Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv/Fakti.lv
  Publicēts: 2016-05-12  10:14:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 12.maijā deputāti lēma par dalību projektā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Ogres 1. vidusskolā” un projekta finansējumu.

Tika pieņemts vienbalsīgs lēmums par dalību minētajā projektā un apstiprināts Ogres novada pašvaldības sagatavotais projekta iesniegums “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Ogres 1. vidusskolā” ar kopējām projekta izmaksām 2 663 687,67 euro.

Šajā izmaksu summā 2 346 397,72 euro ir projekta attiecināmās izmaksas un 317 289,95 euro – projekta neattiecināmās izmaksas. Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējuma apjoms ir 1 994 438,05 euro.

Pieņemot šo lēmumu, pašvaldība apņemas projekta īstenošanai nodrošināt pašvaldības priekšfinansējumu, nepieciešamības gadījumā, ņemot aizņēmumu Valsts kasē. Pēc projekta realizēšanas attiecināmo izmaksu summa pašvaldības budžetā tiks saņemta no Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzekļiem.

Projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Ogres 1. vidusskolā” mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana un energoefektivitātes uzlabošana, atjaunojot Ogres 1. vidusskolas ēku par zema enerģijas patēriņa ēku.

Projekta īstenošana ir nepieciešama, lai samazinātu siltumenerģijas zudumus ēkas konstrukcijās un caur neefektīvo ēkas ventilācijas sistēmu, kā arī, lai mazinātu siltumenerģijas patēriņu, veicot apkures sistēmas pārbūvi, kas samazinātu CO2 emisijas vidē. Norobežojošo konstrukciju elementi, piemēram, logi un ārdurvis, ir ar zemu siltumnoturību. Logu un ārdurvju nomaiņa ļaus ieekonomēt siltumenerģijas patēriņu apkurei.

Projekta ietvaros ēkā plānots veikt ārsienu un cokola siltināšanu, jumta siltināšanu, pagrabstāva neapkurināmās un cokolstāva neapkurināmās telpas sienu uz siltajām telpām siltināšanu, pagraba pārseguma siltināšanu, logu nomaiņu, esošo ieejas mezglu nomaiņu pret blīvām ārdurvīm ar aizvērējmehānismiem, montējot tvaika un nokrišņu izolācijas perimetra lentas, apkures sistēmas pārbūvi un apkures sistēmas telpu temperatūras regulēšanas automātikas uzstādīšanu optimālas telpu temperatūras nodrošināšanai, decentralizētās ventilācijas sistēmas ierīkošanu, nekontrolētas aukstā gaisa pieplūdes novēršana kāpņu telpā, veicot ugunsdrošības normatīviem atbilstošus hermetizācijas darbus vilkmes sistēmā.

Projekta neattiecināmās izmaksas (jāfinansē no pašvaldības budžeta) veido: ēkas energosertifikāta sagatavošana; tehniskā apsekošana, būvdarbu izmaksu tāmes, apliecinājuma kartes un paskaidrojuma raksta sagatavošana un saskaņošana; būvuzraudzība un autoruzraudzība projekta īstenošanas laikā.

Projektu pēc tā apstiprināšanas paredzēts realizēt 3 gadu laikā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

H@Co! 
2016-05-13  11:59:09
Latvijā taču ir tieši sāda tipveida skolu ēkas nosiltinātas! Kaapeec kaut dalju no projektiem nevar panemt - nopirkt leetaak. Vismaz pieredzi aizguut!!! Aizbraukt un uzzinaat vismaz probleemas, kas bijushas vislielaakaas. Helmanis tachu un Co. tik daudz var saprast...

kauns 
2016-05-13  08:12:24
kauns Pūkei ka tik ilgi Ogres lielākā skola ir nesiltināta.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības