Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Vineta Žilinska, Jaunsardzes un informācijas centra Plānošanas un organizācijas departamenta Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
  Publicēts: 2016-04-11  13:51:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Jaunsardzes un informācijas centrs (JIC) aprīlī rīko ikgadējās jaunsargu 4. līmeņa noslēguma testu nometnes, lai pārbaudītu  jaunsargu zināšanas un testētu praktiskās iemaņas.

Šogad nometne tiek organizēta no 15. līdz 17. aprīlim vienlaikus divās vietās ― Zemessardzes 51. kājnieku bataljona teritorijā Dobelē pārbaudījumus kārtos 1. novada nodaļas jaunsargi no Aizputes, Dobeles, Jelgavas, Kalnciema, Kandavas, Kalnu, Kazdangas, Kuldīgas, Liepājas, Piltenes, Saldus, Slampes, Tukuma,  Ugāles un Ventspils jaunsargu vienības. Savukārt Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā Valmierā ― jaunsargi no 2. un 3. novada nodaļas. No 2. novada nodaļas piedalīsies jaunsargi no Apes, Balvu, Dagdas, Daugavpils, Gulbenes, Jaunaglonas, Jēkabpils, Kārsavas, Krāslavas, Lejasciema, Ludzas, Madonas, Pļaviņu, Rēzeknes, Skrīveru, Tilžas, Varakļānu, Viļakas un Viļānu jaunsargu vienības. No 3. novada nodaļas ― jaunsargi no Alojas, Baldones, Bauskas, Naukšēnu, Ogres, Rīgas, Smiltenes, Stalbes un Vecpiebalgas jaunsargu vienības.

Nometnes laikā tiks pārbaudītas gan jaunsargu teorētiskās zināšanas ar komplekso testu un testu par darbībām ar ieročiem, gan praktiskās iemaņas ― fiziskā sagatavotība, ierindas mācība, darbs ar karti un orientēšanās, tūrisms, lauka kaujas iemaņas, pirmās palīdzības sniegšana un darbības ar ieroci, tajā skaitā granātas mešana un šaušana ar pneimatisko ieroci.

Pēc sekmīgas testu nokārtošanas jaunsargi saņems apliecību par Jaunsargu paraugprogrammas 4. līmeņa pabeigšanu, kas sniedz priekšrocības atlasē dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos, proti, ja ir iegūti vairāk nekā 75 punkti no 100 iespējamajiem, zināšanas tiek pielīdzinātas Zemessargu pamatapmācības kursa apjomam. Iegūtā apliecība liecina ne tikai par jaunsarga zināšanām un praktiskajām iemaņām, bet arī par mērķtiecību, ko augstu vērtē arī citās struktūrās.

Jaunsargiem, kuri sekmīgi būs nokārtojuši noslēguma testus un iesnieguši nepieciešamo dokumentāciju Zemessardzes bataljonos, nometņu noslēgumā būs iespēja svinīgi iestāties zemessargu rindās.

“Katrs mācību noslēgums ir pārbaude tam, ko skolojamais mācību periodā ir ieguvis. Arī jaunsargiem, beidzot mācības, ir jāparāda savas zināšanas, iemaņas un prasmes, ko viņi ir ieguvuši, darbojoties Jaunsardzē. Tā ir pārbaude pašam jaunsargam, kurš piedalās šajos testos, jo šis ir pēdējais pārbaudījums, kuru pārvarot jaunsargs pats sev ir pierādījis, ka laiks, kas pavadīts Jaunsardzē, nav šķiests velti. Un, manuprāt, pats svarīgākais ir tas, ka ar šīm zināšanām, prasmēm un iemaņām jaunsargs ir labi sagatavots tālākajiem dzīves pārbaudījumiem,” uzsver A. Strazdiņš, JIC Jaunsardzes departamenta direktors.

Jaunsargu 4. līmeņa noslēguma testu nometnes organizē  Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Preses un citu informācijas līdzekļu pārstāvju ievērībai!        

Aicinām jūs apmeklēt jaunsargu 4. līmeņa noslēguma testu nometnes Dobelē un Valmierā!

Interesentus aicinām pieteikties līdz 13. aprīlim,

rakstot uz e-pastu: vineta.zilinska@rjc.gov.lv vai zvanot pa tālruni 29477095.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības