt Latvijas Politiski represēto apvienības izdoto grāmatu  “Skola Sibīrijā”.  
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības