Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2016-06-22  13:50:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Pēc ilgāka sagatavošanās perioda, kura laikā kārtota nepieciešamā dokumentācija un veiktas iepirkumu procedūras, Ikšķilē sākušies vērienīgi būvdarbi.

Domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš tos raksturo kā lielākos novada pastāvēšanas vēsturē. "Pašvaldība un tās speciālisti ir izdarījuši ļoti lielu darbu, lai nonāktu līdz projektu realizācijai. Visas pašvaldības struktūrvienības strādā ļoti aktīvi, darba ir daudz," norāda I.Trapiņš, atzīstot, ka izšķiroša nozīme projektu virzībā bijusi deputātu vairākuma atbalstam.

Sagaidot Ikšķiles estrādes 35 gadu jubileju, sākta tās renovācijas pirmā kārta, kuras laikā jāuzstāda jauni, ērti skatītāju soli, ejas jāizklāj ar bruģi un jāizbūvē apgaismojums. Šajos darbos plānots ieguldīt vairāk kā 200 tūkstošus eiro.

Noslēguma fāzē ir arī jaunā bērnudārza tehniskā projekta izstrāde, kas paredz pirmsskolas izglītības iestādes ar peldbaseinu būvniecību Lībiešu ielā. Te būs vieta 8 grupiņām, 162 bērniem, ievērojami atvieglojot šobrīd samilzušo bērnudārzu rindas problēmu. Būvdarbi jāsāk jau šogad.

Izsludināts arī iepirkums Ikšķiles vidusskolas rekonstrukcijai. Tajā plānots ieguldīt apmēram 5 miljonus eiro, izbūvējot jaunu skolas korpusu un rekonstruējot esošo skolu - palielinot ēdamzāli, renovējot siltumtīklus, sakārtojot ventilācijas sistēmu.

Notiek darbs pie Ikšķiles sporta halles tehniskā projekta izstrādes. "Esam izauguši jau līdz 10 tūkstošiem iedzīvotāju un mums šāda objekta ļoti pietrūkst. Novadnieki ir ļoti aktīvi, ļoti attīstīts ir bērnu un jauniešu sports. Mums ir Igora Miglinieka sporta skola, futbola klubs. Abās šajās biedrībās ir pa 200 bērniem un mēs rudens, un ziemas periodā nespējam nodrošināt telpas zem jumta. Pašvaldībai ir uzdevums īsā laikā iegūt šādu sporta būvi. To paredzēts celt Lupīnu ielas rajonā," stāsta I.Trapiņš.

Nozīmīgi darbi paredzēti Tīnūžu tautas namā. Šobrīd notiek iepirkums tā rekonstrukcijas pirmajai kārtai, kuras ietvaros paredzēts rekonstruēt iekštelpas, arī aktu zāli un skatuvi. Pašvaldība cer arī uz biedrības "Zied zeme" atbalstu apskaņošanas iekārtu iegādei Tīnūžu tautas namam un Ozoliņa parka labiekārtošanai.

Ik gadu tiek asfaltēti 2-3 kilometri Ikšķiles novada ielu. Šobrīd notiek Rīgas ielas asfaltēšana no Pils ielas līdz Elkšņu krustojumam. Paredzēts asfaltēt arī Smilšu ielu, kas ved uz klosteri. Visas Rīgas ielas garumā plānots ierīkot apgaismojumu. Ielu apgaismojumu atjaunos arī Mārtiņielā un no jauna ierīkos Kalnāju ciematā.

Lielu ieguldījumu Ikšķiles infrastruktūras uzturēšanā sniedz pašvaldības uzņēmums "Ikšķiles māja", kas ar pašvaldības grants karjerā iegūtajiem materiāliem katru gadu atjauno pašvaldības ielas un ceļus apmēram 8 kilometru garumā. Savukārt, lai mazinātu putekļu radītās neērtības, maģistrālās grants ielas tiek apstrādātas ar pretputekļu materiālu.

I.Trapiņš norāda, ka dažādu projektu īstenošana iespējama, jo pašvaldības kredītporfelis veido tikai 3,1 procentus no kopējā budžeta. "Diemžēl, Pierīgas novadiem Eiropas struktūrfondi ir ļoti maz pieejami. No tiem skolas rekonstrukcijai iegūsim apmēram 2 miljonus eiro," stāsta I.Trapiņš.

Sagaidot Vasaras saulgriežus, domes priekšsēdētājs novadniekiem un novada viesiem vēl svētku noskaņojumu, jautru garastāvokli un pozitīvas emocijas. “Lai mums visiem būtu prieks par mūsu Latviju, par mūsu Ikšķili. Un lai mums viss izdodās,” tā I.Trapiņš.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības