Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2017-07-25  09:37:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Pagājušā gada novembrī Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu lūgt  Latvijas Republikas Finanšu ministriju un Valsts akciju sabiedrībai “Valsts nekustamie īpašumi” nodot pašvaldības īpašumā ēku Mālkalnes prospektā 10, Ogrē. 

Šī gada 10. jūlijā Ministru kabinets izdevis rīkojumu Nr. 349 “Par valsts nekustamā īpašuma nodošanu Ogres novada pašvaldības īpašumā”, savukārt domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu, ir izveidojis komisiju valsts nekustamā īpašuma pārņemšanai pašvaldības īpašumā, īpašuma pārņemšanu uzdodot veikt pašvaldības centrālās administrācijas Nekustami īpašumu pārvaldes nodaļas vadītājam Guntim Graudiņam, šīs nodaļas speciālistam Pēterim Āboliņam un juristei Ievai Kažokai.

Kā informē G. Graudiņš īpašuma pārņemšanas procesu plānots pabeigt šī gada septembrī.

Kā zināms, ēka Mālkalnes prospektā savulaik tika uzbūvēta bērnudārza vajadzībām un tajā atradās pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte”. Pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā bērnudārzs savu darbību pārtrauca, ēka nonāca valsts īpašumā. Vairākus gadus tajā tika izvietota Valsts Centrālā arhīva struktūrvienība, vēl arvien tur atrodas Ogres rajona tiesas Zemesgrāmatu nodaļa.

Pagājušā gada rudenī veiksmīgā gultnē ievirzījās sarunas ar valsts institūcijām par nekustamā īpašuma Mālkalnes prospektā 10, Ogrē, bezatlīdzības nodošanu pašvaldības īpašumā, lai pašvaldība, realizējot likumā “Par pašvaldībām” noteikto pašvaldības funkciju – gādāt par iedzīvotāju izglītību, varētu nodrošināt pirmsskolas vecuma bērnus ar vietām bērnudārzā.

Apmaiņai pret šo ēku pašvaldība ir parūpējusies par zemesgrāmatu nodaļas izvietošanu – šobrīd pašvaldībai piederošajā ēkā Brīvības ielā 44 tiek veikti remontdarbi, lai jau līdz šī gada beigām Zemesgrāmatu nodaļa varētu ievākties jaunajās telpās. Kā zināms, šajā ēkā atrodas Pilsonības un migrācijas pārvalde, Valsts zemes dienests un Ogres bāriņtiesa. Lai atbrīvotu telpas Zemesgrāmatu nodaļas vajadzībām, Izglītības, kultūras un sporta pārvalde pārvietota uz ēku Brīvības ielā 11, Ogrē, savukārt Ogres novada Sociālais dienests – uz pagaidu mājvietu Vidzemes ielā 3a (pēc ēkas Upes prospekta 16, Ogrē, Sociālais dienas un Ogres sociālā centra struktūrvienības vienuviet tiks izvietotas šajā ēkā).

“Pašvaldībai ēka Mālkalnes prospektā 10 ir nepieciešama, lai paplašinātu pirmsskolas izglītības bāzi un nodrošinātu bērniem vietas bērnudārzā. Manuprāt, tā ir pareiza virzība, gādājot par ģimenēm. Pārbūvējot šo ēku un tajā atkal ierīkojot bērnudārzu, pašvaldība būs veikusi ieguldījumu pilsētas un novada nākotnē,” uzsver E. Helmanis un atgādina, ka šī īpašuma pārņemšana no valsts ir arī apliecinājums veiksmīgai pašvaldības un valsts institūciju sadarbībai un savstarpējai sapratnei.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības