Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2018-04-28  11:19:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Vakar, 26.aprīlī, Tīnūžu Tautas namā tika atzīmēta Ogres reģiona Bibliotēku darbinieku diena, kurā tika sveikti ilggadējie Ogres reģiona bibliotēku darbinieki, kuri šogad svin apaļas darba stāža jubilejas.

Bibliotēku darbinieku diena sākās ar svinīgu dievkalpojumu Ikšķiles Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet turpinājās Tīnūžu Tautas namā, kur pulcējās bibliotekāri no Ogres, Ķeguma, Lielvārdes un Ikšķiles novadiem.

 “Mums ir dota iespēja uz darbu doties kā uz svētkiem, un mums visiem ir dota iespēja strādāt kopā Lielvārdes, Ķeguma un Ogres un Ikšķiles novados kā darbīgiem kolēģiem. Mēs zinām, ka vairumam darbs ir visa dzīve, “ teica Ikšķiles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone, atklājot pasākumu.

Bibliotēku darbiniekus un Ogres novada pašvaldības pārstāvjus Tīnūžos sveica Ikšķiles novada priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs, kurš uzsvēra, ka bibliotekāri ir viedokļu līderi, jo vienmēr jāzina aktuālās grāmatas, ko piedāvāt bibliotēkas apmeklētājam. “Liels paldies par jūsu darbu un padomu, ko sniedzat lasītājiem!” pateicās J.Saratovs. Priekšsēdētāja vietnieks atklāja, ka pašvaldība iegādājusies ēku Ikšķiles centrā, Skolas ielā 4, kura tiks pielāgota bibliotēkas vajadzībām, kur būs arī moderna izstāžu un konferenču zāle.

Ogres novada priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš atzina, ka arī Ogres Centrālo bibliotēku gaida lielas pārmaiņas. Tagadējā bibliotēkas ēka būvēta pirmsskolas iestādes vajadzībām un tā ir novecojusi. Tās vietā būs jauna, moderna un progresīva energoefektīva ēka ar mūsdienīgām tehnoloģijām, konferenču telpu un vietu dažādiem pasākumiem, telpas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļai.  

“Bibliotēkā, pateicoties bibliotekāru darbam, vienmēr ir sajūta, ka esi gaidīts. Bibliotekāra darbs nav profesija, bet misija, kas ieved gan bērnus, gan pieaugušos grāmatu pasaulē, tādejādi padarot dzīvi interesantāku un krāsaināku un liekot uz pasauli paskatīties citādāk, “ sveicot bibliotekārus, teica G.Sīviņš.

 Kolēģus šajos svētkos sveica arī Ogres Centrālās bibliotēkas direktore Jautrīte Mežjāne: “Paldies par kopā paveikto darbu, sapratni, atbalstu, padomiem un idejām, ko kopā esam realizējuši! Īpašs paldies par smaidu un drauga plecu!”

40 gadu darba jubileju Ogres novadā svinēja Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Iveta Skrebele. Kolēģi saka, ka I.Skrebele ir aktīva un pieredzes bagāta nodaļas vadītāja ar savu viedokli, idejām un pieredzi saistībā ar visiem dzīves jautājumiem. Ar meistarību un ļoti labām valodas dotībām piesaista un aizrauj mazos lasītājus. Jubilāre atzina, ka laiks rit ļoti ātri, bet, darbojoties ar bērniem, vienmēr jūtas jauna un enerģijas pilna.  

30 gadu darba jubileju svinēja Elita Juberte, Ogres Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre. Kolēģi stāsta, ka ar E.Juberti vienmēr ir par ko parunāt- par grāmatām, kino vai viņas piedzīvojumiem tuvos un tālos ceļos. Viņa nebaidās būt pati, un tieši tāpēc ir tik brīnišķīgs cilvēks. “Tik daudz skaistu vārdu! Paldies visiem par dārgāko, ko šodien veltījāt man – laiku!” sveicējiem pateicās jubilāre.

15 darba gadus bibliotēkā aizvadījusi Ogresgala bibliotēkas bibliotekāre Elita Igaune, kuru pirms pāris gadiem kāda bibliotēkas apmeklētāja iesauca par “meiteni ar zvaigžņu acīm”. “Elita savā darbā ir ļoti precīza, kārtīga, zinoša, draudzīga, apveltīta ar siltu sirdi, empātiju. Viņa spēj uzklausīt ne tikai bibliotēkas apmeklētājus, bet palīdz arī citiem ar labu vārdu un gaišu smaidu,” par E.Igauni stāsta darba kolēģi.

Ogres novada pašvaldības pārstāvji- G.Sīviņš un Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa- sveica darba jubilārus.

Nozīmīgas darba jubilejas šogad svin arī Ogres Centrālās bibliotēkas bibliotekāre Aija Pulkstene (45 darba gadi), galvenā bibliogrāfe Iveta Ikauniece (25 darba gadi) , Krapes pagasta bibliotēkas vadītāja Marija Kusiņa (15 darba gadi), kuras uz pasākumu nevarēja ierasties, tomēr tiks sveiktas vēlāk.

 “Aiju var dēvēt par Bērnu literatūras nodaļas lasītavas labo gariņu, kas piešķir īpašu auru un sirds siltumu. Zina katras grāmatas un meklētās informācijas pareizo vietu. Viņa ļoti mīl savu darbu,” savu kolēģi A.Pulksteni raksturo kolēģi. Savukārt par I.Ikaunieci kolēģi stāsta, ka lai arī šķiet klusa un sevī noslēgta, tomēr nebeidz pārsteigt ar savām prasmēm (kā piemēram – uzsiet āķi makšķerei) un saimnieciskumu. Iveta mīl labu literatūru, teātri, mākslu, kino. M.Kusiņu kolēģi raksturo cilvēku ar lielu gribasspēku, prasmi pielāgoties dažādām dzīves situācijām. “Marija ar prieku pilda uzticētos pienākumus. Viņa vienmēr ir entuziasma pilna, dzīves spars virmo un viņu ciena bibliotēkas apmeklētāji un darbabiedri,” stāsta kolēģi.

Nozīmīgas darba jubilejas svinēja arī Ķeguma novada bibliotēkas vadītāja Agita Freiberga, Jumpravas pagasta bibliotēkas vadītāja Inga Galvāne.

Noslēgumā visus sveica bijusī Ogres rajona Kultūras nodaļas vadītāja Velta Pētersone, kura izteica prieku par to, ka turpinās šī lieliskā tradīcija- katru gadu pavasarī visiem bibliotekāriem satikties un godināt ilggadējos bibliotekārus.

Muzikālus priekšnesumus un dzejas lasījumus sniedza aktrise un dzejniece Kristīne Dina Bitēna - Sirmā un komponists Atvars Sirmais.

Katru gadu pasākums norisinās citā vietā. Nākamgad Ogres reģiona Bibliotēku darbinieku dienu plānots atzīmēt Ogres novadā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības