Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Zane Aperāne, Lielvārdes novada domes informācijas līdzekļu redaktore
  Publicēts: 2016-04-20  10:27:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Lielvārdes novadā pieredzes apmaiņā ieradīsies pašvaldības delegācija no Somijas pilsētas Īsalmi.

Somijas delegāciju pārstāvēs pašvaldību darbinieki un mūzikas skolu pedagogi. Šī sadarbība starp pašvaldībām tiek organizēta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas «Valsts administrācija» ietvaros. Vizītes noslēgumā Lielvārdes novada pašvaldība un Īsalmi pilsētas pašvaldība apspriedīs nodomu protokolu par turpmāku pilsētu sadraudzību. Somu delegācija Lielvārdes novadā būs no 22.-27. aprīlim.

Pieredzes apmaiņas vizītes laikā Somijas delegācija iepazīsies ar pašvaldības darbu, un abu pašvaldību darbinieki pārspriedīs aktuālus jautājumus attīstības, finanšu plānošanas un īpašumu apsaimniekošanas jomā. Somi apmeklēs skolas un pirmsskolas izglītības iestādes, piedalīsies atklātajās stundās un iepazīs pedagoga ikdienas darbu Lielvārdes novadā. Tā kā delegācijā ir arī mūzikas skolas pedagogi, tad viesi dosies arī uz dažādu kolektīvu mēģinājumiem – apciemos bērnu kori „Lielvārde”, bērnu vokālo ansambli „Mikauši”, sieviešu vokālo ansambli „Pusnakts stunda” -, kā arī apmeklēs Jumpravas mūzikas un mākslas skolas 20 gadu jubilejas koncertu. 

Sadarbību ar Īsalmi pilsētu pirms pāris gadiem aizsāka vokālā ansambļa „Anima Solla” vadītāja un Lielvārdes mūzikas skolas direktore Mārīte Puriņa, kad, piedaloties dažādos Eiropas Savienības finansētos projektos, bija iespējams gan uzņemt somu ciemiņus pie sevis, gan arī Lielvārdes pedagogiem un audzēkņiem doties pieredzes apmaiņā uz Somiju. M.Puriņa sacīja, ka šīs sadarbības lielākais ieguvums esot bijusi iespēja iegūt mūzikas pedagoģijas pieredzi Somijā un jo īpaši instrumentu spēlēšanas mācīšanā. Īsalmi mūzikas pedagogi savukārt esot pārsteigti par lielvārdiešu koru un kolektīvās dziedāšanās augsto līmeni. 

Vienu vizītes dienu somi veltīs tam, lai gūtu ieskatu uzņēmējdarbībā Lielvārdes novadā. Paldies uzņēmējiem, kuri atsaucās aicinājumam uzņemt viesus pie sevis. 

Par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmu «Valsts administrācija»: Programmas mērķi ir veicināt un stiprināt sadarbību un zināšanu apmaiņu un sadarbības tīklu veidošanu starp valsts, reģionālām un pašvaldību institūcijām Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs un harmonizēt efektīvās darba metodes valsts pārvaldes sektorā. Programma paredzēta visos administratīvajos līmeņos (valsts, reģionālais, vietējais) un dažādās nozarēs strādājošajiem no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm. Lai pretendētu uz piedalīšanos šajā programmā, pretendentiem bija jāatrod un jāuzrunā sadarbības partneri, kurus apmeklēt mobilitātes projektā, un Īsalmi pašvaldība uzrunāja Lielvārdes novada pašvaldību, jo veiksmīga sadarbība jau bija izveidojusies citos ar Lielvārdes mūzikas skolu saistītos projektos. Sīkāka informācija par programmu Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā mājaslapā www.norden.lv sadaļā „Mobilitātes programmas”: http://norden.lv/grantu-programmas/valsts-administracija/ 

Par Īsalmi: pilsēta atrodas 470 km uz ziemeļaustrumiem no Somijas galvaspilsētas Helsinkiem. Īsalmi pašvaldības teritorijā dzīvo 22 063 iedzīvotāju (Lielvārdes novadā 10 997 iedzīvotāji), un tās teritorija ir 872 kvadrātkilometri (Lielvārdes novada teritorija ir 226 kvadrātkilometri). Senākās liecības par Īsalmi ir no 1627. gada, kad ap vietējo baznīcu sāka veidoties ciemats. Tātad šogad Īsalmi svinēs 389 gadu jubileju (Lielvārdei šogad 815 gadu svinības). Īsalmi atrodas „Olvi” alus darītava, kas ir trešā lielākā alus darītava un dzērienu ražotājs Somijā. Īsalmi atrodas arī ražotne „Genelec”, kas ražo augstas kvalitātes monitorus un skandas, ko izmanto skaņu studijas visā pasaulē. Īsalmi jau ir viena sadraudzības pilsēta Baltijas valstīs, un tā ir Igaunijā - Võru.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības