Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

SIA "Ogres namsaimnieks"
  Publicēts: 2018-10-15  21:17:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ministru kabineta noteikumi Nr.408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi” nosaka kārtību, kādā dzīvojamās mājas pārvaldnieks sastāda dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu tāmi kalendārajam gadam, aprēķina dzīvokļa un nedzīvojamās telpas īpašniekam maksu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, paziņo dzīvokļu īpašniekiem pārvaldīšanas maksājumu apmēru kalendārajam gadam, informē dzīvokļu īpašniekus par tāmēs paredzētajām izmaksām, sagatavo dzīvokļu īpašniekiem pārskatu par pārvaldīšanas maksājumu izlietošanu kārtējā gadā.

Sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Ogres Namsaimnieks” (turpmāk –SIA “Ogres Namsaimnieks”) ir sagatavojusi obligāti veicamo dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu plānotā ieņēmumu un izdevumu tāmju projektus, no kuriem redzams, ka obligātie apsaimniekošanas izdevumi 2019.gadam ir samazinājušies, pat neskatoties uz minimālās mēnešalgas algas, degvielas un elektroenerģijas cenu pieauguma valstī. Pārējās izmaksas, kuras iekļautas apsaimniekošanas tāmes projektā ir dzīvokļu īpašnieku ziņā - ja tie nolemj par uzkrājuma apjoma palielināšanu remontdarbu veikšanai, tad maksa pieaugsaskaņā ar dzīvokļu īpašnieku pielemto. Uzkrājumi dzīvojamai mājai tiks tērēti tikai ar dzīvokļa īpašnieku kopīgo lēmumu. Tāmju projektos redzamas sekojošas pozīcijas:

maksājumi par apsaimniekošanas pakalpojumu;

zemes nomas maksa (mājām, kurām zeme nav īpašumā);

uzkrājumu veidošana;

iepriekšējos periodos veikto remontdarbu atmaksa.

Obligāti veicamo dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu plānotā ieņēmumu un izdevumu tāmjuprojekti 2019.gadam tiks nosūtīti visiem apsaimniekošanā esošo māju dzīvokļu īpašniekiem. Ja kāds no dzīvokļu īpašniekiem to nav saņēmis, lūgums zvanīt SIA “Ogres Namsaimnieks” Ēku apsaimniekošanas departamenta ekonomistei Baibai Liepai pa telefona numuru 65049112 vai rakstīt uz e-pasta adresi baiba.liepa@ogresnamsaimnieks.lv.

No obligātās apsaimniekošanas maksas, dzīvokļu īpašnieki nevar atteikties, jo tā nepieciešama, lai veiktu obligātās apsaimniekošanas darbības, bet tie ir tiesīgi lemt par uzkrājuma veidošanu.

Apsaimniekošanā esošo dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki kļūst arvien aktīvāki, lemj par remontiem, to finansēšanas iespējām un uzkrājumu veidošanu nākotnē plānotajiem remontdarbiem. Lēmumu pieņemšanas pamatā ir savstarpēja uzticēšanās starp pārvaldnieku un dzīvokļu īpašniekiem. Dzīvokļu īpašniekiem ir jāuzklausa pārvaldnieka ieteikumi un kopīgi jāpieņem lēmums par nepieciešamajām darbībām. Ja uzticēšanās nav, tad savstarpējas sadarbības vietā ir aizdomas un apvainojumi. Dzīvokļu īpašniekiem ir jāsaprot, ka dzīvojamās mājas remontu viņu vietā neviens nemaksās, bet ir jāveido uzkrājumi, lai apsaimniekotājs organizētu kāda konkrēta darba izpildi. Katram iedzīvotājam ir jāsaprot- jo vecākā mājā viņš dzīvo, jo lielāks uzkrājums būs nepieciešams tās uzturēšanai un remontam.

2019.gadā SIA “Ogres Namsaimnieks” veiks apsaimniekošanā esošo dzīvojamo māju vispārējo komplekso tehnisko apsekošanu. Vispirms dzīvokļa īpašniekiem būs jāiepazīstas ar pārvaldnieka sagatavoto piedāvājumu, pamatojoties uz vispārējo mājas tehniskā stāvokļa apsekošanas aktu, un tad jāpieņem lēmums par prioritāri veicamajiem remontdarbiem un nepieciešamo finansējumu.

Dzīvokļu īpašnieki savas mājas stāvokli var uzlabot, veicot pakāpeniskus remontdarbus plānveida kārtībā vai arī piedaloties kompleksās renovācijas valsts atbalstītā programmā ar Eiropas Savienības līdzfinansējuma piesaisti.

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka turpmāk visi remontdarbi tiks veikti, saskaņojot tos ar Ogres novada pašvaldības būvvaldi, kuras būvinženieris arī veiks apsekošanu, izvērtēs projektu un tehnisko shēmu un izdos paskaidrojuma rakstu, apliecinājuma karti vai līdzvērtīgu dokumentu.

Dzīvojamo māju pārvaldniekam ir sarežģīti uzklausīt katra dzīvokļa īpašnieka vēlmes un priekšlikumus. Turklāt tie parasti ir ļoti atšķirīgi un bieži vien pat pretrunīgi. Cilvēks paliek cilvēks, un savu taisnību parasti tur godā, it īpaši ja nav audzināts cienīt arī citu domas un visiem pieņemamu viedokli atrast kompromisa ceļā. Šādas daudzveidības konsolidētājam, kopīga viedokļa veidotājam un paudējam ir jābūt mājas pilnvarotai personai (mājas vecākajam).

Mājas pilnvarotās personas loma remontdarbu izvēlē gan mazināsies, jo to veikšanu noteiks vispārējā kompleksā apsekošanas akta slēdziens un noteikto remontdarbu prioritātes.Mājas vecākais ir kā visu dzīvokļu īpašnieku kopīgā un modrā acs, kas arī turpmāk palīdzēs sasniegt dzīvokļu kopības nospraustos mērķus. Svarīga ir vēlēšanās un ieklausīšanās speciālista padomā!

Atgādinām, ka mājas pilnvaroto personu kopsapulce notiks š.g. 01.novembrī, plkst.19:00, Zilokalnu prospektā 12, Ogrē (mazajā zālē).
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības