Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2016-04-26  20:07:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Mūzika ienes cilvēka Dvēselē plašumu,

garā – spēku un sirdī – maigumu un siltumu, 

prātā – gaismu un brīvību.

Ikvienam cilvēkam muzikālā pieredze ir nepieciešama, jo tā veicina ne tikai muzikālo spēju attīstību, bet ietekmē arī iztēli, jūtas, prātu, domas, gribu, kā arī apziņas un pašapziņas veidošanos. Tādēļ  Ikšķiles vidusskolā, sākumskolas posmā  no 18.04.16. - 22.04.16. noritēja MŪZIKAS NEDĒĻA. Mūzikas nedēļa sākās ar saksafona sulīgo skaņu ieskanēšanos sākumskolas gaiteņos, kad 6. D klases skolnieki iepazīstināja sākumskolas skolēnus ar mūzikas nedēļas notikumiem. 

Tieši ar mūzikas palīdzību vislabāk var izpildīt dažādus uzdevumus: veidot izpratni par ģimeni, māju, dzimteni, valsti; mācīt skolēnus svinēt svētkus, ievērot savas tautas tradīcijas; veidot skolēnos izpratni par savu nacionālo kultūru tādēļ, otrdien, MŪZIKAS nedēļas ietvaros, 6. D klase kopā ar skolotāju Sarmīti Viļumu un bijušo Ikšķiles vidusskolas skolnieci Madaru Filipovu (kokle), iepazīstināja skolēnus ar latviešu tautas tradīcijām aicinot uz kopīgu pasākumu VAKARĒŠANU  skolas aktu zālē.  Vakarēšana saistās ar seniem stāstiem, pasaku un teiku stāstīšanu, ar visdažādākajiem rokdarbiem un amatu prasmēm, jā, arī ar kopīgu rotaļās iešanu, kopīgu uzdancošanu un, protams, dziedāšanu, kuru centās realizēt pasākuma veidotāji un dalībnieki. 

Ir zināms, ka emocionālo pārdzīvojumu vislabāk var sasniegt ar mūzikas palīdzību, un mūzikas stundas ir viens no faktoriem, kas īpaši sekmē emociju pilnveidošanos. Šajās stundās svarīga ir skolēnu muzikālā darbošanās, tāpēc visas nedēļas ietvaros 1. klasēs mūzikas stundās noritēja rotaļas, kur visiem līdzdarbojoties tika gūtas pozitīvas emocijas.

No visām zinātnēm un mākslām vissenākā ir mūzika un tā kā mūzikas nedēļa sākumskolā tiek rīkota pirmo gadu, tad protams, ka šīs nedēļas ietvaros pirmoreiz tiek rīkota arī 2.- 4. klašu mūzikas olimpiāde. Skolēniem bija jāpilda mūzikas klausīšanās uzdevumi, dažādi rakstiskie uzdevumi, kā arī bija jāveido ritms dotajam tekstam un jāzina dažādas ar latviešu tautu saistītas dziesmas. Un, protams, neizsākams baudījums MŪZIKAS nedēļas izskaņā bija komponista D.Rijnieka muzikāli izglītojošais koncerts „Uzmanību, elektrība!” Komponists caur dziesmām, kuras komponējis pats mācīja un atgādināja skolēniem par elektrību – kā tā rodas, kā nokļūst līdz mājām un cik tā ir arī bīstama.

Tā kā mūzikas mācīšana tiek uzskatīta par veselīgu, attīstību veicinošu nodarbošanos, jo tā nodrošina līdzsvarotu prāta, emociju un ķermeņa attīstību, kā arī veicina optimālu muzikālo spēju izaugsmi, tad MŪZIKAS nedēļa noslēdzās ar „Pozitīvo emociju ballīti”, kuras laikā skolēni kopīgi baudīja populāro mūziku deju ritmos. Un kā jau katram no mums reizēm dvēsele dzied un nereti dienas gaitās pavada kāda melodija, kas pati no sevis skan, tad skolēni visas nedēļas ietvaros mēģināja uzzīmēt savu mīļāko dziesmu un kopīgi ar savas klases skolēniem izveidoja savaa klases mīļāko dziesmu zīmējumu izstādi.

Mūzika - tā ir dvēseles valoda, tā ir jūtu un noskaņu mājoklis, tā ir skaņās izteikta dvēseles dzīve. 

Ikšķiles vidusskolas sākumskolas MK vadītāja Ieva Radziņa - Sproģe

Ikšķiles vidusskolas sākumskolas mūzikas skolotāja Sarmīte Viļuma

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības