Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2018-05-18  13:36:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš vakar, 17. maijā, tikās ar Ķeguma novada pašvaldības jauno vadību - priekšsēdētāju Raivi Ūzulu un priekšsēdētāja vietnieku Kristapu Rūdi, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas starp kaimiņu pašvaldībām.

Kā zināms, Ķeguma novada domes sēdē 9. maijā tika pieņemts lēmums par vadības maiņu pašvaldībā. 17. maijā Ogres novada pašvaldības vadība apsveica jauno kaimiņu novada vadību, uzsverot, ka prieks redzēt gados jaunus cilvēkus, kas vēlas strādāt, lai uzlabotu savu novadnieku dzīves.  Tikšanās mērķis – konceptuāli pārrunāt abu kaimiņu pašvaldību sadarbības jautājumus vairākās jomās. Viena no tām – vienotas veloceliņu infrastruktūras izveide.

Vienotas veloceliņu infrastruktūras izveide novados

Ogres novada pašvaldība 2016. gadā izveidoja veloceliņu no Ogres līdz Ciemupei, iedzīvotāji ļoti iecienījuši šo maršrutu. Ogres novada pašvaldība, sadarbojoties ar kaimiņu pašvaldībām, vēlas turpināt veloceliņa tīkla izveidi. Interesi par ieceri izrādījusi arī Lielvārdes novada pašvaldība. E.Helmanis aicināja jauno Ķeguma novada vadību turpināt veloceliņa izbūvi no Ciemupes līdz Ķegumam: “Rīga – Daugavpils autoceļu izmanto daudz gājēju ar maziem bērniem un velobraucēji. Šī infrastruktūras sakārtošana uzlabos abu novadu iedzīvotāju drošību, jo satiksme uz autoceļa ir ļoti intensīva.”  R.Ūzuls piekrita, ka drošība ir ļoti svarīga un labprāt sadarbotos ar Ogres novada pašvaldību veloceliņa Ciemupe- Ķegums izveidē. Par šo ieceri tiks informēti arī Ķeguma novada domes deputāti.

Lai saglabātu Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības un mantojumu, E.Helmanis aicināja arī lielāku uzmanību veltīt Andreja Pumpura dzimtajām mājām, kas atrodas Ķeguma novadā un ir vēsturiski nozīmīgs objekts.

Jāpievērš uzmanība attīrīšanas iekārtām

Ķeguma novada attīrīšanas iekārtas atrodas Ogres novada teritorijā, tās ir novecojušas un bažas par iespējamu piesārņojumu izrādījusi arī Dabas aizsardzības pārvalde, tāpēc Ogres novada vadība aicināja Ķeguma novada vadību apsekot attīrīšanas iekārtas. Tāpat tika pārrunāta ceļa, kas ved gar šīm attīrīšanas iekārtām un pāriet Daugavgrīvas ielā, nodošana Ķeguma novada lietošanā un apsaimniekošanā. E.Helmanis uzsvēra, ka Ogres novada pašvaldība neplāno attīstīt šo teritoriju, kas atrodas pie pašas Ķeguma robežas un vairāk vajadzīga pašiem ķegumiešiem. Iespējams, ka tuvākajā nākotnē abām pašvaldībām būs jārisina jautājums par administratīvo robežu maiņu.

Novados plāno izveidot reģionālo policiju

Pašvaldība uzsākusi sarunas ar Lielvārdes novada pašvaldību par reģionālas policijas izveidi. Tikšanās laikā tika pārrunāta arī sadarbība ar Ķeguma novada pašvaldību šīs ieceres īstenošanā. E.Helmanis skaidroja, ka ar jaunās reģionālās policijas izveidi nav plānots samazināt policistu skaitu, bet optimizēt administrācijas darbinieku skaitu, efektīvāk izmantot cilvēkresursus, finansējumu un tehnisko nodrošinājumu visos sadarbības novados. K.Rūde atklāja, ka Ķeguma novadā pašvaldības policija strādā no plkst. 8 līdz 17, kas nozīmē, ka, lai arī pilsētā testa režīmā darbojas novērošanas kameras, resursu trūkuma dēļ lielu daļu pārkāpumu pašvaldības policisti nevar fiksēt vai novērst. Reģionālās policijas izveide šādu problēmu varētu atrisināt.

G.Sīviņš uzsvēra, ka Ogre vēl joprojām faktiski darbojas kā bijušā rajona centrs, kurā daudzus pakalpojumus saņem arī kaimiņu novadu iedzīvotāji: “Ogres pilsētā ir plašas iespējas sportam. Mums ir vairāki stadioni. Ogres novada Sporta centra stadionā norisinās starptautiskas sacensības. Pagājušajā gadā uzbūvēts arī jauns stadions pie Ogres 1.vidusskolas. Tāpat Ogrē darbojas viens no lielākajiem kultūras centriem Latvijā. Realizējam deinstucionalizācijas projektu, tā ietvaros tiek veidota vieta, kur būs pieejami pakalpojumi bērniem invalīdiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ķeguma un Lielvārdes novads ir pavisam tuvu, novadi jau sadarbojas dažādu starpnovadu pasākumu īstenošanā - skolu olimpiādes, bērnu, jauniešu un amatieru kolektīvu skates, sporta spēles, sacensības un citi pasākumi. Sadarbība ir jāturpina un jāpaplašina.”

Abu pašvaldību vadītāji pauda vienotu nostāju daudzos jautājumos, jo tie ir aktuāli abu novadu iedzīvotājiem.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības