Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2017-12-28  08:17:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Kā katru gadu, arī šogad, Ogres politiski represētie ikgadējā konferencē tikās 27. decembrī Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē.

Ogres Politiski represēto klubā, kas apvieno bijušā Ogres rajona tagadējos novadus,  reģistrētas 550 politiski represētās personas – 363 Ogres novadā, 73 Ikšķiles novadā, 66 Lielvārdes novadā un 48 Ķeguma novadā. Uz konferenci bija ieradušies 77  delegāti, kā arī 11 viesi.

Represēto skaits ik gadu samazinās – 2017. gadā aizsaulē aizgājuši 26 politiski represēto kluba biedri. Viņu piemiņu konferences dalībnieki godināja ar klusuma brīdi.

Savā ziņojumā par Ogres Politiski represēto kluba darbu šajā gadā kluba priekšsēdētājs Ivars Kaļķis informēja, ka turpinājās represēto piemiņas vietas labiekārtošana Ogrē un Ķeipenē, Meņģeles pagastā, pateicoties represētā Edgara Kalnriekstiņa iniciatīvai un darbībai, Meņģelē labiekārtota 1905. gada represiju upuru piemiņa vieta. I. Kaļkis pauda gandarījumu par skolēnu iesaistīšanos latviešu tautas vēstures un cilvēku likteņgaitu izzināšanā, piedaloties pētniecisko darbu konkursā, un sacīja paldies šiem skolēniem un viņu pedagogiem.

Ogres politiski represētie aktīvi piedalās dažādās konferencēs un pasākumos, ko rīko Latvijas Politiski represēto apvienības valde, sveic savus likteņbiedrus apaļajās jubilejās, regulāri piedalās talkās Likteņdārzā, tā palīdzot tapt Latvijas svētvietai. Represēto kluba biedri dodas ekskursijās – šovasar tika rīkota ekskursija uz Baltkrieviju.

I.Kaļķis arī informēja par sadarbību ar pašvaldībām, uzsverot, ka politiski represēto klubs vienmēr tiek atbalstīts, pašvaldības savu iespēju robežās represētajām personām izmaksā vienreizējus naudas pabalstus svētkos – Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes pašvaldības Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā 18. novembrī katram represētajam izmaksā pabalstu 50 eiro apmērā, savukārt Ķeguma novada pašvaldībā reģistrētie politiski represētie saņem finansiālu pabalstu 25. martā – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā – 80 eiro (pirms nodokļu nomaksas) katrs. Ogres novada pašvaldība Mātes dienā sveic represētās mātes, kuras sasniegušas 80 gadu vecumu, šogad tika sveiktas 85 mātes, savukārt Ķeguma pašvaldība represētos sveic Ziemassvētkos.

Ogres novada pašvaldība nodrošina transportu, lai represētie varētu piedalīties talkās Likteņdārzā, ar Ikšķiles un Ogres novada pašvaldības atbalstu šogad izdotas divu politiski represēto grāmatas – ikšķilietis Arvīds Priednieks īstenojis sen lolotu ieceri un izdevis grāmatu “Bērnība aiz Urāliem”, savukārt ogrēnietis Ēvalds Ribulis izdevis nu jau otro grāmatu - “Laikmetu griežos I. Ormaņkalna stāsti” (grāmata “Laikmetu griežos II. Sibīrijas stāsti” iznāca pagājušajā gadā).

I.Kaļķis konferencē pateicības vārdus veltīja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam un kultūras darba organizatorei Dacei Jansonei par atbalstu Latvijas politiski represēto salidojuma organizēšanā.  

Politiski represētos konferencē uzrunāja Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis, Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Ilmārs Zemnieks, Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, Latvijas  Politiski represēto apvienības valdes priekšsēdētāja vietnieks Astrīds Freimanis, bijušais Ogres novada pašvaldības domes deputāts Raimonds Javoišs.

E. Helmanis savā emocionālajā uzrunā uzsvēra, ka politiski represētie ir latviešu tautas vēstures dzīvās liecības, cilvēki, kuriem tika nozagta viņu bērnība, un nozagto bērnību šiem cilvēkiem nevar atdot neviens. E. Helmanis arī aicināja pārvarēt latviešiem tik raksturīgo tieksmi meklēt atšķirīgo un vienoties kopīgai darbībai savas valsts labā.

Savukārt G. Sīviņš, uzrunājot represētos, atgādināja, ka nevis represētajiem jāpateicas kādam par palīdzību un atbalstu, bet gan otrādi – ikvienam godā un cieņā ir jātur represētie.

Vērtējot politiski represēto kluba valdes darbu, konferences dalībnieki atzina, ka valde šogad ir strādājusi labi.

Konferences gaitā tika ievēlēti Ogres politiski represēto kluba pārstāvji Latvijas Politiski represēto apvienības konferencē, kas notiks Rīgā 2018. gada februārī.

Pēc politiski represēto ikgadējā pasākuma oficiālās daļas sekoja koncerts mūziķa Andra Daņiļenko sniegumā un balle, kavēšanās atmiņās par tālajiem izsūtījuma gadiem, pārdomām par šodienu un nākotni, kopīga lustēšanās, aizvadot aizejošo gadu un tuvojoties jauna gada slieksnim.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības