Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-03-29  13:03:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

29.martā Ikšķiles novada pašvaldība ārkārtas domes sēdē vienbalsīgi pieņēma lēmumu organizēt Ikšķiles novada iedzīvotāju aptauju. Tās mērķis – noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Ikšķiles novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām. Aptauja  notiks no 9.maija līdz 11.maijam, katru dienu vairākas stundas būs atvērti un pieejami balsošanas iecirkņi līdzīgi kā tas ir vēlēšanu laikā.

Ikšķiles novada pašvaldība katru gadu ne vien veido uz attīstību vērstu budžetu un iegulda finanšu līdzekļus novada attīstībai nozīmīgu infrastruktūras objektu būvniecībā un atjaunošanā, bet arī veic iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. Ņemot vērā būtisko un pastāvīgo iedzīvotāju skaita pieaugumu, pašvaldība nepārtraukti veic ieguldījumus novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, pilnībā veicot pašvaldības funkcijas un nodrošinot kvalitatīvus pašvaldības pakalpojumus, kas atbilst Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma prasībām.

Neskatoties uz Ikšķiles novada sociālekonomiskajiem rādītājiem un spēju īstenot uz attīstību un izaugsmi vērstu budžetu ir tapis zināms, ka reformas ietvaros Ikšķiles novada administratīvo teritoriju ir paredzēts pievienot citiem novadiem. Turklāt pievienošana tiek plānota neizvērtējot Ikšķiles novada iedzīvotāju iespējamos ieguvumus vai zaudējumus.

Pašvaldība uzskata, ka teritoriālās reformas kontekstā visbūtiskāk ir izvērtēt vietējo iedzīvotāju intereses. Nosakot Ikšķiles novada pievienošanu novadam, kurā nav līdzīgi izaugsmes rādītāji un ir citas galvenās prioritātes un vajadzības, būtiski tiks kavēta Ikšķiles novada turpmākā izaugsme, jo tā vietā, lai attīstītu savu pakalpojumu grozu, noteikta finansējuma summa tiks novirzīta citas teritorijas infrastruktūras uzturēšanai un Ikšķiles novadā dzīvojošo nodokļu maksātāju nauda veicinās nevis viņu pašvaldības teritorijas attīstību un pakalpojumu kvalitātes pieaugumu, bet gan tiks novirzīta mazāk attīstīto teritoriju situācijas uzlabošanai, kas jau šobrīd tiek veikta pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda maksājumu veidā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, pašvaldība ir nonākusi pie stingras pārliecības, ka ir būtiski noskaidrot Ikšķiles novada iedzīvotāju viedokli par novada, kā administratīvi teritoriālas vienības, turpmāko attīstību.

Pašvaldību  administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas gaitā tiek plānota teritoriju robežu maiņa, šāda soļa veikšanai ir nepieciešams iedzīvotāju viedoklis. To nosaka likums “Par 1985. gada 15. oktobra Eiropas vietējo pašvaldību hartu”, ar kuru apstiprināta un pieņemta 1985.gada 15. oktobrī Strasbūrā parakstītā Eiropas vietējo pašvaldību harta. Tās 5. pantā noteikts, ka “Vietējās varas teritoriju robežu izmaiņas nav atļauts izdarīt bez iepriekšējas konsultēšanās ar attiecīgo vietējo varu, pēc iespējas ar referenduma palīdzību, kur tas ir likumīgi atļauts.”

Savukārt Latvijas Republikas Satversmes 101.pants nosaka, ka “ikvienam Latvijas pilsonim ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties valsts un pašvaldības darbībā [..]”.

Ikšķiles novada pašvaldība uzskata, ka, lai tiktu ievēroti demokrātijas principi, risinot jautājumus, kas tieši un netieši skar iedzīvotāju intereses, ir nepieciešams zināt iedzīvotāju viedokli. Aktīva iedzīvotāju līdzdalība nodrošina valsts un pašvaldību darbības uzraudzību un ir garants lēmumu pieņemšanai sabiedrības interesēs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

No malas 
2019-03-30  20:40:49
Taisiet cik gribat savas aptaujas. Vienalga būs kā Helmanis nolems. Mums ir vara un Helmani atbalsta visa tauta. Redzējies kādi iedomīgi lecīgi ikšķilnieki! Būs Ikšķile pie Ogres tā ir bijis un būs vienmēr. Helmanis pēc apvienošanās iztīrīs Ikšķiles domi no trapiņ un batņ viedīgajiem konformistiem un saliks amatos visgodīgākos un patiesi vislabākos. Pēc apvienošanās ikšķilniekiem būs pavisam cita daudz skaistāka dzīve. Tā lūk!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības