Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-04-14  10:40:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Vakar Ogres novadā bija ieradusies Čerņigovas (Ukraina) apgabala delegācija, lai iepazītos ar pašvaldības darba pieredzi, realizējot administratīvi teritoriālo reformu, jo arī Ukrainā paredzēts līdzīgs process.

Čerņigovas apgabala gubernatora Valērija Kuliča vadītajā delegācijā iekļauts arī Ogres Čerņigovas pilsētas jaunais mērs Vladislavs Atrošenko (Čerņigovas pilsēta ir Ogres novada sadraudzības partneris Ukrainā),  vairāku apgabala rajonu un lauku ciemu pašvaldību vadītāju, kā arī divu slimnīcu galvenie ārsti.

Kopā ar Čerņigovas apgabala delegāciju Ogrē bija ieradies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgenijs Perebijnis, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji – valsts sekretāra vietnieks Aivars Draudiņš, Pašvaldību departamenta direktora vietnieks Arnis Šults un šī departamenta Pašvaldību sistēmas attīstības nodaļas vecākā eksperte Līga Zvilne-Karlsone.

Čerņigovas apgabala delegācijai, kas Latvijā ieradās svētdienas vakarā, šī nedēļa ir ļoti intensīva – pirmdien tikšanās vairākās ministrijās, Latvijas Pašvaldību savienībā un citās institūcijās, otrdien čerņigovieši apmeklēja Preiļu novadu,  vakar – Ogres novadu, savukārt šodien, tiekoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), tiks apkopoti vizītes rezultāti.

Ogrē Čerņigovas delegācija tikās ar novada pašvaldības domes vadību un speciālistiem.

Administratīvā departamenta direktore Dana Bārbale iepazīstināja viesus ar administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu 2003.gadā, kad, apvienojoties Ogres pilsētai un Ogresgala pagastam, tika izveidots Ogres novads, kā arī ar reformas nākošo posmu, kad 2009.gadā, apvienojoties Ogres novadam un 8 pagastiem, izveidojās tagadējais Ogres novads. Tika runāts par novada veidošanās gaitu, organizatoriskās un pārvaldes struktūras izveidi, pašvaldības darba optimizēšanu 2014.gadā. 

Attīstības departamenta Projektu vadības nodaļas vadītāja Aija Romanovska stāstīja par novada pašvaldības pieredzi Eiropas Savienības un citu fondu investīciju piesaisti pašvaldības infrastruktūras attīstībā novadā.

Viesi ielūkojās arī novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, kur Kancelejas vadītāja Ieva Vilcāne pastāstīja par centra darbības principiem, kas vērsti uz to, lai tiktu uzlabota pašvaldības klientu apkalpošana.

Delegācijas sastāvā iekļautie medicīnas speciālisti apmeklēja Ogres rajona slimnīcu un, kā paši atzina, tās iekārtojums un aprīkojums viņus patīkami pārsteidzis. 

Čerņigovas apgabala pārstāvji apmeklēja Ogres tehnikumu, kur, tiekoties ar direktori Ilzi Brantu un pedagogiem, iepazinās ar šīs profesionālās izglītības pieredzi Eiropas Savienības fondu piesaistē mācību materiālā bāzes pilnveidošanā, jaunu tehnoloģiju ieviešanā mācību procesa pilnveidei, sagatavojot nepieciešamos speciālistus dažādās tautsaimniecībā nozarēs.

Viesi iepazinās ar pašvaldības infrastruktūras objektiem, ielūkojās arī topošajā biomasas katlumājā, kuras būvniecība tuvojas nobeigumam.

Pēcpusdienā čerņigovieši apmeklēja Suntažu pagastu, lai iegūtu plašāku informāciju par to, kā administratīvi teritoriālā reforma ietekmējusi pagasta attīstības iespējas. Pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ronis, Suntažu vidusskolas direktore Astrīda Ārmane un pašvaldības aģentūras “Rosme” direktore Rita Grāvīte, kas savulaik kā Madlienas pagasta padomes vadītāja aktīvi darbojās reformas procesos, uzsvēra, ka pašvaldību reforma Latvijā bija nepieciešama un pagasti noteikti ir ieguvēji – pēc apvienošanās Ogres novadā 2009.gadā visos novada pagastos, arī Suntažos, piesaistot Eiropas Savienības fondu investīcijas, ir realizēti vērienīgi ūdenssaimniecības un citu infrastruktūras objektu attīstība projekti. Viens no piemēriem ir arī renovētā muižas ēka Suntažos.

Suntažnieki visiem bija sagādājuši patīkamu pārsteigumu – līdz ar latviešu tautas dziesmām skolas kora izpildījumā un bērnu deju kolektīva nodejoto latviešu tautas deju kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis viesus iepriecināja ar ukraiņu valodā nodziedāto ukraiņu tautas dziesmu.

Tā kā delegācijā bija arī vairāku lauku ciemu pašvaldību vadītāji, tika pārrunāti arī Ukrainā šobrīd aktuāli jautājumi – lauku skolu saglabāšana, transporta un ceļu problēmu risināšana un daudzi citi. Kā zināms, pēc pašreizējā Ogres novada izveides pagastos nav slēgta neviena skola, ir izveidots plašs autobusu maršrutu tīkls skolēnu pārvadāšanai.

   

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības