Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv/Fakti.lv
  Publicēts: 2018-05-17  07:45:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

16.maijā Ikšķiles novada Veselības un sociālo lietu pārvaldē notika noslēguma konference projektam “Programma STOP 4-7 apmācība” un diplomu izsniegšana apmācību dalībniekiem.

Konferences atklāšanā klātesošos uzrunāja projekta koordinatore, privātās pirmsskolas izglītības iestādes (PPII)  “Ķiparu nams” vadītāja Sanda Reikmane: “Šī ir nozīmīga diena man, visai projekta komandai. Šogad mēs īpaši runājam par Latvijas simts gadi. Parasti katrs uzdodam sev jautājumu, ko es varētu dāvāt Latvijai? Jāsāk jau ar to, ka Latvija esmu es. Lielākā daļa no jums strādā ar bērniem, pedagogiem, psihologiem un sabiedrības labā kopumā, tādēļ esam ļoti atbildīgi, kā mēs šo darbu veicam. Ar projektiem, programmām mēs varam Latviju radīt labāku. Ņemot vērā lielo darbu, ko esam ieguldījuši šajā projektā- šī ir mana un “Ķiparu nama” dāvana Latvijai.”

Apsveikuma vārdus teica arī sadarbības partneri- publisko un privāto partnerattiecību biedrības "Zied zeme" pārstāvis Māris Cīrulis, Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs, Veselības un sociālo lietu pārvaldes vadītāja Gunda Gunta Rudene, Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna.

Konferences turpinājumā programmā iesaistītie speciālisti - psihologi un pedagogi - stāstīja par “Programmas STOP 4-7” vadīšanas pieredzi un rezultātiem, par programmas ieviešanu citos Latvijas reģionos, kā arī dalījās ar treneru apmācību pieredzi. Pasākuma ietvaros tika organizētas  darba grupas, kurās  piedalījās un viedokli par projektu organizēšanu izteica arī Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji. Domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš dalījās pieredzē par pašvaldības trīs gadu sadarbību saistībā ar projektu “Programma STOP 4-7”.

No 2017.gada maija līdz 2018.gada pavasarim biedrība “Ķiparu nams” sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un Ikšķiles novada pašvaldību  realizēja projektu, kā ietvaros tika apmācīti "Programmas STOP 4-7" 55 treneri no Ikšķiles novada un dažādiem Latvijas reģioniem.

No 2015.gada vasaras tika uzsākta Beļģijas uzvedības terapijas "Programmas STOP 4-7" ieviešana Latvijā un pielāgošana Latvijas videi un sociāliem apstākļiem. STOP 4-7 ir multimodāla agrīna intervence bērnu uzvedības problēmu risināšanai. Programmas ieviešanu un adaptāciju, balstoties uz Eiropas valstu praksi un jaunākajiem atklājumiem neiroloģijā, psiholoģijā un kognitīvi biheiviorālajā psihoterapijām, realizē Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļas psihologi. Programmas laikā 10 nedēļu garumā intensīvus sociālo prasmju treniņus apmeklē 4 – 7 gadus veci bērni, kuriem konstatētas uzvedības problēmas. Savukārt bērnu vecākiem un pedagogiem tiek organizētas un vadītas nodarbības audzināšanas prasmju pilnveidei, kā arī pieaugušie apguva paņēmienus kā ikdienas situācijās stiprināt bērnos apgūtās sociālās prasmes. Pētījumi rāda, ka tieši visu trīs pušu – bērnu, viņu vecāku un pedagogu – iesaistīšana, dod visefektīvākos rezultātus uzvedības problēmu mazināšanā.

PPII  “Ķiparu nams” sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību jau trešo gadu notiek atbalsta programma „Sociālo prasmju treniņš 4-7 gadīgiem bērniem”. Projekta autori un partneri- biedrība "Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija" sadarbībā ar biedrību „Skalbes", biedrību "Latvijas Autisma apvienība" īstenojusi un sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu turpina īstenot Programmu STOP 4-7 Rīgā.

Vairāk - pievienotajā videomateriālā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības