Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2017-01-26  16:02:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Vakar, 25.janvārī, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijā (VARAM) norisinājās Reģionālās attīstības koordinācijas padomes sēde, kurā tika izskatīts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ziņojums par pašvaldību gatavību realizēt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētā specifisko atbalsta mērķa 8.1.2. “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” projektus.

Koordinācijas padomes sēdē Ogres novada pašvaldību pārstāvēja pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Ineta Tamane un Attīstības departamenta Projektu vadības nodaļas vadītāja Aija Romanovska.

Sēdē tika vērtēts paveiktais 11 reģionālās nozīmes attīstības centros, kuru skaitā ir arī Ogre (pavisam Latvijā ir 21 reģionālās attīstības centrs*, pārējās 10 pašvaldības tiks vērtētas vēlāk), kā arī 7 pašvaldības no Pierīgas pašvaldību apvienības.

Ir vairāki nosacījumi, pēc kuriem tiek vērtētas pašvaldības, viens no tiem – sakārtots skolu tīkls, un Ogres novadā tas šobrīd tāds ir. Tāpat Ogres novadā ir atbilstīgi arī citi nosacījumi, piemēram, Ogres Valsts ģimnāzija un Ogres 1.vidusskola reģiona centrā ir perspektīvas izglītības iestādes un investīcijas, kas tiek un tiks ieguldītas to attīstībai, ir ilgtspējīgas.

“Mūsu plānotā investīciju ideja izglītības iestāžu attīstībā tiek atbalstīta kā ilgtspējīga, apliecinājumu tam guvām arī Reģionālās attīstības koordinācijas padomes sēdē,” atklāj I.Tamane, atgādinot par jau paveiktajiem un procesā esošajiem darbiem, īstenojot projektu “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā”. “Sekmīgi noris Ogres 1.vidusskolas stadiona būvniecība, ir pabeigta mācību kabinetu pārbūve, šobrīd noris atbilstīgu mēbeļu, aprīkojuma un tehnoloģiju iegāde mācību kabinetiem. Ogres 1.vidusskolā šogad tiks ierīkota multifunkcionālā zāle – nobeigumam tuvojas būvprojekta izstrāde, pēc tā apstiprināšanas būvvaldē pašvaldība veiks iepirkumu, lai izvēlētos būvdarbu izpildītāju.”

Jau vēstīts par Ogres novada pašvaldības domes lēmumu būvēt jaunu skolas ēku Ogres Valsts ģimnāzijas (OVĢ) vajadzībām. IZM ir akceptējusi šīs ieceres īstenošanu projekta “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” ietvaros. “Darba grupa pašvaldībā pašlaik izstrādā tehniskās specifikācijas iecerētajai OVĢ jaunbūvei, un jau tuvākajās dienās plānots izsludināt iepirkumu projektēšanas darbiem. Šovasar projektam būtu jābūt gatavam, lai 2018.gadā varēt sākt būvdarbus. Februārī – martā pašvaldība iesniegs OVĢ projektu Centrālajā Finanšu un līgumu aģentūrā un varēs saņemt Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansējumu", skaidro I.Tamane.

Kā zināms, šobrīd projekta “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” ietvaros notiekošos darbus finansē pašvaldība, piesaistot Valsts Kases kredītu, pēc darbu izpildes ES struktūrfondu līdzfinansējuma daļa, kas ir 85% no kopējām attiecināmajām projekta izmaksām, tiks ieskaitīta pašvaldības budžetā.

Projekta “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā”, kas tiek īstenots ES struktūrfondu līdzfinansētā specifisko atbalsta mērķa 8.1.2. “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” ietvaros, kopējās izmaksas ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.

“Kopumā vienu trešdaļu no projekta apjoma esam realizējuši, tā apliecinot, ka ES līdzfinansējumu un pašvaldības budžeta līdzekļi tiek izlietoti paredzētajiem mērķiem,” norāda I.Tamane.

* Reģionālās nozīmes attīstības centri: Aizkraukle, Alūksne, Balvi, Bauska, Cēsis, Dobele, Gulbene, Krāslava, Kuldīga, Limbaži, Līvāni, Ludza, Madona, Preiļi, Saldus, Sigulda, Smiltene, Talsi, Tukums, Valka.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības