Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs
  Publicēts: 2018-12-10  16:05:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ikšķiles novada pašvaldība ir aktualizējusi jautājumu par Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” nākotni. 

Esam informējuši Ogres novada pašvaldību, ka 12.decembrī Ikšķiles novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdē tiks vērtēts jautājums par iespējamu Ikšķiles novada pašvaldības izstāšanos no aģentūras. Kaut gan jautājums rosināts pēc pašvaldības vadības iniciatīvas, par to diskutēs un lems deputāti. Uzsveram, ka lēmums šajā jautājumā vēl nav pieņemts, kaut gan neformālās sarunās abu pašvaldību vadības pārstāvji iepriekš pieļāvuši aģentūras likvidācijas iespēju.

Vienlaikus vēlamies norādīt, ka 2012.gadā noslēgtā vienošanās par Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūras” dibināšanu ir juridisks brāķis, pie kā lielā mērā vainojama arī nu jau bijusī Ikšķiles novada pašvaldības juriste. Publisko aģentūru likums nosaka aģentūras izveidošanas kārtību, un uz tām attiecināma likumā “Par pašvaldībām” noteiktā kopīgo iestāžu izveidošanas kārtība. Tādējādi,  dibinot aģentūru, nav paredzētas un ievērotas likuma “Par pašvaldībām” 99.pantā ietvertās normas aģentūras likvidācijai. Līdz ar to, pašreiz izšķirošā balss šajā situācijā atvēlēta Ogres novada pašvaldībai.

Uzsveram, ka nekad neesam plānojuši pārtraukt darbu un investīcijas Zilo kalnu dabas parka attīstībā. Tieši pretēji. Vēlamies redzēt daudz straujāku parka attīstību Ikšķiles novada daļā un tuvāk Ikšķiles pilsētai. Parka lielākā daļa – vairāk kā 400 hektāri – atrodas Ikšķiles novadā. Pārņemot šo daļu savā tiešā atbildībā, Ikšķiles novada pašvaldība varētu lemt par tajā veicamajiem darbiem. Diemžēl, kaut gan Ogres novadā atrodas tikai neliela parka daļa – 24 hektāri – aģentūrā pēdējā laikā dominē tikai viens, Ogres viedoklis par parka attīstības prioritātēm. Šāda pieeja mūs neapmierina. Bažas raisa arī saņemtā informācija par Ogres puses nolūku aģentūrai piesaistīt vēl arī trešo partneri. Ikšķiles novadam tas nozīmētu vēl mazāku lomu dabas parka attīstības turpmākajā gaitā.

Mūsuprāt nesamērīgi augstas ir arī aģentūras uzturēšanas izmaksas. Katrai pašvaldībai aģentūrā ik gadu ieguldot 150 tūkstošus eiro, vairāk kā trešā daļa no tiem – 112’777,58 eiro – tiek tērēta administratīvās izmaksās. Mūsuprāt, parka teritorijas daļas, kas atrodas Ikšķiles novadā, apsaimniekošanu sekmīgi spētu īstenot Ikšķiles novada pašvaldības struktūrvienības. Šādi ietaupītos līdzekļus lietderīgāk būtu ieguldīt dabas parka infrastruktūras attīstībā. Būtiski parkā attīstīt arī uzņēmējdarbībai nepieciešamo infrastruktūru, nodrošinot elektroenerģijas padevi pie Dubkalnu ūdenskrātuves aktīvās atpūtas laukumiem.

Vēlamies norādīt arī uz pozitīvajiem līdzšinējās Ikšķiles un Ogres novadu pašvaldību sadarbības aspektiem. Ieguldīti lieli līdzekļi apgaismotas slēpošanas trases un citu būtisku infrastruktūras objektu attīstībā. Kopš 2012.gada dabas parkā notikušās pārmaiņas ir apsveicamas. Tomēr gadījumā, ja aģentūra turpinās savu darbu līdzšinējā sastāvā, tai daudz lielāka vērība būs jāpiegriež Ikšķiles novada iedzīvotāju interesēm. Jāveic virkni izmaiņu aģentūras nolikumā. Noteikti nepieļausim situāciju, kad, Ikšķiles novadam izstājoties no aģentūras, novada nozīmīgā daļā saimniekos kaimiņu pašvaldība. Pašvaldību ieguldītie līdzekļi jāizlieto proporcionāli, līdzvērtīgu finansējuma daļu ieguldot gan Ikšķiles, gan Ogres novadu prioritāšu īstenošanā. Aģentūras lēmumi par lielo investīciju projektu īstenošanu būtu jāapstiprina ar abu pašvaldību deputātu lēmumu un jānodrošina līdzvērtīgas pārtnerattiecības aģentūrā abiem novadiem. Saskaņā ar spēkā esošo aģentūras nolikumu, aģentūras vadība un līdz ar to izšķirošā balss balsojumos rotācijas kārtībā uz četriem gadiem atvēlēta vienai no pašvaldībām. Ņemot vērā aizvadītajos gados gūto pieredzi, šis termiņš būtu jāsamazina.

Esam par labām un godīgām kaimiņu attiecībām un abu taisnīgu abu novadu sadarbību Zilo kalnu dabas parka apsaimniekošanā!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības