Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2017-12-19  09:44:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Sestdien, 16. decembrī, Lauberes pagasta Kultūras namā norisinājās Ogres novada pašvaldības projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, kā arī konkursa “Sakoptākais namīpašums Ogrē 2017” un “Ogres novada sakoptākā sēta 2017” noslēguma pasākums.

Jau vairākus gadus projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” noslēguma pasākumu pašvaldība rīko ārpus Ogres, tādā veidā dodot iespēju arī pilsētas un pagastu iedzīvotājiem iepazīties ar kultūras iestādēm visā novadā. Lai atskatītos uz šī gada laikā paveikto, novada pašvaldība projektu īstenotājus pulcēja Lauberes pagastā.

 

Pagastu ļaudis – lielākais Latvijas dārgums

Pasākuma dalībniekus sveica Lauberes pagasta Kultūras nama vadītāja Ingrīda Eglīte ar kolēģēm, veltot dzejas vārdus un dziesmas. Klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atzina, ka, stājoties priekšsēdētāja amatā pēc pašvaldību vēlēšanām šogad, ievērojami pieaugusi viņa atbildības sajūta. Priekšsēdētājs atskatījās uz lauku attīstību pēdējo gadu laikā, un atgādināja, ka lauki katru gadu paliek tukšāki, bet to gaismas stars ir laukos esošās baznīcas, skolas, bibliotēkas, kultūras un tautas nami, laukos dzīvojošie ļaudis, kas nes šo gaismas staru. Priekšsēdētājs informēja, ka pašvaldība no savas puses kā galveno prioritāti ir izvirzījusi infrastruktūras sakārtošanu - lai uz katru no novada pagastiem vestu cietā seguma ceļš, kas savukārt veicina uzņēmējdarbības attīstīšanos, iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos, jaunu iedzīvotāju pieplūdumu. E.Helmanis informēja, ka valsts 2018. gada budžetā ir iekļauts finansējums cietā seguma nomaiņai ceļa posmam Ogre – Ogresgals, posmam no Ogres kapiem līdz Tīnūži – Koknese autoceļam. Tiks noasfaltēts 600 m garš grants ceļa posms Juglas ciemā, gandrīz 8 km garais grants ceļa posms Aderkaši – Meņģele, kā arī posms no Krapes pagasta centra līdz autoceļam P32 Augšlīgatne - Skrīveri. Pēc nākamajā gadā plānoto darbu veikšanas atliks grants ceļa posms no Suntažiem uz Lauberi. Šobrīd notiekot sarunas starp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Satiksmes ministriju par 11 km garā ceļa posma asfaltēšanu no Juglas ciema Kangaru virzienā. Savukārt pilsētā nākamgad plānota divu tuneļu izbūve zem dzelzceļa. Noslēdzot uzrunu, E.Helmanis uzsvēra: “Pats galvenais esat jūs. Jūs esat Latvijas lielākais dārgums, un no jums ir atkarīgs, kā attīstīsies jūsu pagasts. Katrā pagastā ir sava pagasta dvēsele, kas “velk” pagastu uz priekšu, visam sākumā ir ideja, redzējums, kā attīstīties. Laimes lācis neatnāks. Visu paveiks paši pagasta ļaudis, un pašvaldība jums ir kā atbalsta punkts,” sacīja E.Helmanis, vēlot katram pagastam redzīgu, gudru pagasta pārvaldnieku, jo no pagasta pārvaldnieka atkarīga pagasta kopējā attīstība. Priekšsēdētājs pateicās visiem pašvaldības projektu dalībniekiem par iniciatīvu, radošajām idejām un ieguldīto darbu apkārtējās dzīves vides veidošanā un aicināja arī turpmāk būt radošiem un darbīgiem, iesaistīties pašvaldības rīkotajos konkursos.

Projektu konkursā īstenoti 29 projekti visā novadā!

Pasākuma turpinājumā projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” koordinatore Sanda Zemīte pastāstīja par īstenotajiem projektiem Ogres novadā. (Vairāk par īstenotajiem projektiem var lasīt šeit.) 2017. gadā projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” ietvaros saņemti 59 projektu pieteikumi. Īstenoto 29 projektu vidū netrūka arī oriģinālu un radošu ideju, kas pārsteidza un iepriecināja gan vērtēšanas komisiju, gan arī vietējos iedzīvotājus. Īstenoto projektu pārstāvjiem tika pasniegti īpaši Apliecinājumi, tika apbalvoti labāko projektu veicēji. Daži projektu pārstāvji bija sagatavojuši prezentāciju par to, kā viņiem veicies projekta īstenošanas gaitā.

Apbalvo labāko projektu autorus

Par “Gada projektu” šogad tika atzīts un galveno balvu 300 eiro apmērā saņēma biedrības “MĒS attīstībai” īstenotais projekts “Pieturvietas “Meņģele” atjaunošana” (projekta koordinatore Agnese Jankuna). Naudas balvu 200 eiro nominācijā “Par radošu pieeju bērnu rotaļu laukumu izveidē” ieguva iedzīvotāju grupas “Taurupieši” projekts „Nāc, nākdama, vasariņa, visi bērni Tevi gaida!” (projekta koordinatore Nellija Balode), bet 200 eiro nominācijā “Par ieguldījumu sabiedriski nozīmīgu teritoriju labiekārtošanā” – biedrības “Lazdukalni 2000” projekts “Dīķa čalas” (projekta koordinatore Benita Špakovska).

Vēl divi projekti saņēma 150 eiro apmērā katrs – iedzīvotāju grupas “Ogres māmiņu klubs” projekts „Ogre – mazuļiem draudzīga pilsēta” (projekta koordinatore Ieva Tumana) nominācijā “Par oriģinālu ideju” un iedzīvotāju grupas “Draudzība 10” projekts “Ziedošā aka” (projekta koordinators Jānis Auders) nominācijā “Par ieguldījumu pilsētvides veidošanā”. Trīs no šiem projektiem (“Pieturvietas “Meņģele” atjaunošana”, “Nāc, nākdama, vasariņa, visi bērni Tevi gaida!” un “Dīķa čalas”) tiek virzīti arī kā pretendenti pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” reģionālās balvas un nacionālās balvas saņemšanai.

Ogres novadā daudz sakoptu īpašumu!

Šogad projektu konkursa noslēguma pasākumā tika godināti arī divu citu pašvaldības rīkoto konkursu uzvarētāji. Pašvaldības Atzinības rakstu un naudas balvu saņēma konkursa “Sakoptākais namīpašums Ogrē 2017” 1. vietas ieguvēja, nekustamā īpašuma Jumpravas ielā 42 saimniece Iveta Siliņa, kā arī konkursa “Ogres novada sakoptākā sēta 2017” Gada laureāts, Mazozolu pagasta “Jaunrožu” īpašnieks Dzintars Kvants, 1. vietas ieguvēja, Ķeipenes pagasta Ziedu ielas 6 īpašniece Antra Strazdiņa, 2. vietas ieguvēja, Suntažu pagasta “Dzilnu” saimniece Valentīna Buliga. Veicināšanas balvu konkursā “Ogres novada sakoptākā sēta 2017” šogad piešķirta nekustamā īpašuma Lapu ielā 9, Ķeipenes pagastā, īpašniekam Modrim Miglam.

Pēc svinīgā pasākuma pašvaldības konkursu dalībniekiem bija sarūpēts pārsteigums - grupas “My Radiant You” koncerts un uzkodas.

Projektu konkursus, kuru ietvaros tiek sniegts atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām, Ogres novada pašvaldība organizē jau kopš 2006. gada, dodot iespēju iedzīvotāju grupām un nevalstiskajām organizācijām īstenot projektus dažādās ar dzīves kvalitātes uzlabošanu saistītās jomās. Kopējais šī gada konkursā pieejamais finansējums bija 40 000 eiro, bet maksimālā summa, kas varēja tikt piešķirta vienam projektam, – 1500 eiro.

Par atsaucību konkursu noslēguma pasākuma organizēšanā un viesmīlību pasākuma norises dienā paldies Lauberes pagasta kultūras nama vadītājai Ingrīdai Eglītei un pašdarbnieku pārstāvjiem, bibliotēkas vadītājai Maigai Livčānei!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības