Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

lielvarde.lv
  Publicēts: 2017-01-26  08:23:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Trešdien, 25. janvārī, Lielvārdes novada domes deputāti apstiprināja Lielvārdes novada pašvaldības 2017.gada budžetu 12,6 miljonu eiro apmērā. Arī 2017.gada budžeta ietvaros plānots turpināt pildīt pašvaldībā apstiprināto attīstības programmu 2011.-2017.gadam, kā arī realizēt projektus saskaņā ar citiem apstiprinātajiem plānošanas dokumentiem.

„Kā jau vairākus gadus, arī šogad budžeta prioritāte ir izglītība, kam atvēlēti 49% visu pašvaldības līdzekļu. Jāsaka, ka izglītības nozares attīstība ir ne tikai budžeta, bet arī viena no novada prioritātēm. Tāpat būtiska 2017.gada attīstības prioritāte būs infrastruktūras attīstība. Vairākos ielu posmos visā novadā gan brauktuvēm, gan gājēju ceļiem nepieciešams remonts, kā arī uzlabojama apgaismojuma kvalitāte, lai novada iedzīvotāji justos droši. Ielu un gājēju ceļu uzlabošanas projekti parasti aizņem daudz laika, līdz ar to kopējais progress būs vērojams tuvāko gadu laikā. Tāpat jāpiebilst, ka 2016. gadā pašvaldībā sācis strādāt speciālists, kurš turpmāk atbildēs par apkārtējās vides sakārtošanu, lai ne tikai mums – vietējiem iedzīvotājiem būtu prieks šeit pavadīt savu ikdienu, bet arī novada viesi varētu novērtēt novada krāšņumu,” stāsta Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis.

„Ņemot vērā vairāk kā 2 miljonus eiro lielo ietaupījumu no 2016.gada budžeta, vairāk līdzekļus varam novirzīt novada attīstībai. Vēl pērn, 2016. gadā, informējām, ka tā dēvētās „parādzīmes” vai „vekseļa” lietas dēļ nevaram ņemt aizdevumus un sniegt galvojumus projektu realizēšanai, līdz ar to vairāki sabiedrībai svarīgi un attīstību veicinoši projekti netika īstenoti. Šobrīd, kad atkal varam ņemt kredītus un sniegt galvojumus, viena no 2017. gada prioritātēm būs pēc iespējas efektīvāka Eiropas Savienības fondu finansējuma apguve un projektu īstenošana ar pašvaldības līdzfinansējumu,” norāda priekšsēdētājs.

„Šī gada pieņemto budžetu ietekmē arī pašvaldības darba kvalitātes uzlabojumi. Vēl 2016. gadā intensīvi strādājām pie iekšējās kontroles un pārraudzības sistēmas sakārtošanas. Finanšu līdzekļus un to izlietojuma nepieciešamību izvērtējam daudz nopietnāk, kā tas noticis citus gadus gan administrācijā, gan arī visās pašvaldības iestādēs. Viens no darba kvalitātes uzlabošanas jautājumiem arī komiteju sēdēs bijis saistīts ar pašvaldības īpašumu apsaimniekošanu. Ņemot vērā speciālistu viedokļus, esam reorganizējuši pašvaldības īpašumu uzskaiti, kā rezultātā varēsim izvairīties no nevajadzīgas līdzekļu ieguldīšanas sfērās, kur tas nav efektīvi un ilgtspējīgi,” informē I. Balodis.

„Investīciju budžets savukārt lielā mērā būs fokusēts uz novada iestāžu attīstību, lai celtu mūsu iedzīvotāju izglītības, kultūras un sociālās dzīves kvalitāti. Kā, piemēram, plānoti izglītības iestāžu klašu un pirmsskolas izglītības iestāžu grupu remonti un labiekārtošana, ka arī sporta laukuma būvniecība. Paredzēta arī apkārtējās teritorijas labiekārtošana un sociālo pabalstu apjomu palielināšana. Ne mazāk svarīga būs arī jaunu kultūras un vides objektu attīstība un esošo objektu atjaunošana.

Jāsaka, ka kopumā pamatbudžeta izdevumu sadalījums ir līdzīgs, kā iepriekšējos gadus, un deputātiem būtiskas domstarpības par finanšu līdzekļu sadali neradās. Viedokļi atšķīrās tikai attiecībā uz finansējuma sadali ielu un gājēju ceļu remontdarbiem, jo šobrīd nepastāv vienota pieeja, pēc kuras izvērtēt ceļu kvalitāti un to atjaunošanas nepieciešamību. Tomēr arī šeit esam nonākuši pie kopsaucēja, ka pašvaldības speciālisti jau uz nākamo Tautsaimniecības komiteju būs izstrādājuši ilgtermiņā derīgu plānu ar kritērijiem, kas palīdzēs noteikt ceļu segumu atjaunošanas prioritātes, līdz ar to, pieņemot nākamā gada budžetu, no viedokļu nesakritības šajā jomā deputāti varēs izvairīties,” norāda Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Jāzepam 
2017-01-26  19:37:35
Var jau pasmiet bet ja nopietni kā var ietaupīt miljonus vai kāds var atbildēt?

Jāzeps Bāc 
2017-01-26  17:30:49
Ne nu apdzēdries nekā vai tad politiskā atbildība nepastāv sastrādā viens (Āboliņš) atbild visi politiskie biedri kas virzīja amatā.

bāc 
2017-01-26  14:56:03
Jāzeps atkal apdzēries

Jāzeps 
2017-01-26  12:57:04
Balodis laiikam ietaupa budžetu lai atmaksātu miljonus ko abi ar Āboliņu un Mazitānu sastrādāja gāžot konkurentus

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības