Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2017-02-15  16:17:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Lai pateiktos par Ogres novada pašvaldības ieguldījumu Jaunsardzes kustības attīstībā, Jaunsardzes un informācijas centra direktors Druvis Kleins tikās ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Egilu Helmani.

“2009. gadā Jaunsardze Latvijā piedzīvoja norietu gan finansiālu grūtību dēļ, gan saistībā ar pašvaldību pasīvo attieksmi pret Jaunsardzes nepieciešamību. Kad neviena no lielajām pašvaldībām neuzskatīja par vajadzīgu ieguldīt finanšu līdzekļus un laiku kustības aktivizēšanā, Ogrē un tās apkaimē vairākās skolās joprojām Jaunsardze bija neatņemama sastāvdaļa un turpināja savu attīstības ceļu. Paldies Egilam Helmanim, kurš šai kustībai neļāva nogrimt. Ogri es vienmēr norādu kā labo piemēru citām pašvaldībām, kas spējusi atbalstīt un attīstīt Jaunsardzi.  Par to, ka ogrēniešiem ir svarīga savas tautas vēsture un tās liktenis, liecina arī fakts, ka Ogre bija pirmā pašvaldība Latvijā, kas uzstādīja monumentālo Latvijas valsts karogu un piemiņas stēlas ar Ogres un tās apkaimē dzimušo Lāčplēša kara ordeņu kavalieru vārdiem. Arī politiski represēto piemiņas vieta Ogrē piedzīvojusi pozitīvas pārmaiņas,” stāsta Druvis Kleins.

Egils Helmanis: “Mums ir jāaudzina jauniešos patriotisms un cieņa pret mūsu tautas varoņiem, jāattīsta viņos cīņas spars. Jaunsardze ir viens no veidiem, kā to īstenot. Man ir prieks par Jaunsardzes kustības attīstību, īpaši laukos, jo tur jauniešiem ir krietni mazāk iespēju. Lai vairotu bērnos un jauniešos patriotismu, oktobrī rīkojam militāri patriotiskās audzināšanas pārgājienu, kas pulcē vairāk kā 700 skolēnu. Esmu gandarīts, ka man izdevās Ogrē atdzīvināt Lāčplēša dienas lāpu gājienu, šim pasākumam pārtopot par īstu noturīgu tradīciju, kas ik gadu pulcē arvien vairāk dalībnieku, tostarp novada jauniešu. Patriotiskā audzināšana man ir ļoti svarīga, un jāsaka paldies Druvim, kurš, tāpat kā es, Jaunsardzes nepieciešamību un tās mērķu īstenošanu uzskata par nozīmīgu mūsu valstij kopumā.”

Tiekoties ar Jaunsardzes un informācijas centra direktoru, domes priekšsēdētāja vietnieks informēja par Jaunsardzes vienības darbības atsākšanu Suntažu vidusskolā un lūdza rast iespēju iegādāties guļammaisus un jaunsargu formas tērpus.

Informācijai: 

Jaunsardze ir valsts - pašvaldību programma, kas jauniešiem nodrošina saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas, veicina aktīvu dzīves veidu un patriotismu un sniedz iespēju jauniešiem apgūt dzīvē noderīgas iemaņas: kā neapmaldīties mežā, kā iekurt uguni, kā atrast ūdeni, kā sniegt pirmo medicīnisko palīdzību u.t.t. Dalība Jaunsardzē jebkuram jaunietim ir par brīvu. Visas pasākumu izmaksas sedz valsts sadarbībā ar pašvaldību.

Jaunsardze ir arī sociāls projekts. Daudzas iemaņas, ko apgūst Jaunsardzē ir saistītas ar ekipējumu un  tehnisko nodrošinājumu, kuru ne visi vecāki var atļauties. Jaunsardzē tādas iemaņas kā tūrisma, alpīnisma tehnikas, šaušana un citas, tiek mācītas izmantojot Jaunsardzes rīcībā esošo ekipējumu.

Kopš Latvijā ir beidzies obligātais militārais dienests, Jaunsardze ir vienīgā vieta, kur jaunieši var pamēģināt, kā ir būt par karavīru vai zemessargu. Viens no iemesliem, kāpēc Aizsardzības Ministrija iegulda resursus Jaunsardzē ir tas, ka daļa jauniešu interesējas par dažādām militārajām profesijām un izvēlas karjeru, kas saistīta ar profesionālo militāro dienestu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības