Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Laura Dūša, Ikšķiles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste
  Publicēts: 2019-05-15  21:15:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien, 15.maijā Ikšķiles novada dome organizēja preses konferenci, kurā informēja par iedzīvotāju aptaujas norisi un sasniegtajiem rezultātiem.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš pateicās Ikšķiles novada iedzīvotājiem par izrādīto interesi un aktivitāti aptaujas norisē: “Ikšķiles novada iedzīvotāji parādīja un pierādīja, ka viņi nav vienaldzīgi pret notiekošajiem procesiem Latvijas valstī, novadā un sev tuvajā apkaimē. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātā karte netika iepriekš apspriesta nedz ar iedzīvotājiem, nedz tika informēta pašvaldība, tā vietā tika pieņemts lēmumus. Mūsuprāt šāda rīcība neatbilst demokrātiskas valsts priekšnoteikumiem, ir nepieciešamas diskusijas šādu jautājumu risināšanā. Tāpēc Ikšķiles novads iestājās par iedzīvotāju skaidra un precīza viedokļa noskaidrošanu.”

Papildus I. Trapiņš informēja, ka neesot saņemts arī nekāds skaidrojums no VARAM puses par to, kas tad ministrijas ieskatā ir pārkāpts aptaujas organizēšanā, VARAM pārstāvji nav atsaukušies arī aicinājumam sniegt savas puses skaidrojumus un argumentus. I. Trapiņa ieskatā aptaujas rezultāti pierāda, ka sabiedrība nav mierā ar šādu procesu: “25. maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās aicinu iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt politisko partiju piedāvājumu, jo šādi precedenti, kas apliecina lēmumus, ar kuriem netiek ievērota ES pašvaldību harta,  rada šaubas vai un kā tiks pārstāvētas un aizstāvētas pašvaldību intereses arī starptautiskajā arēnā. “

Aptaujas rezultatīvos radītājus komentēja izpilddirektora vietniece Ruta Kalniņa: “Aptauja noritēja no 29. aprīļa līdz 11. maijam, tajā varēja piedalīties arī attālināti – elektroniski nosūtot aptaujas lapu gan ar elektronisko parakstu, gan izmantojot portālu “latvija.lv”. Tika izveidota sistēma, kas nodrošināja to, ka aptaujas laikā tiek ievērota personas datu aizsardzība, kā arī – piedalīties var tikai Ikšķiles novadā deklarēta persona un lapu iesniegt tikai vienu reizi.”

Ikšķiles novada domes priekšsēdētaja vietnieks Česlavs Batņa vēlreiz izteica pateicību ikvienam Ikšķiles novada iedzīvotājam, kas piedalījies aptaujā, kā arī ikvienam, kurš iesaistījās, atbalstīja un nodrošināja šīs leģitīmās aptaujas norisi: “Esmu lepns un gandarīts par Ikšķiles novadu, par tā novadniekiem, kuri ar savu rīcību devuši mandātu mums – Ikšķiles novada domei – paust savu attieksmi un viedokli pret izstrādāto administratīvi teritoriālās reformas modeli. Ikšķiles novads jūtas lokālpatriotisks patstāvīgs novads, tas nav sava ego izpaudums, tieši otrādi – Ikšķiles novads veic iemaksas vairāk kā 1miljona apmērā pašvaldību līdzfinansēšanas fondā. Mēs iestājamies par līdzvērtīgu izaugsmi visos novados.”

Noslēgumā izpilddirektors Mariss Martinsons apliecināja, ka tika izdarīts viss, lai aptauja noritētu atbilstoši likumdošanai, tika ievēroti visi priekšnoteikumi, lai aptaujas rezultāti būtu leģitīmi: “Aptaujas rezultāti tiks iesniegti VARAM, Ministru kabinetam un Saeimai. Aicinājums rūpīgi iepazīties arī ar Saeimas lēmumu, ar kuru administratīvi teritoriālā reforma iesākta, jo lēmumā ir pateikts, ka reformas mērķis ir izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas. Uzskatu, ka šobrīd Ikšķile tieši šāda teritorija arī ir, tāpēc neredzu pamatu un iemeslu, kāpēc to vajadzētu mainīt un sagraut.”

11.maijā noslēdzās Ikšķiles novada iedzīvotāju aptauja par viedokli jautājumā: “Vai Jūs esat par Ikšķiles novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?”. Aptaujā piedalījās 3299 Ikšķiles novadā deklarētie iedzīvotāji, tai skaitā 88 jaunieši no 15 līdz 18 gadu vecumam. Uz jautājumu ar “PAR” atbildēja 3248 respondenti jeb 98,45 % , ar “PRET”- 51 respondents jeb 1,55 %. Aptaujas rezultāti liecina, ka 95,88 % novada iedzīvotāju, kas sasnieguši 18 gadu vecumu,  atbalsta viedokli par Ikšķiles novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības