Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-03-26  08:56:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Līdz ar siltāka laika iestāšanos daudzi privātmāju īpašnieki uzsākuši pavasara darbus. Tiem, kas ūdeni ņem no personīgā urbuma vai akas un vai ik mēnesi tērē naudu nosēdakas izvešanai, šobrīd ir īstais laiks padomāt par pieslēgšanos pilsētas centralizētajām ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām.

Nav noslēpums, ka gadu desmitiem kanalizāciju izvadot turpat, piemājas nosēdakā, gruntsūdeņu kvalitāte daudzviet nav tā labākā un no pašmāju urbuma ņemtais ūdens nereti nav derīgs lietošanai uzturā. Ik dienu pērkot dzeramo ūdeni veikalā un pereodiski tērējot līdzekļus nosēdakas izvešanai, mājsaimniecības ikmēneša izdevumi, kas saistīti ar patērēto ūdeni un kanalizācijas apkalpošanu, sasniedz vairākus desmitus eiro. Nav noslēpums, ka pēc pieslēguma pilsētas ūdens un kanalizācijas tīkliem, šie tēriņi daudzkārt samazinās, bet mājā pieejamā ūdens kvalitāte ievērojami uzlabojas.

Šo iespēju jau izmantojuši daudzi Ogres iedzīvotāji, informē Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” pārstāvis Jurijs Reneslācis.   No Ogres 24,193 iedzīvotājiem centralizētus kanalizācijas pakalpojumus šobrīd lieto 18,665 jeb 77%. Svarīgi, ka no iedzīvotājiem, kam jau pašlaik ir iespējams pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai, aptuveni 1600 dzīvo īpašumos (≥400), kuriem līdz zemes gabala robežai ir izbūvēts kanalizācijas pievada atzars.

Pieslēgšanas kārtība centralizētajām ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām

Lai nekustamo īpašumu pieslēgtu centralizētajām ūdensapgādes un/vai kanalizācijas sistēmām, nekustamā īpašuma īpašnieks vai valdītājs pieprasa Ogres novada pašvaldības aģentūrai „Ogres komunikācijas” (turpmāk – PA „Ogres komunikācijas”) un saņem pieslēgšanās tehniskos noteikumus (bezmaksas pakalpojums).

I variants

Inženiertīkla pievada jaunu būvniecību, ierīkošanu, nojaukšanu vai pārbūvi viendzīvokļa dzīvojamajai ēkai pieguļošā zemes gabala robežās, ja inženiertīkla pievada būvdarbi neskar citu ārējo inženiertīklu aizsargjoslas un līdz viendzīvokļa dzīvojamajai ēkai pieguļošā zemes gabala robežai ir izbūvēts ārējā inženiertīkla atzars, veic saskaņā ar atbilstoša būvspeciālista vai būvkomersanta izstrādātu inženiertīkla pievada novietojuma plānu, kurā norādīts inženiertīkla pievada novietojums zemes gabalā un tā ārējie izmēri, vizuāli uztveramā formā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000) uz topogrāfiskā plāna vai būvju situācijas plāna (Ministru kabineta 2017. gada 9. maija noteikumu Nr. 253 „Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” 2.2. apakšnodaļā minētajos gadījumos). Novietojuma plāns ir saskaņojams ar zemes gabala īpašnieku vai, ja tāda nav, – ar tiesisko valdītāju, un pakalpojuma sniedzēju - PA „Ogres komunikācijas”, tajā ietver tā izstrādātāja apliecinājumu par tā atbilstību normatīvo aktu prasībām un tas nav saskaņojams ar Ogres novada būvvaldi (turpmāk – Būvvalde). Vienu novietojuma plāna eksemplāru būvniecības ierosinātājs iesniedz PA „Ogres komunikācijas”. Būvvalde ir tiesīga prasīt iesniegt tai novietojuma plāna dublikātu vai kopiju un veikt būvdarbu tiesiskuma kontroli.

Būvniecības ierosinātājs pēc būvdarbu pabeigšanas iesniedz PA „Ogres komunikācijas” inženiertīkla pievada izpildmērījuma plānu un uzrāda objektu. Ja būvdarbi veikti atbilstoši novietojuma plānam, PA „Ogres komunikācijas” par to veic atzīmi uz novietojuma plāna. Inženiertīkla pievada ekspluatāciju var uzsākt ar atzīmes veikšanu uz novietojuma plāna. PA „Ogres komunikācijas” piecu darbdienu laikā, skaitot no atzīmes veikšanas, iesniedz pašvaldībā novietojuma plānu un inženiertīkla pievada izpildmērījuma plānu.

II variants

Būvniecības ierosinātājs vienojas ar būvspeciālistu vai būvkomersantu atbilstošā būvprojektēšanas jomā par inženiertīkla pievada būvniecības iecerei nepieciešamās dokumentācijas - apliecinājuma kartes izstrādi. 

Būvniecības ierosinātājs iesniedz Būvvaldē apliecinājuma kartes I daļu un Ministru kabineta 2017. gada 9. maija noteikumu Nr. 253 „Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” 34. punktā minētos dokumentus.

Būvvalde, pieņemot lēmumu par būvniecības ieceres akceptu, par to izdara atzīmi apliecinājuma kartē.

Kad Būvvalde izdarījusi atzīmi apliecinājuma kartē, būvniecības ierosinātājs sniedz informāciju par būvdarbu veicēju. Informāciju par būvdarbu veicēju var sniegt, iesniedzot būvniecības ieceri Būvvaldē lēmuma pieņemšanai.

Pēc nepieciešamās informācijas un dokumentu saņemšanas Būvvalde izdara atzīmi apliecinājuma kartē par tajā ietverto būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi.

Būvdarbus organizē un veic saskaņā ar apliecinājuma karti.

Pirms inženiertīkla pievada pieņemšanas ekspluatācijā ierosināšanas veic izpildmērījumu. Izpildmērījuma plānu izstrādā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, tajā papildus iekļaujot informāciju:

par inženierbūves apjoma rādītājiem (raksturlielumiem) atbilstoši nosacījumiem, kas noteikti normatīvajos aktos būvju kadastrālās uzmērīšanas jomā;

par inženierbūves lietošanas veidu atbilstoši būvju klasifikācijai.

Inženiertīkla pievada pieņemšana ekspluatācijā

PA „Ogres komunikācijas” 10 darbdienu laikā pēc būvniecības ierosinātāja iesnieguma saņemšanas par atzinuma sniegšanu atbilstoši kompetencei sniedz atzinumu par inženiertīklu pievada gatavību ekspluatācijai.

Pēc būvdarbu pabeigšanas būvniecības ierosinātājs iesniedz Būvvaldē:

aizpildītu apliecinājuma kartes II daļu;

inženiertīkla pievada novietojuma izpildmērījuma plānu;

PA „Ogres komunikācijas” atzinumu par inženiertīklu pievada gatavību ekspluatācijai.

Būvvalde piecu darbdienu laikā pēc dokumentu saņemšanas apseko objektu un izdara attiecīgu atzīmi apliecinājuma kartē. Inženiertīkla pievads ir uzskatāms par pieņemtu ekspluatācijā ar dienu, kad Būvvalde izdarījusi atzīmi apliecinājuma kartē.

Pēc atzinuma par inženiertīklu pievada gatavību ekspluatācijai saņemšanas jāgriežas PA „Ogres komunikācijas”, lai noslēgtu līgumu par centralizēto ūdensapgādes un/vai kanalizācijas pakalpojumu lietošanu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības