Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-06-14  09:34:00 /

Ziņot redakcijai

10.jūnija vakarā Ogres 1. vidusskolas sporta hallē notika Latvijas IV Olimpiādes atlases turnīra basketbolā C grupas izšķirošā spēle par pirmo vietu starp Ogres un Limbažu novada izlasēm. Ar 95:77 uzvarēja ogrēnieši, kuri kļuva par grupas uzvarētājiem un iekļuva kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā.

Lai gan pirms spēles bija izskanējis, ka tajā Limbažu novada komandas sastāvā varētu piedalīties viens no Latvijas talantīgākajiem basketbolistiem Armands Šķēle, ogrēniešu pretiniekiem tomēr nācās iztikt bez viņa un ar samērā īsu rezervistu soliņu. Toties Ogres novada izlasi pārstāvēja 12 basketbolisti - visi tie paši, kuri iepriekšējā reizē, klāt bija nācis Ogres Basketbola skolas audzēknis Matīss Sīviņš. Ģimenes apstākļu dēļ komandai joprojām nebija pievienojies pieredzējušais Gints Antrops.

Par spēles favorītiem noteikti bija jāuzskata ogrēnieši, bet viņu pretinieki ļoti centās pierādīt, ka tā nemaz nav. Pēc pirmā perioda ar 22:19 vadībā atradās viesi, tikai 15.minūtē pēc Rinalda Sirsniņa tālmetiena rezultāts kļuva neizšķirts (34:34). Turpinājumā vadības grožus pārņēma mājinieki, kuri pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar 48:45, bet visā mačā uzvarēja samērā pārliecinoši - 95:77.

Visi 12 Ogres novada izlases spēlētāji ne tikai devās laukumā, bet arī guva punktus. Pa 13 punktiem Raimonda Pabriežas un Kristapa Dārgā kontā, pa 11 punktiem sameta Mārcis Vītols, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles un Guntis Sīpoliņš, kurš izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Desmit punkti Jāņa Pozņaka rēķinā, bet pa deviņiem - Jānim Antropam un Rinaldam Sirsniņam. Rezultatīvākais Limbažu komandā ar 23 punktiem bija Sandis Silavs.

Ogres novada basketbola izlase kļuva par C grupas uzvarētāju. Atlases turnīra otrajā kārtā piedalīsies visi pirmo vietu ieguvēji, kas tiks sadalīti divās grupās. Ogrēnieši iekļauti K grupā, kur viņu pretinieki būs Rīgas un Jēkabpils pilsētas, kā arī Mārupes novada basketbolisti. Pirmo spēli mūsu novada izlase aizvadīs jau parīt, 15. jūnijā, kad Ogres 1. vidusskolas sporta hallē uzņems mārupiešus, spēles sākums pulksten 19.30. Abi pārējie mači notiks viesos - 17. jūnijā Jēkabpilī, bet 19. jūnijā - Rīgā.

Finālturnīram automātiski kvalificēsies tikai otrās kārtas divas labākās komandas, bet izlases, kuras ieņems otro vietu, sacentīsies savā starpā par pēdējo ceļazīmi uz Olimpiādi. Latvijas IV Olimpiāde notiks no 1. līdz 3. jūlijam Valmierā. Basketbola finālturnīrā spēlēs tikai četru pašvaldību komandas, viena no tām būs mājinieki - Valmieras pilsētas izlase.