Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

LUX VIRIDIA
  Publicēts: 2018-06-08  07:26:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

23. maija vakarā “Ogres novada kultūras centra” lielajā zālē notika septītais labdarības pasākums “Iespēja 2018”. Gadu no gada šī ir iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām uzstāties uz vienas skatuves ar Latvijā cienījamiem un talantīgiem māksliniekiem un šogad ar: Mariju Naumovu, Elzu Rozentāli, Robertu Pētersonu, Ivetu Baumani un tādiem māksliniekiem kā: Arti Salaku, Inetu Heinsbergu, Robertu Reingoldu, Viesturu Samtu, biedrības “Cerību spārni” gaismas teātra aktieriem, “Zvaigžņu dzirksts duo”, deju studijas “JV clubs Dance company” dejotājiem un brīvprātīgiem jauniešiem: Anitu Rudzīti, Aiviju Gribuškaiti, Agnesei Ločmelei, Matīsam Mazulim, Martai Kuļiņičai, kuri sniedz atbalstu gan pasākuma organizēšanā, gan tā vadīšanā.

Tā ir iespēja būt novērtētam, piederīgam un vajadzīgam. Tā ir iespēja paradīt, ko cilvēks ir spējīgs paveikt ar neatlaidību, čaklumu un līdzcilvēku nesavtīgu atbalstu. Tā ir iespēja parādīt savu talantu un radīt cilvēkos prieku.

Šogad pasākuma galvenā sadaļa bija cilvēku ar īpašām vajadzībām, pozitīvo ļaužu “Ārpus robežām” teātra uzvedums “Savādais no Notrdamas”. Aktieri uz skatuves uzbūra emocionāli izkoptu stāstu, lai parādītu, ko nozīmē skaistums. Tāds skaistums, kas ir īsts, ko neviens nespēj atņemt, kas mājo cilvēka sirdī.

“Ārpus robežām” aktieru atziņas –

  • Mārtiņš: “Teātrī man patīk skatītāji, aplausi un iespēja būt dažādās pilsētās un uz dažādām skatuvēm. Gribu iemācīties pareizi krist izrādes laikā''.
  • Ainārs: “Teātris?! Teātris tas ir uztraukums. Pat, ja tajā spēlē tikai putniņu. Es uztraucos … un esmu nosvīdis!”
  • Līga: “Ja nebūtu teātra, nevarētu satikties ar draugiem, tikt ārā no mājas un kopā kaut kur aizbraukt”.
  • Viktors: “Teātris man nozīmē ļoti daudz. Jau bērnībā es sapņoju būt par aktieri. Lai spēlētu augstā līmenī – ir daudz jāstrādā un jāmācās no pieredzējušiem aktieriem. Teātris man dod emocijas, enerģiju un gandarījumu par to, ka esmu kaut ko labu izdarījis. Esmu gatavs spēlēt teātri bez brīvdienām. Esot uz skatuves, man pāriet sāpes. Teātris dod iespēju atslēgties no ikdienas un ļauj emocijām plūst”.
  • Lolita: “Teātris ir visa mana dzīve! Tā ir pasaule kurā man tik ļoti patīk būt”.
  • Andrejs: “Teātri es spēlēju kopš skolas laikiem. Teātris man ir kustība un emocijas, iespēja būt uz vienas skatuves kopā ar skaistām meitenēm”.

Pasākuma “Iespēja 2018” apmeklētāji no tā sākuma līdz beigām tika vesti pa dialoga taku, kuras laikā pasākuma vadītājas apmainījās ar dzīves pieredzes skatījumiem, aizstāvot tos, taču, tuvojoties noslēgumam, kopīgi vienojās, ka vissvarīgākais ir cilvēka sirds un tas, kas ir šķietami “normāls” sabiedrībā, dzīvojot ar atvērtu sirdi, pazūd un paveras pavisam citi apvāršņi – draudzīgi, interesanti un bezgala sirsnīgi.

Pasākuma laikā tika saziedoti 334,75 e,- kuri tiek virzīti “Iespēja 2018” izmaksu segšanai un sportiski radošo aktivitāšu dienu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Ie[spēja] 2018” organizēšanai.

Paldies pasākuma atbalstītājiem un ikvienam, kuram nav vienalga: Ogres novada pašvaldībai, Ogres novada kultūras centra atsaucīgajam kolektīvam, Ogres Vēstures un mākslas muzejam, Ogres novada Tūrisma informācijas centram un Nikai Frīdbergai – Pumpuriņai, SIA “Digitālā pele” un Edgaram Sparānam, SIA “Barrels” un Reinholdam Babajevam, SIA “Rūberts”, SIA “KLK”, Ģirtam Dobulim, Sabīnei Zviedrei, Laurai Valdmanei, Ligitai Eglītei, Madarai un Gatim Krastiņiem, Ģirtam Stromčinskim, Kasparam Freimanim, biedrībai “Atceries Latviju” un Rolandam, Jānim Rencim un visiem pārējiem, kuri bija mums blakus.

Kā arī visu ieinteresēto mediju pārstāvjiem!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības