Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2017-12-10  15:07:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Par vienu no galvenajām prioritātēm Ogres pilsētas namu apsaimniekošanas jomā jākļūst Eiropas fondu līdzekļu apguvei, uzskata pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” direktora p.i. Kaspars Grīnbergs.

Līdz šim Eiropas fondu līdzekļi apsaimniekošanas jomā Ogrē maz apgūti objektīvu iemeslu dēļ – pašvaldības aģentūra šos līdzekļus piesaistīt nevar. Tieši tādēļ būtisks bijis Ogres novada domes 1.decembra lēmums par K.Grīnberga iecelšanu pašvaldības SIA “Labs nams” valdes locekļa amatā Aigara Brieža vietā. Atjaunojot valdes rīcībspēju, tā cer piesaistīt ievērojamus līdzekļus Ogres ēku siltināšanai. Eiropas fondiem finansējot pusi no siltināšanas izmaksām, šīs investīcijas Ogrē var sasniegt pat vairāk kā desmit miljonus eiro, atklāj K.Grīnbergs, kurš pašvaldības aģentūru vada apmēram pusotru mēnesi - kopš 27.oktobra.

Viņš arī norāda, ka līdzšinējā apsaimniekotāja darbībā konstatējis virkni nepilnību. Ar tām gaidāmajā domes komiteju sēdē tiks iepazīstināti Ogres novada domes deputāti, piedāvājot risinājumus un citādu namu apsaimniekošanas modeli. ““Ogres namsaimnieka” specializācija ir pārāk plaša. Ļoti plašs pakalpojumu spektrs, kuram ir ārkārtīgi grūti izsekot. Specializējoties daudz šaurāk, uzņēmums būs daudz labāk pārskatāms un būs mazāk tāda veida risku, ar kādiem aģentūra ir saskārusies,” skaidro K.Grīnbergs, “Lai to panāktu, ir neizbēgama aģentūras funkciju sadalīšana. Ir nepieciešams nodalīt komercpakalpojumu, ko aģentūra nedrīkst sniegt, un domes deleģētās funkcijas. Pašlaik brīžiem nav skaidrs, no kurienes ņemam naudu domes deleģētajām funkcijām un kā finansējam komercpakalpojumus.”

Kā piemēru K.Grīnbergs min lielgabarīta atkritumu izvešanu no daudzdzīvokļu namu pagalmiem, ko “Ogres namsaimnieks” noteiktos gadījumos nodrošina, izmantojot SIA “Ķilupe” pakalpojumus, taču rēķinus iedzīvotāju biedrībām par tiem piestādīt nevar. To neļauj valsts kontrole, tādēļ izmaksas tiek sadalītas proporcionāli. Īsti pareizi tas nav, atzīst aģentūras vadītājs. Arī tik pieprasītos santehniķu un citus pakalpojumus privātajam sektoram aģentūra sniegt faktiski nevar, taču to varētu darīt pašvaldības SIA.

Atjaunojot 2015.gadā dibinātās SIA “Labs nams” rīcībspēju, iegūtas iespējas šo un citu problēmu risināšanai. Galvenokārt runa ir par daļas “Ogres namsaimnieka” funkciju pārņemšanu – to, kas vērtējamas kā komercpakalpojums. Un tādu ir daudz – daudzdzīvokļu dzīvojamo namu apsaimniekošana, siltumapgāde, ūdensapgāde un kanalizācija, notekūdeņu attīrīšana. Šīs funkcijas nākotnē Ogrē varētu nodrošināt viens vai divi pašvaldības SIA. Tie varētu efektīvi strādāt Eiropas fondu līdzekļu piesaistei ne tikai renovācijas, bet arī citās ar namu apsaimniekošanu saistītās jomās. 

Laika nav daudz – Eiropas fondu līdzekļi šim mērķim būs pieejami tikai līdz 2020.gadam. Lai paātrinātu procesu, Ogres novada pašvaldība pilnībā finansē sagatavošanās posmu – energoaudita izstrādi, sertificēta būvinženiera apskošanas aktu, vienkāršotu ēkas renovāciajs projektu un kontroltāmi. Šīs darbības nepieciešamas, lai varētu iesniegt Eiropas finansējuma saņemšanai nepieciešamos dokumentus finanšu institūcijai “Altum”. Šo ziemu K.Grīnbergs min kā labu laiku daudzdzīvokļu namu īpašniekiem, lai sagatavotos un, iespējams, jau nākamgad uzsāktu siltināšanas darbus. Pavasarī tie plānoti divām mājām – Loka ielā 2 un 4. Sagatavoti projekti  vēl 15 māju siltināšanai. Jāņem gan vērā, ka “Altum” Ogres namu siltināšanas projektus vērtē daudz stingrāk siltumenerģijas tarifa dēļ, kas Ogrē ir daudz zemāks kā daudzos citos Latvijas novados. Viens no nosacījumiem, lai saņemtu Eiropas finansējumu – ieguldījumiem ēku renovācijā jāatmaksājas 20 gadu laikā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Klāt 
2017-12-13  17:11:11
SIA "Labs nams" A.Briedis daudzdzīvokļu māju iedz. sapulcē teica, ka tas ir viņa viena uzņēmums. Kā tad to var tagad-šobrīd atjaunot? Iekulsimies VISI tālākās nepatikšnās, god. Kaspar Grīnberg!

pensionars 
2017-12-10  18:25:45
Cik ilgi noturesies jaunais direktors,cerams ilgi ja maksas Helmanim tad ne.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības