Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ikskile.lv
  Publicēts: 2018-10-13  11:30:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Jau devīto gadu Ikšķiles novadā tika organizēts Skolotāju dienai veltītais pasākums. Tā ietvaros notika konkursa “Gada pedagogs” laureātu godināšana, izglītības darbiniekiem sakot paldies par godprātīgo un pašaizliedzīgo darbu un stiprinot pedagoga profesijas prestižu sabiedrībā.

2018./2019.mācību gadā Ikšķiles novadā esošajās izglītības iestādēs mācās gandrīz 2000 izglītojamie, savukārt vēl 1000 audzēkņu mācās Ogres tehnikumā.

Pasākuma ieskaņā apsveikuma vārdus teica Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa: " Jūs darāt labu darbu, jo caur jūsu rokām iznāk visa mūsu nākamā sabiedrība." Savā uzrunā viņš akcentēja, ka Ikšķiles novadā šis gads bijis grūts, bet pašvaldība ir lepna ar padarīto-  uzbūvēts jauns bērnudārzs, sākumsskolas skola, vidusskolas piebūve. Mēs esam vienīgais Pierīgas novads, kurā aug iedzīvotāju skaits un kurā likvidēta bērnudārzu rinda.

Lielu darbu pagājušajā mācību gadā ieguldījuši izglītības iestāžu vadītāji un vietnieki. Novada pašvaldība pateicās visiem izglītības iestāžu direktoriem un vadītājiem: Ikšķiles vidusskolas direktorei Gintai Liepiņai, Tīnūžu sākumskolas direktorei Zanei Āboliņai, PII “Urdaviņa” vadītājai Valdai Krinkelei, PII  “Čiekuriņš” vadītājai Laimītei Seņkānei – Sostei, Ikšķiles Mūzikas un mākslas direktorei Valdai Jermanovai un Ogres tehnikuma direktorei Ilzei Brantei. Paldies tika teikts arī PPII “Ķiparu nams” vadītājai Sandai Reikmanei un Kristīnei Libertei Ikšķiles Brīvās skolas dibinātājai, biedrības “Rasas krāsas” vadītājai māksliniecei Laumai Palmbahai, Ikšķiles novada Uzņēmēju biedrībai.

Svētku reizē īpašu paldies pašvaldība teica tiem pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem, kuru ikdienas darbu augstu novērtējuši un kurus atzinības saņemšanai izvirzījuši pašu izglītības iestāžu vadītāji.

Konkursam “Gada pedagogs” tika iesniegti pieteikumi par 7 pretendentiem. Konkursam varēja pieteikt pedagogus kādā no četrām nominācijām: Gada skolotājs pirmsskolā; Gada skolotājs sākumskolā; Gada skolotājs 7.-12. klašu grupā; Gada skolotājs profesionālās ievirzes izglītības iestādē. Vērtējumu noteica ne vien vērtēšanas komisija, bet arī attiecīgās izglītības iestādes vadītājs, kā arī pieteiktie pretendenti saņēma papildus vērtējumu sabiedrības balsojuma rezultātā, kurā kopējais skaits sasniedza 1083 balsis.

Visiem laureātiem pirmo reizi tika pasniegta īpaši izstrādāta goda zīme un naudas balva 800 eiro apmērā. Svinīgajā pasniegšanas ceremonijā balvas pedagogiem pasniedza domes priekšsēdētāja vietnieks Čelavs Batņa un Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna un izglītības darba speciāliste Liene Šmite.

Nominācijā "Gada pedagogs pirmsskolā” Atzinības balvu saņēma PII "Urdaviņa" pirmsskolas pedagogs Elīna Atvare. Laureāte nominācijā "Gada pedagogs pirmsskolā”-  PII “Urdaviņa” pirmsskolas pedagoģe Irēna Poriete.  Viņa tiek raksturota kā skolotāja ar lielo burtu - pacietīga, iejūtīga, sirsnīga, kuru dēļ bērni bauda tik īpašu ikdienu. Īpaši uzteikta skolotājas sadarbība ar vecākiem – netiek liegts padoms un atbalsts bērnu audzināšanā, izglītošanā vecākiem, kuri ar bērniem labprāt darbojas arī mājās. Skolotāja katru gadu turpina mācīties, papildināt savas zināšanas – lai jauniegūtās metodes varētu izmantot darbā ar bērniem. Izglītojamajiem tiek radīta izpratne par tradīcijām un svētku svinēšanu, kā arī audzināts patriotisms un cieņa pret valsti. Skolotājai ir apbrīnojama spēja ticēt katra bērna vienreizīgumam un brīnišķīgumam.

Nominācijā "Gada pedagogs sākumskolā" atzinību saņēma Ikšķiles vidusskolas sākumskolas skolotāju Inese Lubecka un sākumskolas skolotāja Inga Leizandere.Galveno balvu nominācijā "Gada pedagogs sākumskolā" ieguva Tīnūžu sākumskolas sporta skolotāja Dace Pauriņa: Skolotāja  lieto mūsdienīgas mācīšanās metodes, ievēro skolēnu individuālās vajadzības, izceļ pozitīvo. Darbā ar skolēniem tiek ieguldītas ne tikai pedagoga zināšanas, bet arī sirds siltums, mīļums un labestība. Skolotāja ir stingra savās prasībās, bet attiecības ar skolēniem ir cieņpilnas. Skolotāja paveic vairāk nekā amata apraksts prasa, ar skolēniem piedalās sacensībās arī ārpus darba laika. Par skolotāju var teikt - paraugs skolēniem!

Nominācija "Gada pedagogs 7.-12. klašu grupā" galveno balvu saņēma Ikšķiles vidusskolas skolotāja Ingūna Bērziņa. Kā vokālais pedagogs sagatavojusi skolēnus konkursiem, skatēm, kur gūti nozīmīgi panākumi. Strādā kā vietniece audzināšanas darbā, organizē pasākumus, kuri atzīstami kā saturiski, tā mākslinieciski kvalitatīvi. Iniciējusi vairākus nozīmīgus skolas vides uzlabojumus. Uzteicams ieguldījums sadarbībā ar vecākiem. Skolā uztur tradīcijas – labdarības pasākumi, rūpes par bijušajiem skolotājiem pensionāriem un daudzas citas tradīcijas. Nozīmīgs ieguldījums skolas publiskā tēla veidošanā plašsaziņā. Kolēģu raksturojumā – skolas dvēsele!

Skolotāju godināšanas pasākumā savas balvas pasniedza arī Ikšķiles novada Uzņēmēju biedrība.

Skolotāju dienas svinīgo pasākumu  vadīja aktieris Gundars Silakatiņš, bet koncertdaļā uzstājās grupa “Arcandela”.

Apsveicam balvas "Gada pedagogs 2018" saņēmējas!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības