Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-07-07  08:37:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Jūnija beigās Ogres novada izglītības iestāžu vadītāji kopā ar novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieci Inetu Tamani un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes darbiniekiem devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Liepāju.

Šāda veida pasākumi jau ir kļuvuši par tradīciju un tiek rīkoti, lai paaugstinātu izglītības iestāžu vadītāju informētību, profesionālo kvalifikāciju un veicinātu sadarbību ar citiem Latvijas novadiem un izglītības iestādēm. Šoreiz pieredzes apmaiņas brauciens tika ieplānots uz Kurzemi – Liepāju un Grobiņas novadu.

Brauciena dalībnieki apmeklēja Grobiņas ģimnāziju un iepazinās ar pieredzi mazo lauku skolu skolēnu iekļaušanā atsevišķu mācību priekšmetu mācīšanā pilsētas izglītības iestādē, lai sasniegtu valsts izglītības standartā noteiktās mācību priekšmeta apguves prasības. Šo mācību priekšmetu stundās lauku skolēniem tiek dota iespēja iepazīties ar ģimnāzijas vidi un iekļauties tajā. Grobiņas ģimnāzijas iestādes mājturības skolotājs Aivars Poriņš Ogres novada izglītības darbiniekus iepazīstināja ar interesantām un netradicionālām  mācību metodē, kurās tiek pielietotas mācību stundās, lai ieinteresētu skolēnus.

Ogres novada izglītības jomas pārstāvji tikās ar Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktoru Kārli Strautiņu un citiem iniciatīvas bagātiem pedagogiem. Liepājas Raiņa 6.vidusskolā notika interaktīvs darbs grupās, tā gūstot ieskatu informācijas tehnoloģiju resursu izmantošanai mācību procesā, izmantojot “storyjumper”, “kahoot” un “classflow” programmatūru rīkus. Skolas vadība  iepazīstināja ar izstrādāto īpašu apmācības metodiku mācību priekšmetu pasniegšanā, sadarbojoties vairākiem mācību priekšmetu skolotājiem vienas mācību stundas ietvaros, tādējādi dodot skolēniem iespēju apgūt divus mācību priekšmetus vienlaikus, kā arī ar skolā izveidoto un ieviesto vienoto kārtību summatīvajai vērtēšanai.

Tika apmeklēta arī Liepājas “Jauniešu māja”, kurā bija iespēja iepazīties ar jaunatnes politikas īstenošanu Liepājā. Par Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Jauniešu māja” darbību Ogres novada pārstāvjus informēja vadītāja Anna Īviņa – par iniciatīvām, projektiem, starpnovadu un starptautisko sadarbību, norisēm un tālākajiem plāniem, kā arī par brīvprātīgo jauniešu no citām valstīm iesaistīšanu darbā ar jauniešiem, kas palīdz apgūt gan valodu, gan arī veido komunikācijas prasmes.

Ogres novada izglītības jomas pārstāvji tika laipni uzņemti Emila Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā, kas nesen iekārtota koncertzāles “Lielais Dzintars” telpās. Ogrēniešiem bija iespēja aplūkot modernās mācību klases teorētiskām un praktiskām nodarbībām, kā arī iepazīties ar profesionālās ievirzes izglītības programmu īstenošanas pieredzi.

Liepājas apmeklējuma noslēgumā Ogres novada pārstāvji viesojās pirmsskolas izglītības iestādē “Liepiņa”, kurā iepazinās ar Liepājas pilsētā ieviesto aukļu dienesta pieredzi un pašvaldības atbalstu īslaicīga bērnu pieskatīšanas pakalpojuma nodrošināšanā. Minētajā pirmsskolas izglītības iestādē iekārtota rotaļu grupa īslaicīgai bērnu pieskatīšanai – bērni tiek pieskatīti līdz četrām stundām dienā (bez ēdināšanas un bez gulēšanas). Pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja  Agnese Verbele dalījās pieredzē par realizētajiem projektiem un speciālās izglītības programmas īstenošanu bērniem ar redzes traucējumiem.

Pieredzes apmaiņas brauciens noslēdzās ar Piena muzeja apmeklējumu Piena muižā – Berghof Skrundas novada Rudbāržu pagastā, kur bija iespēja noklausīties interesantu stāstījumu par muižas vēsturi un izzinošu lekciju par piena rašanos un tā izmantošanu ražošanas procesos. Šī vieta ir ļoti skaists, interesants un izzinošs apskates objekts, kuru iespējams iekļaut skolēnu mācību ekskursiju maršrutos.

Brauciena laikā iegūta informācija par inovatīvu mācību metožu ieviešanu, paaugstināta profesionālā kvalifikācija, kā arī iegūti sadarbības partneri Liepājā un Grobiņas novadā – gan izglītības iestādēs, gan Liepājas izglītības pārvaldē.

Pieredzes apmaiņas braucienā gūtās atziņas pēc to izvērtēšanas, iesējams, varēs izmantot arī kādā no izglītības iestādēm Ogres novadā.

Ieva Švēde, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes galvenā speciāliste sadarbības jautājumos starp valsts un pašvaldību iestādēm izglītības, kultūras un sporta jomā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības