Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2017-07-11  08:11:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Vēl līdz 26. jūlijam Ogres Mākslas skolas pirmajā un otrajā stāvā aplūkojami skolas absolventu skaistie mākslas darbi. Mēneša beigās skolā sāksies starptautiskas keramikas, tekstila un grafikas meistardarbnīcas. Pilsētas svētku laikā kopā ar māksliniekiem būs iespēja piedalīties raku krāsns iekuršanā un radīto darbu apdedzināšanā.

Diplomdarbu izstāde

Ogres Mākslas skolas direktore Astra Rubene ar lepnumu rāda skolas audzēkņu noslēguma jeb diplomdarbus. Tie jebkuram interesentam apskatāmi skolas Izstāžu zālē 1.stāvā un 2.stāva gaitenī. “Aicinu ogrēniešus, pilsētas viesus uz Ogres Mākslas skolu apskatīt šos skaistos darbus, ko augsti novērtēja arī īpaša šo darbu vērtēšanas komisija,” saka A.Rubene.

Skolas durvis apmeklētājiem atvērtas katru darba dienu no plkst.9 līdz plkst.19, sestdienās no plkst.10 līdz plkst,18, svētdienās – nestrādā.

Šogad Ogres Mākslas skolu absolvējuši 32 “lielās skolas” un 23 “mazās skolas” audzēkņi, kuri apguvuši gan tekstila, porcelāna, koka apstrādes, gan keramikas un datorgrafikas virzienu. “Katru gadu apmēram 10 % mākslas skolas audzēkņu turpina studijas ar mākslas virzienu saistītās vidējās izglītības iestādēs,” piebilst skolas direktore.

Audzēkņu “Zaļās prakses” darbu izstāde rudenī

Ogres Mākslas skolas audzēkņi jūnijā guva vērtīgu pieredzi, Ogres novada projekta R.A.D.I. ietvaros dodoties “Zaļajā praksē” uz Ogres novada pagastiem. “Jūnijā divas nedēļas katru dienu vairāk kā 20 bērni devās “Zaļajā praksē” uz Ogres novada pagastiem. Bērni gan zīmēja un gleznoja, gan fotografēja – vērtīgi, ka mēs ne tikai nodarbojāmies ar mākslu, bet arī iepazinām novadu, kurā dzīvojam. Praksi noslēdzām mākslinieka Vilhelma Purvīša dzimtas mājās,” priecājas A.Rubene. Šajās dienās projekta ietvaros tapušos darbus Ogres Mākslas skolā varēs aplūkot rudens pusē.

Starptautiskas keramikas, tekstila un grafikas meistardarbnīcas

A.Rubene informē, ka Ogres Mākslas skolā 27. jūlijā sāksies starptautiskas keramikas, tekstila un grafikas meistardarbnīcas “Trīs. Galotne”. Šādas meistardarbnīcas profesionāliem māksliniekiem un mākslas pedagogiem Ogrē tiek organizētas jau 19. gadu. Darbnīcu laikā katrs mākslinieks izvēlas attīstīt un īstenot dažādas idejas un var strādāt ar akmens masu, sāļiem, glazūru, papīru, krāsām, tekstila materiāliem un citiem.

Meistardarbnīcu pamatideja ir dalībnieku izglītošana un iesaistīšana kopīgu kultūras projektu īstenošanā, kā arī pieredzes apmaiņa, darba paņēmienu demonstrējumi, praktiskās nodarbības, izmantojot dažādus materiālus, virsmu segumus, palīgmateriālus. “Darbnīca noslēgsies 5. augustā, Ogres pilsētas svētku laikā. Parasti to noslēdzām podnieka Jāņa Zviedra darbnīcā Ogresgalā, šogad esam nolēmuši radītos darbus parādīt arī ogrēniešiem un pilsētas viesiem. 5. augustā estrādes pusē pie Ogres upes no plkst.12 līdz 16 plānojam kurināt mūsu jauno raku krāsni un apdedzināt meistardarbnīcās radītos darbus. Visi aicināti piedalīties,” aicina A.Rubene.

Šobrīd Ogres Mākslas skolā ir 320 audzēkņi (“mazā” vai “lielā” skola) un 200 audzēkņi vecumā no 4 līdz 7 vai 10 gadiem, kuri apmeklē sagatavošanās nodarbības.

Ogres Mākslas skola piedāvā iegūt profesionālās ievirzes mākslas izglītību programmā “Vizuāli plastiskā māksla” (“lielā” un “mazā” skola). “Lielajā skolā” ar iestājpārbaudījumiem (mācību ilgums 5 gadi, 2455 stundas) uzņem bērnus no 10 gadu vecuma (vispārizglītojošās skolas 4. klases) 1. kursā un vakantajām vietām 2. kursā. “Mazajā skolā” bez iestājpārbaudījumiem (mācību ilgums – 5 gadi, 1460 stundas) uzņem bērnus no 7 gadu vecuma (vispārizglītojošās skolas 1.klases) 1. klasē un vakantajām vietām 2. klasē ar priekšzināšanām.

Ogres Mākslas skolā tiek piedāvātas arī radošās nodarbības interešu izglītībā bērniem vecumā no 4 līdz 10 gadiem un jauniešiem (sagatavošanas grupas):

Vizuālā māksla - zīmēšanas, gleznošanas, kompozīcijas pamati, bērniem no 4 - 10 gadiem;

Keramika - formas veidošana keramikas tehnikās, sīkplastika, bērniem no 4 - 10 gadiem;

Trauku apgleznošana - keramikas trauku un formu izgatavošana, keramikas un porcelāna apgleznošana, bērniem no 4 - 10 gadiem;

Tekstils - tekstila pamati, dažādu materiālu pielietošana tekstila tehnikās, bērniem no 7-10 gadiem;

Tērpu modelēšana - modelēšanas pamati, krāsu mācība, kompozīcijas pamati, bērniem no 12 – 15 gadiem;

Koka mākslinieciskā apstrāde - koka apstrādes tehnikas, priekšmetu maketēšana un izgatavošana, bērniem no 9- 15 gadiem;

Studija - zīmēšanas, gleznošanas, kompozīcijas pamati bērniem un jauniešiem no 13 - 18 gadiem. Sagatavošanas kurss iestājeksāmeniem vidējās un augstākās mācību iestādēs ar mākslas un arhitektūras izglītības programmām.

Interešu izglītībā uzņem bez iestājpārbaudījumiem, ar un bez priekšzināšanām.

Ogres Mākslas skolā tiek piedāvāta arī pieaugušo neformālā izglītība šādās programmās:

Tērpu modelēšana un šūšana - modelēšanas pamati, šūšanas pamati, modelēto tērpu izgatavošana;

Keramika - keramikas tehnikas, materiālu mācība, formveide;

Formas tekstils - tekstila pamati, materiālu mācība, tekstila tehnikas, kompozīcijas pamati, tekstila formveide;

Gleznošana - gleznošanas pamati, krāsu mācība, kompozīcijas pamati, glezniecības tehnikas;

Zīmēšana - zīmēšanas pamati, kompozīcija.

Studija - zīmēšanas, gleznošanas, kompozīcijas pamati.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības