Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ikskile.lv
  Publicēts: 2018-11-18  23:01:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Sestdien Tīnūžu tautas namā novada ļaudis pulcējās uz Ikšķiles novada amatiermākslas kolektīvu svētku koncertu “Jo es zinu, ka man jābūt Latvijā!”. Tajā piedalījās pūtēju orķestris ”Ikšķile”, deju kolektīvi “Upe”, ”Godi” un “ Spole”, "Vijas", vokālie ansambļi “Nona”, “Gaudium”, “Tikai tā”, “Vivo”, “Saulgrieži” un folkloras draugu kopa “Saulesmeitas”. Klātesošos valsts svētkos sveica  priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: “Šajā Latvijas valsts svētku priekšvakarā, mēs īpaši aizdomājamies, kāda vieta ir Ikšķilei daudzkrāsainajā mozaīkā.” Viņš atklāja, ka Ikšķilei šogad palika cienījams vecums- 833 gadi. Kā zināms, tās rakstītā vēsture iesākās ar Meinardu, kurš sāka sludināt kristietību Baltijas teritorijā, ko varētu nosaukt par sākumu mūsu Latvijas valstij.  Pirmā Pasaules kara laikā, kad   veidojās pirmie latviešu strēlnieku pulki, daudzas kaujas  notika Ikšķiles teritorijā. Tas liecina par to, ka mums, latviešiem, bija jāizcīna sava valsts. Ikšķile atkal tiek pieminēta arī Latvijas valsts dibināšanas procesā- 1918.gada 18.novembrī mūsu novadnieks Jānis Kuga izveidoja skatuves noformējumu. “Ir brīnišķīgs svētku laiks. Es novēlu savai Latvijai, savai zemei, kurā ir skaistas ainavas, upes, ezeri, meži, lauki, saules mūžu!” sacīja priekšsēdētājs.

Pasākuma ietvaros  jau septīto gadu Ikšķiles novada pašvaldības piešķīra  apbalvojumus “Goda novadnieks” un “Ikšķiles novada Gada cilvēks”, suminot tos ļaudis, kas ieguldījuši savu artavu Ikšķiles novada labā. Tituls "Gada cilvēks 2018" piešķirts privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Ķiparu nams”  vadītājai Sandai Reikmanei- par ieguldījumu Vislatvijas projekta apmācību programmā “Stop 4-7” un privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Ķiparu nams” 10 gadu jubilejā. Par Sandu Reikmani pieteikuma vēstulē ir sacīts: “Nozīmīgākais, un kā viņa pati ir teikusi, - dāvana Latvijas 100 gadei, ir šogad realizētais “STOP 4-7” apmācību programmas Vislatvijas projekts, kurā iesaistījās dažādi speciālisti, pedagogi un interesenti. Projekts aizsākās iepriekšējā gada maijā, kas tika īstenots, pateicoties biedrības “Ķiparu nama” sadarbībai ar PPPB “Zied zeme”, Lauku atbalsta dienestu un Ikšķiles novada pašvaldību. Šī projekta ietvaros tika apmācīti “Programmas STOP 4-7” 55 treneri no dažādiem Latvijas reģioniem. “Programma STOP 4-7” ir Beļģijā izstrādāta un pārbaudīta uzvedības terapija- multimodāla  agrīna intervence bērnu uzvedības problēmu risināšanai, kas tika pielāgota Latvijas videi. Projekta laikā notika praktiskās un teorētiskās nodarbības pedagogiem, treneriem, bērniem un vecākiem.”

Titulu “Goda novadnieks” par nozīmīgu ieguldījumu  vispārcilvēcisko vērtību stiprināšanā un Ikšķiles novada sabiedriskās dzīves veidošanā saņēma Ikšķiles ev. luteriskās Sv.Meinarda draudzes mācītājs Dzintars Laugalis.  “Jau daudzus gadus Ikšķiles vidusskola sadarbojas ar mācītāju Dzintaru Laugali. Viņš ir devis svētību, gan uzsākot jaunu mācību gadu, gan Zvaigznes dienā, gan noslēdzot mācību gadu. Ziemassvētku laikā iededzot pirmo sveci Adventes vainagā, mācītājs atrod laiku katram izskaidrot Ziemassvētku nozīmi ne tikai kristietismā, bet uzsverot tos kā vispārcilvēcisku vērtību. Mācītāja Dzintara Laugaļa uzrunāti, Ikšķiles vidusskolas skolēni piedalās Ģimenes dienu dievkalpojumos, veicinot, stiprinot un akcentējot ģimeni kā augstāko vērtību. Arī vecāki novērtē mācītāja devumu šo tradīciju stiprināšanā,” tā rakstīts iesnieguma vēstulē.

Titulu “Goda novadnieks” saņēma  Ikšķiles un Tīnūžu Latvijas Tautas frontes nodaļu vadītājs no 1988.gada līdz 1991.gadam, pirmais Ikšķiles izpildkomitejas priekšsēdētājs, Ikšķiles pašvaldības vadītājs Pēteris Romanovskis.  Apbalvojums piešķirts  par nozīmīgu ieguldījumu   pilsoniskās apziņas aktivizēšanā Latvijas Atmodas gados Ikšķiles novadā un Latvijas Tautas frontes 30.gadskārtā.

Latvijas Tautas frontes ceļš mūsu vēsturē iezīmējies kā gaismas gājums pret tumsu, kā saņemšanās, sadūšošanās un gara spēka laiks. Tieši tāds ir izvērties arī Pētera Romanovska devums Tautas frontei.  “Pēteris Romanovskis. Atmoda. Latvijas Tautas fronte. Mūsu republikas, Latvijas, neatkarības atjaunošana. Barikādes Rīgā deviņdesmit pirmā gada janvāris. Ikšķile. Mūsu sarkanbaltsarkanais karogs atjaunots goda vietā. Tās ir vērības, kuras ir cieši saistītas ar Pēteri un tās nav izšķiramas,” tā par savu laika biedru sacīja Jānis Hartmanis. Viņš uzsvēra, ka Pēteris bija viens no tiem pirmajiem, kas savu ceļu izvēlējās iet lielo pārmaiņu laikā, sekojot savai pārliecībai. Pēc padomju varas sabrukšanas Pēterim bija daudz sekotāju, kas bija par Latvijas Republiku. “Tagad, kad mēs esam kopā šajā skaistajā brīdī, pēc šiem trīsdesmit gadiem Pēteris noteikti ir apmierināts, ka viņa ceļš bija taisns. Viņš redz, ka Ikšķile kopā ar Tīnūžiem, ne tikai pilsēta, bet arī lauku teritorija, ir uzplaukusi,” sacīja Jānis Hartmanis. “Gods kalpot Latvijā, gods dzīvot Latvijā, un man bija tas gods būt kopā ar jums, kad Latvija atmodās, ” saņemot apbalvojumu, sacīja Romanovska kungs. Kā atzina pats Pēteris Romanovskis, šis ir viņa mūža lielākais apbalvojums.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Skatītājs 
2018-11-19  12:08:34
Ikšķiles novads prot svinēt svētkus! Paldies!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības