Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2016-04-11  14:35:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

No 11. līdz 16. aprīlim, nedēļu pirms Lielās talkas, Ikšķiles novadā jau otro gadu norisinās Zaļā nedēļa, kuras sauklis ir “Esi vesels - dzīvo gari!”. Savās prasmēs un zināšanās par veselīgu dzīvesveidu dalīsies fizioterapeite Klaudija Hēla, grāmatu autore Rūta Bērziņa – Bērzīte, kā arī dažādi sportisti un veselīga dzīvesveida entuziasti. Piedāvājumā būs gan paraugtreniņi āra trenažieru laukumā, gan nūjošanas nodarbība, gan velo akcija, Zaļais restorāns un pat pārgājiens Zilajos kalnos.

Zaļā nedēļa tika atklāta ar kopīgu rīta vingrošanu visā novadā. Ikšķiles novada pašvaldībā uz kopīgu rīta vingrošanu tikās pašvaldība darbinieki. Rīta vingrošanu vadīja sporta metodiķe Agita Kābele, kura parādīja vingrojumu kompleksu, kuru ieteicams izmantot ikdienas darbā. Arī Veselības un sociālo lietu pārvalde rītu sāka ar izkustēšanos. Šajās 15 minūtēs tika gūtas pozitīvas emocijas un labs noskaņojums visai šai nedēļai! Savukārt, uz priecīgi smaidīgu rīta rosmi Tīnūžu tautas nama pagalmā pulcējās aktīvākie tīnūžnieki un ciemiņi. Ar siltajiem saules stariem piepildīja savas pozitīvo emociju krātuves. Enerģijai un darba sparam tika baudīta svaigi spiestas sulas vai pavasara enerģijas dzēriens - bērzu sulas. Savu varēšanu pierādīja, skrienot maratonu apkārt Tīnūžu pagastam. Izturīgākie saņēma medaļas un neizpalika arī svētku salūts. Kopīgas rīta vingrošana notika arī visās novada skolās.

Pirmdiena, 11. aprīlis, ir veltīta tēmai “Esi aktīvs!”, kā ietvaros vēl šodien notiks paraugtreniņi āra trenažieru laukumā (Bērzu birzī pie doktorāta Ikšķilē). Dienā plkst.12:00, 13:00 un 14:00 paredzēti 3 treniņi senioru grupām, kurus vadīs treneris Kristaps Vilde. Savukārt vakarā plkst.18:00 notiks treniņš dažādām vecuma grupām kopā ar KSMR fitnesa treneri Mārtiņu Rozenbergu. Šī būs iespēja uzzināt par āra trenažieru pareizām izmantošanas iespējām ikdienas treniņos.

Ikšķiles vidusskola Zaļo nedēļu uzsākusi ar akciju “Paskaties taču beidzot uz mani, ne telefonu!”, aicinot skolēnus stundās, starpbrīžos, pasākumos un mācību procesā nelietot telefonus. Bet Vecāku padome organizē zīmējumu konkursu sākumskolas klasēm “Vai zini, ka veselība ir ļoti, ļoti svarīga cilvēkam!?”.

Šajā dienā 6.-12.klašu skolēniem notika arī tikšanās ar vienu no vadošajiem jaunās paaudzes skrituļslidotājiem pasaulē Nilu Jansonu, kura sasniegumi vainagojušies ar personīgām pro-modeļa skrituļslidām. Sarunās ar skolēniem Nils uzsvēra ticību saviem sapņiem un aicināja mērķtiecīgi izkopt savus talantus: "Asu prātu, plašu sirdi, spēku un veselību. Visam jābūt līdzsvarā!”.

Otrdiena, 12. aprīlis, ir veltīta tēmai “Ēd veselīgi!”. Šajā dienā paredzēta fizioterapeites Klaudijas Hēlas vieslekcija vecākiem "Bērna vadīta ēdināšana”, plkst. 17:00 Veselības un sociālo lietu pārvaldē (Daugavas prospekts 34, Ikšķile). *Lūgums visiem interesentiem iepriekš pieteikties, sazinoties ar veselības veicināšanas centra speciālisti.

Kā arī paredzētas jauniešu debates par tēmu “Ātrās uzkodas jauniešu gaumē”, plkst. 18:00 Jauniešu telpā (Birzes iela 33a, 2.stāvā, Ikšķile). Diskusiju vakars un debašu apmācības organizētas kopā ar biedrību “QUO Tu domā?”. Diskusiju ietvaros tiks apskatīti tādi jēdzieni kā fast food, junk food utt. Sekot līdzi var sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/events/1777761535775958/

Savukārt Ikšķiles Brīvajā skolā notiks Zaļā diena. Skolēnu uzmanība tiks vērsta ilgtspējas jautājumiem, piemēram, aicinot uz skolu ierasties ar kājām vai velo, pēc tam uzskaitot, cik daudz km auto braukšanas ir ietaupīti. Dienā bērniem būs nodarbības par resursu taupīšanu - ūdeni, papīru un ēdienu. Darbnīcas vadīs Eiropas brīvprātīgie jaunieši. Piemēram, nodarbībā par ūdeni runās par to, ka tikai neliela daļa pasaules ūdens ir saldūdens un lietojams dzeršanai, turklāt liela daļa no tā ir piesārņota, kas aicina padomāt par ūdens taupīšanu. Noslēgumā bērni izgatavos zīmējumus, ko izvietos pie izlietnēm, lai atgādinātu par ūdens taupīšanu.

Arī šajā dienā paredzēti 2 paraugtreniņi āra trenažieru laukumā (Bērzu birzī pie doktorāta Ikšķilē) senioru grupām plkst. 9:00 un 10:00. Treniņus vadīs sporta metodiķe Agita Kābele.

Zinātniskie pētījumi liecina, ka viens no svarīgākajiem hormoniem cilvēkam ir laimes hormons. Tas mums palīdz justies labi un būt apmierinātiem ar dzīvi. Laimes hormonu varam uz brīdi iegūt ar šokolādīti, saldo bulciņu, bet varam arī to vairot ar fiziskām aktivitātēm vai nodarbojoties ar sportu. Tieši tāpēc Zaļās nedēļas ietvaros Ikšķiles novada iedzīvotajiem būs iespēja iepazīties ar dažādām zaļā un veselīgā dzīvesveida iespējām un izprast tās, lai piemeklētu sev atbilstošāko.

Ēdīsim veselīgi, domāsim, runāsim un dzīvosim veselīgi.

Būsim aktīvi, radoši, laimīgi!

Zanda Vītola, Veselības centra speciāliste

Tālr.: 65036617

E-pasts: zanda.vitola@ikskile.lv

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības