Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-04-07  09:31:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

6.aprīlī Ikšķiles novada pašvaldības ēkā notika konkursa "Sporta laureāts 2018" balvu pasniegšanas pasākums, kurā jau divpadsmito reizi Ikšķiles novada pašvaldība godināja sportistus, sporta komandas, organizācijas un atbalstītājus, sakot paldies par panākumiem sportā, Ikšķiles novada tēla popularizēšanu un sporta nozares attīstību novadā. Svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju atklāja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Akcentējot Ikšķiles novada patstāvīgumu un izaugsmi, I.Trapiņš atzīmēja, ka arī novada sporta dzīve ir aktīva un var lepoties ir pietiekami labiem sasniegumiem. Taču ieceres vēl ir daudz: “Novadā ir vairākas sporta biedrības, kuras veiksmīgi darbojas un sasniedz labus rezultātus, Ikšķiles novada pašvaldība sniedz savu ieguldījumu un atbalstu novada sporta dzīvē. Infrastruktūras attīstība saistīta arī ar sporta nozares kuplināšanu – jau šajā gadā plānots dibināt sporta skolu, kur kā pirmais sporta veids tiks pārstāvēts basketbols. Līdzās jaunajam Ikšķiles vidusskolas korpusam, iecerēta sporta halle, savukārt jau jūnijā pilsēta iegūs jaunu un modernu skeitparku,” tā par  novada sporta dzīves plāniem izteicās I.Trapiņš.

Par vakara muzikālo pārsteigumu parūpējās Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa. Viņš balvu pasniegšanas ceremoniju papildināja un visus klātesošos iepriecināja ar mūzikas skaņām, sēžoties pie klavieru taustiņiem.

Pirmās balvas tika pasniegtas organizācijām, kas rūpējas par jaunās paaudzes veselīgas un sportiskas dzīves popularizēšanu un izglītošanu. Mūsdienu tehnoloģisko un elektronisko vied ierīču pārņemtos jauniešus piesaistīt aktīvam dzīvesveidam kļūst arvien grūtāk un sarežģītāk.  “Par bērnu un jauniešu iesaistīšanu sportā un aktīva dzīvesveida popularizēšanu novadā” ar atzinības balvu pirmais tika godināts KS “Sporta kluba” treneris Kārlis Smilktens. Šādas pateicības tika pasniegtas arī virknei biedrību - “Daiļslidošanas klubs “Slidotprieks””, “Igora Miglinieka sporta skola”, “Bērnu un skolēnu sporta centrs “Ikšķile””, SIA “Gimnasium” (aikido), “KS Sporta klubs”, “Ikšķiles bērnu un jaunatnes tenisa skola”, “Interešu klubs “Green horse””, “Xskill racing team” un  “Ūdenssporta klubs Kambīze”.

Nominācijas “Gada sportiste” tituls piešķirts Lailai Lapiņai, kas airēšanas regatēs startē senioru klasē.

Četras biedrības saņēma balvu “Par aktīvu līdzdarbošanos Ikšķiles novada pašvaldības organizētajos pasākumos un aktīva dzīvesveida popularizēšanu novadā” - “Ikšķiles velo”, “Fizkultūras nora”, “Izturība” un  “Baltijas sports”.

Savukārt “Par aktīva dzīvesveida popularizēšanu novadā” balvas tika pasniegtas sieviešu volejbola komandai “Ikšķile”, vīriešu volejbola komandai “Tīnūži”, veterānu basketbola komandai, komandai “Xteam Ikšķile”, florbola komandai “Ikšķile”, basketbola komandai “Ikšķile 3” un basketbola komandai “Bekens/Tīnūži”.

Par “Gada sportistu” tika atzīts šķēpmetējs Patriks Gailums. Viņš tika atzīts arī par 2017. gada U20 grupas labāko vieglatlētu, jo 2017. gadā labojot personīgo rekordu un šķēpu aizmetot 81,91 metru tālu, Eiropas U20 čempionātā šķēpa mešanā ieguva 4. vietu, tādējādi ierindojoties 1. vietā Eiropas un pasaules U20 rangā.

“Pateicība par ieguldījumu veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšanā Ikšķiles novadā” tika pasniegta Aldim Viļumam par šaha turnīru organizēšanu, “EEfitness” , Spadrops viesnīca & ūdens atpūtas centram, SIA “Forehand”, Wild vake (veikparks), SUPfit.lv  un SIA "ABC PARTNERS 11" (Ikšķiles laivu noma).

Pateicības  “Par līdzdalību sporta pasākumu organizēšanā” tika izteiktas SIA “Ikšķiles māja”, Ikšķiles novada jauniešiem un Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles nodaļai, kā arī  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknim.

“Par līdzdalību sporta pasākumu organizēšanā un veselīga dzīvesveida popularizēšanu Ikšķiles novadā” paldies tika teikts Ogres un Ikšķiles Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūrai un Veselības un sociālo lietu pārvaldei.

Par “Gada treneri” tika atzīta Inga Ikauniece. Viņa strādā par otro treneri Murjāņu sporta ģimnāzijā un trenē komandu “Zeltaleja”, komanda piedalās Latvijas volejbola kausā, Baltijas sieviešu volejbola līgā un Nacionālajā volejbola līgā. Trenere arī sagatavo startam sieviešu volejbola komandu Ikšķile, kur pati ir komandas sastāvā, volejbolistes cīnās lielākajā entuziastu volejbola līgā Latvijā - 1. līgā. Trenere ne tikai trenē un nodod savas zināšanas un prasmes citiem, bet arī šobrīd pati ir profesionāla sportiste.

Svinīgi tika atzīmēts jau šī 2019. gada sporta dzīves notikums - dibināta sporta konsultatīvā padome, kuru vada Alvis Krilovskis.

Ar aplausiem tika sveikta Elita Šteinberga, kura saņēma balvu nominācijā “Mūža ieguldījums”. Ilggadējā sporta skolotāja un interešu izglītības pedagoģe   daudzus gadus bijusi  arī klases audzinātāja. Šo gadu laikā ir pratusi atrast pareizo pieeju un attieksmi, mācīdama saprast skolēniem, ka  sports ir  arī katra cilvēka personības rādītājs, kas uzlabo ne tikai veselību, fizisko formu, bet iepriecina un dara  bagātu cilvēka dvēseli.  Sākumskolas un pamatskolas skolēniem veidojusi prasmes un kompetences, kas nepieciešamas  sportā, mācējusi ieinteresēt un motivēt skolēnus  nodarboties ar sportu, veselīgu dzīves veidu, ārpus stundām brīvajā laikā izvēlēties interesēm  un talantiem atbilstošu sporta nodarbi.  Skolotāja veiksmīgi iesaista sportiskajā aktivitātēs ne tikai skolēnus, bet arī viņu  ģimenes, organizējot pasākumus „Sporto kopā  ar mammu” un „Sportojam kopā ar tēti!”

Atzinības balva “Gada iedvesmotāji” šogad piešķirta Intaram Opolais, Edgaram Bremzem un Aivaram Spūlim. Komandas "Izturība" ultramaratonisti šogad veica sarežģīto un akmeņaino kalnu taku skrējienu Omānas sultanāta JebalAkhdar kalnu masīvā 137km garā distancē.

Pēc pasākuma oficiālās daļas viesi turpināja saviesīgas sarunas pie kafijas tases, baudot svētku torti un atpūšoties ar grupu “Mītavas soļi”.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības