Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-04-25  11:56:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogrē un Ogresgalā jau notikušas pirmās dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, kurās pieņemts pozitīvs lēmums – par mājas pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu un pārvaldīšanas līguma slēgšanu ar pārvaldnieku, informē SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs.

Pirmie šādu lēmumu pieņēmuši Ogresgala daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieki. K.Grīnbergs aicina šādas sapulces organizēt arī citu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājus un atgādina, ka uz tām gatavi doties un aktuālos jautājumus skaidrot arī SIA “Ogres Namsaimnieks” speciālisti. 

Gatavojot dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumus, svarīgi ievērot juridisku precizitāti. K.Grīnbergs uzsver, ka līdzšinējās dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarotās personas (māju vecākie) savu statusu līdz ar izmaiņām samaksas kārtībā no 1.aprīļa nezaudē. Pārvaldnieks paskaidro, ka tām pilnvarotajām personām, kuras ievēlētas ar vismaz divām trešdaļām dzīvokļu īpašnieku balsu no visiem dzīvokļu īpašumiem, pēc 2019.gada 1.aprīļa tiks ņemts vērā dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumā (dzīvokļu īpašnieku kopsapulces vai aptaujas protokolā) ietvertais pilnvarojums. Ja dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarotā persona pirms 2019.gada 1.aprīļa ir ievēlēta atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām (nobalsojuši dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vismas divas trešadaļas no visiem dzīvokļu īpašumiem) un tai ir noteikts pārstāvības pilnvarojuma apjoms, tad atkārtoti pēc 2019.gada 1.aprīļa nav nepieciešams pārvēlēt dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvaroto personu.

Ar tām dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarotajām personām, kuras par tādām bija ievēlētas ar dzīvokļu īpašnieku, kuri pārstāv mazāk kā divas trešdaļas no visiem dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem, bet vairāk nekā pusi no visiem dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem, lēmumu, Pārvaldnieks sadarbību turpinās kā ar dzīvokļu īpašnieku kopības kontaktpersonām.

Ņemot vērā, ka no š.g. 1.aprīļa SIA “Ogres Namsaimnieks” vairs neadministrē atlīdzības izmaksu dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarotajām personām (māju vecākajiem) un turpmāk tā tiks maksāta pēc brīvprātības principa, tad SIA “Ogres Namsaimnieks” tās administrēšanu varēs nodrošināt, ja to būs gatava maksāt vairāk nekā puse dzīvokļu īpašnieku un būs noslēgts pārvaldīšanas līgums. Citos gadījumos – ja par “mājas vecākā” darbu izvēlas maksāt mazāk kā puse no dzīvokļu īpašniekiem – tad par samaksas kārtību “mājas vecākajam” ar dzīvokļu īpašniekiem jāvienojas savstarpēji, šajā gadījumā SIA “Ogres Namsaimnieks” atlīdzības maksas administrēšanu neveiks. 

K.Grīnbergs arī atgādina, ka pagājušā gada 27.septembrī stājušies spēkā jaunie būvnormatīvi, kurā ir ievērojami paplašināts būvniecības jēdziens. Saskaņā ar tiem, saskaņojums ar būvvaldi nepieciešams, dzīvoklī veicot arī salīdzinoši nelielus remontdarbus, piemēram, mainot durvju vai logu aiļu izmēru, vai grīdas segumu. Lai precizētu, kādi saskaņojumi, tehniskie noteikumi vai projekts nepieciešams plānotajiem darbiem, iedzīvotāji aicināti vērsties SIA “Ogres Namsaimnieks”.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības