Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Uģis Rengards, Sporta attīstības komisijas vadītājs
  Publicēts: 2008-10-02  07:19:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

Plašsaziņas līdzekļos jau izskanējušas ziņas par Māra Kuriloviča iesniegumu, kurā asi kritizēta sporta komisijas un mana darbība. Dome man noteica izvērstā skaidrojuma sniegšanas datumu – 18.septembri. Gatavojos ļoti rūpīgi, lai katrs skaidrojuma punkts būtu dokumentāli pamatots, taču 18.septembrī jautājumu par sporta komisijas darbību dome darba kārtībā neiekļāva. Vai tās bija bailes plašsaziņas līdzekļu klātbūtnē dzirdēt patiesību? Vai arī kādam no ieinteresētajām personām ir vēlme jautājuma izskatīšana pārcelt uz laiku, kad fiziski nevarēšu ierasties?
M.Kuriloviča iesnieguma kopiju saņēmu vēlā pēcpusdienā pirms 4.septembra domes sēdes (atgādinu, ka domē vēstule atradās jau no 2.septembra!). Jau nākamajā rītā man bija jāierodas domē un jāsniedz pirmie paskaidrojumi. Taču – kāds brīnums! – deputātu rīcībā esošajā iesnieguma tekstā bija uzradusies jauna rindkopa, ar kuru nebiju iepazīstināts. Tajā teikts, ka es pats sevi esmu iecēlis sporta attīstības komisijas vadītāja amatā. Apbrīnojami, kādas pārvērtības var notikt uz papīra lapas vienas nakts laikā!
Sporta centra direktoram gan vajadzēja zināt, ka sporta attīstības komisijas vadītāju ieceļ Ogres novada dome, kas arī notika 2005.gada 8.septembrī. Šajā datumā apstiprināts arī komisijas sastāvs, kurā iekļauts arī M.Kurilovičs. Nudien dīvaini, ka tagad, pēc 3 gadiem, M.Kurilovičam sāk likties, ka es pats sevi iecēlu.
M.Kurilovičs raksta, ka viņam nav pieņemamas manas darbības metodes un principi. Diemžēl viņš nepaskaidro par kādām metodēm un principiem ir runa. Varbūt manas metodes pazīt un analizēt traucē apstāklis, ka, vēl atrodoties komisijā, M.Kurilovičs uz mūsu sanāksmēm nāca neregulāri, apmeklējot kopskaitā apmēram 60% (šāda informācija fiksēta sēžu protokolos)?
M.Kurilovičs man pārmet sporta komisijas vadītājam atbilstošas pieredzes un izglītības trūkumu. Negribētu piekrist, jo man ir Uzņēmējdarbības un ekonomikas bakaulaura grāds un 10.gadu veiksmīga uzņēmuma vadīšanas pieredze. Uzskatu, ka gan mans uzņēmums, gan sporta attīstības komisija strādā labi. Pirmkārt jau tādēļ, ka tas ir komandas darbs. Es uzticos komisijas biedriem, jo viņu vidū ir tādi ar Ogres sporta dzīvi saistīti cilvēki, kā Ogres rajona sporta speciāliste Dzirkstīte Žindiga, basketbola skolas direktore Ilga Neimane, sporta pedagogs Pauls Rubīns, kā arī sporta treneris un deputāts Georgs Gutpelcs. Kritizējot sporta komisiju, M.Kurilovičs apšauba arī šo, manuprāt, cienījamo un izglītoto cilvēku darbu. Ja viņi lemtu, ka komisijas vadītāja amatam nederu, es nekavējoties atkāptos, bet ne jau viņi mani kritizē.
M.Kurilovičs raksta, ka manas metodes “radīja neizpratni sporta darbiniekos”. Viņš gan nepaskaidro par kādiem darbiniekiem ir runa. Vai M.Kurilovičs ir pilnvarots runāt šo noslēpumaino darbinieku vārdā? Domāju, ka katrs var atbildēt pats par sevi un, ja kādam sporta darbiniekam ir pretenzijas, es tās labprāt uzklausīšu. Pagaidām tās esmu dzirdējis vienīgi no sporta centra direktora.
M.Kurilovičs pārmet, ka manis izveidotais futbola klubs „FK 33” Sporta centram nemaksā nomas maksu. Taču starp sporta centru un futbola klubu „FK 33” 2007.gada 3.decembrī noslēgts sadarbības līgums, kuru parakstījis M.Kurilovičs. Līgums paredz veicināt bērnu un pieaugušo sporta aktivitāšu attīstību, izmantojot finanšu, organizatoriskās iespējas un pušu pārvaldībā esošos resursus. Šā līguma ietvaros esmu ar 1567,3 latiem līdzfinansējis Ogres pieaugušo futbola komandas darbību, daudzkārt esam ļāvuši sporta centram izmanot mūsu kluba autobusu (tad kad sporta centra autobuss bija salūzis vai tam bija beigusies tehniskā apskate). Citi samaksas noteikumi līgumā nav iekļauti.
Seko pārmetumi par to, ka, kaut arī nomas maksa netiek maksāta, futbola klubs „FK 33” iekasē dalības naudu no bērniem. Tā ir taisnība. Citāds risinājums būtu iespējams vienīgi tad, ja futbola klubs, tāpat kā Sporta centrs, saņemtu finansējumu no domes. Taču futbola klubs „FK 33” to nesaņem. Kopš kluba darbības sākuma no bērniem dalības maksās kopumā iekasēti 20’042,2 latu. Līdzdalībai turnīros, treneru algām un nodokļiem, autobusa iegādei, nometnēm, inventāram un formas tērpiem iztērēti 47’617,58 lati. Tātad kluba izdevumi bijuši vairāk nekā par 27 tūkstošiem latu lielāki, nekā tā nauda, ko iekasējam no kluba audzēkņiem. Iztrūkstošo naudas summu kompensēju pats un labvēļi, kam rūp Ogres bērni. Personīgi es algu klubā nesaņemu (starp citu, to nesaņemu arī par darbu sporta attīstības komisijā, kur no atalgojuma esmu atteicies). Vai joprojām domājat, ka es mēģinu iedzīvoties uz futbola kluba „FK 33” dalības maksas rēķina?
Vēl par „kritiku”. M.Kurilovičam kā sporta attīstības komisijas loceklim savulaik tika uzdoti vairāki jautājumi par Ogres novada domes sporta sistēmu. Atbildes daudzreiz bijušas izvairīgas un vairākas reizes tās nav saņemtas vispār. Arī pēc tam, kad M.Kurilovičs atteicās strādāt sporta attīstības komisijā, viņš turpināja klaji ignorēt tās darbību. Piemēram, pēc sporta attīstības komisijas sēdes Nr.2, 2008.gada 22.janvārī M.Kurilovičam tika nosūtīta vēstule „Par informācijas sniegšanu no Ogres novada sporta centra”, uz kuru atbilde joprojām nav saņemta, kaut arī no pārējām Ogres sporta organizācijām uz identiskiem informācijas pieprasījumiem atbildes saņēmām.
Sporta attīstības komisija ir konstatējusi, ka Ogrē sporta attīstība (nejaukt ar sporta bāžu būvniecību) ir apstājusies (izņemot klubus). Lai izvērtētu un noskaidrotu Ogres novada sporta darba metodes un principus ir jāzina vienīgās atbildīgās personas – M.Kuriloviča skaidrojums. Bet to nav iespējams saņemt, jo jebkuru jautājumu M.Kurilovičs uztver kā kritiku pret sporta centra darbu!
Es biju viens no tiem cilvēkiem, kuri ierosināja Ogrē izveidot sporta komisiju. Uzskatu, ka vienīgi ar šādas komisijas palīdzību iespējams pilsētā nodrošināt dinamisku sporta attīstību. Diemžēl pēdējā laikā vērojams spiediens uz partijai "Ogres novadam" piederošiem cilvēkiem, ar ko skaidroju arī šo acīmredzamo pret mani un sporta komisiju vērsto intrigu. Ceru, ka politiskās kaislības tomēr neņems virsroku un visi strādāsim pie pilsētas attīstības.

Apskatīt M.Kuriloviča sūdzību.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

ogresfakti 
2008-10-03  10:40:30
Atbildam lasītājam "Jānim": Ogres novada domes preses dienests informē, ka atsevišķa sporta attīstības komisijas budžeta kā tāda nav. Piešķirta vienīgi nauda individālo sacensību dalībnieku atbalstam - šāgada budžetā kopā Ls 17 510.

Jānis 
2008-10-02  13:36:36
Paldies par izmelošu viedokli. Pirmkart, slikti, ka atteicies no samaksas, jo tomer tas ir stimulejoss faktors un par velti tomer nevaag darit. No malas to visu lasot, vien saprotams, ka ne jau sports ir taa visa pamataa, kas rup. Vai varetu pateikt, cik liels finansejums tiek sporta komisijai no domes gadaa, kads ir jusu gada budzets darbiibai?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības