Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Zanda Vītola, Veselības centra speciāliste
  Publicēts: 2016-04-07  10:48:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

No 11. līdz 16. aprīlim, nedēļu pirms Lielās talkas, Ikšķiles novadā jau otro gadu norisināsies Zaļā nedēļa, kuras sauklis ir “Esi vesels - dzīvo gari!”. Savās prasmēs un zināšanās par veselīgu dzīvesveidu dalīsies skrituļslidotājs Nils Jansons, fizioterapeite Klaudija Hēla, grāmatu autore Rūta Bērziņa – Bērzīte, kā arī dažādi sportisti un veselīga dzīvesveida entuziasti.

Zinātniskie pētījumi liecina, ka viens no svarīgākajiem hormoniem cilvēkam ir laimes hormons. Tas mums palīdz justies labi un būt apmierinātiem ar dzīvi. Laimes hormonu varam uz brīdi iegūt ar šokolādīti, saldo bulciņu, bet varam arī to vairot ar fiziskām aktivitātēm vai nodarbojoties ar sportu. Tieši tāpēc Zaļās nedēļas ietvaros Ikšķiles novada iedzīvotajiem būs iespēja iepazīties ar dažādām zaļā un veselīgā dzīvesveida iespējām un izprast tās, lai piemeklētu sev atbilstošāko.

Zaļā nedēļa sāksies ar kopīgu rīta vingrošanu visā novadā. Kopīgā vingrošana norisināsies novada skolās un pašvaldības iestādēs. Aicinām ikvienu Ikšķiles novada iedzīvotāju 11. aprīļa rītu uzsākt ar vingrošanu, to iemūžināt foto un iesūtīt savu rīta vingrošanas bildi sociālajā tīklā twitter @IKjauniesi vai @VisitIkskile ar tēmturi #zalanedela. 

Pirmdiena, 11. aprīlis, ir veltīta tēmai “Esi aktīvs!”, kā ietvaros notiks paraugtreniņi āra trenažieru laukumā (Bērzu birzī pie doktorāta Ikšķilē). Dienā plkst.12:00, 13:00 un 14:00 paredzēti 3 treniņi senioru grupām, kurus vadīs treneris Kristaps Vilde. Savukārt vakarā plkst.18:00 notiks treniņš dažādām vecuma grupām kopā ar KSMR fitnesa treneri Mārtiņu Rozenbergu. Šī būs iespēja uzzināt par āra trenažieru pareizām izmantošanas iespējām ikdienas treniņos. 

Ikšķiles vidusskola Zaļo nedēļu uzsāks ar akciju “Paskaties taču beidzot uz mani, ne telefonu!”, aicinot skolēnus stundās, starpbrīžos, pasākumos un mācību procesā nelietot telefonus. Bet Vecāku padome organizē zīmējumu konkursu sākumskolas klasēm “Vai zini, ka veselība ir ļoti, ļoti svarīga cilvēkam!?”. Šajā dienā 6.-12.klašu skolēniem norisināsies arī tikšanās ar vienu no vadošajiem jaunās paaudzes skrituļslidotājiem pasaulē Nilu Jansonu, kura sasniegumi vainagojušies ar personīgām pro-modeļa skrituļslidām.

Otrdiena, 12. aprīlis, ir veltīta tēmai “Ēd veselīgi!”. Šajā dienā paredzēta fizioterapeites Klaudijas Hēlas  vieslekcija vecākiem "Bērna vadīta ēdināšana”, plkst. 17:00 Veselības un sociālo lietu pārvaldē (Daugavas prospekts 34, Ikšķile). *Lūgums visiem interesentiem iepriekš pieteikties, sazinoties ar veselības veicināšanas centra speciālisti. Kā arī paredzētas jauniešu debates par tēmu “Ātrās uzkodas jauniešu gaumē”, plkst. 18:00 Jauniešu telpā (Birzes iela 33a, 2.stāvā, Ikšķile). Diskusiju vakars un debašu apmācības organizētas kopā ar biedrību “QUO Tu domā?”. Diskusiju ietvaros tiks apskatīti tādi jēdzieni kā fast food, junk food utt. 

Savukārt Ikšķiles Brīvajā skolā notiks Zaļā diena. Skolēnu uzmanība tiks vērsta ilgtspējas jautājumiem, piemēram, aicinot uz skolu ierasties ar kājām vai velo, pēc tam uzskaitot, cik daudz km auto braukšanas ir ietaupīti. Dienā bērniem būs nodarbības par resursu taupīšanu - ūdeni, papīru un ēdienu. Darbnīcas vadīs Eiropas brīvprātīgie jaunieši. Piemēram, nodarbībā par ūdeni runās par to, ka tikai neliela daļa pasaules ūdens ir saldūdens un lietojams dzeršanai, turklāt liela daļa no tā ir piesārņota, kas aicina padomāt par ūdens taupīšanu. Noslēgumā bērni izgatavos zīmējumus, ko izvietos pie izlietnēm, lai atgādinātu par ūdens taupīšanu.

Arī šajā dienā paredzēti 2 paraugtreniņi āra trenažieru laukumā (Bērzu birzī pie doktorāta Ikšķilē) senioru grupām plkst. 9:00 un 10:00. Treniņus vadīs sporta metodiķe Agita Kābele. 

Trešdiena, 13. aprīlis, veltīta tēmai “Esi vesels!”. Diena sāksies ar aktivitāti – ierindas skate Ikšķiles vidusskolas 6.-11.klašu meitenēm. Ierindas skate jau kļuvusi par tradīciju Ikšķiles vidusskolā. To vērot aicināts ikviens līdzjutējs plkst. 12:50 Ikšķiles vidusskolas sporta zālē (Skolas iela 2, Ikšķile). 

Savukārt plkst. 18:00 visi Ikšķiles novada iedzīvotāji aicināti piedalīties nūjošanas paraugnodarbībā, kuru vadīs Veselības veicināšanas centra fizioterapeite Anda Pupčenoka. Tikšanās plkst. 18:00 pļaviņā pie Ikšķiles vidusskolas. Iespēju robežās organizatori nodrošinās arī nepieciešamo inventāru. *Lūgums visiem interesentiem iepriekš pieteikties, sazinoties ar veselības veicināšanas centra speciālisti. 

Otra iespēja šajā dienā piedalīties vienotajā velo akcijā, kas norisināsies sadarbībā ar “Ikšķiles velo” biedrību. Akcijas mērķis ir aicināt iedzīvotājus izmantot alternatīvus pārvietošanās līdzekļus, tādejādi saudzējot dabu un uzlabojot savu fizisko veselību, kā arī izglītot gan akcijas dalībniekus par drošu velo braukšanu, gan vērst sabiedrības uzmanību uz faktu, ka riteņbraucējs ir viens no vismazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem, tādējādi mācoties izturēties ar cieņu vienam pret otru. Pulcēšanas notiks jau no plkst. 17:45 Ikšķiles vidusskolas iekšpagalma stāvvietā. Dalībniekiem lūgums gādāt par drošību – lietojot  ķiveres un atstarojošās vestes. Plānotais maršruts Ikšķile – Tīnūži – Dubkalnu karjers – Ikšķile. Brauciens notiks mērenā tempā. Tīnūžu iedzīvotājiem pulcēšanās pie veikala “Krustceles” plkst. 18:00.  Šoferus šajā dienā aicinām būt īpaši piesardzīgiem minētajā ceļu satiksmes posmā. 

Ceturtdiena, 14. aprīlis, veltīta tēmai “Esi laimīgs!”. Plkst.12:00 Ikšķiles vidusskolas sporta zālē 1.-5.klasēm notiks JV club karsējmeiteņu, BSSC Ikšķiles futbolistu un IMSS basketbolistu paraugdemonstrējumi. Savukārt Tīnūžu pamatskolā viesosies TV raidījumu vadītājs Kozmens, kas vadīs radošo pēcpusdienu. Tās ietvaros notiks Tīnūžu skolēnu foto konkursa apbalvošana. 

Piektdiena, 15. aprīlis, veltīta tēmai “Esi saudzīgs!”.  Šajā dienā notiks pasākums Zaļais restorāns. Restorāna vakari ir kļuvuši jau par tradīciju Ikšķiles Brīvajā skolā un pulcē cilvēkus, kam patīk garšīgi, veselīgi un sezonāli ēdieni. Skola ir bioloģiski sertificēts sabiedriskais ēdinātājs un pavasarī aicina uz zaļo restorānu. Pasākums sāksies plkst. 18:00 ar bioloģijas zinātņu doktores, vienas no grāmatas "Aizslēposim līdz avotkresēm" autorēm, Rūtas Bērziņas-Bērzītes vieslekciju par dabas bagātībām pavasarī un turpināsies ar skolas pavāres sarūpētajiem gardajiem ēdieniem. Dalībnieku skaits ir ierobežots. *Lūgums visiem interesentiem iepriekš pieteikties, sazinoties ar veselības veicināšanas centra speciālisti. Pasākuma aktualitātēm var sekot līdzi arī sociālajā portālā facebook: https://www.facebook.com/events/1996062950618852/

Vēl šajā dienā Tīnūžu pamatskolas skolēni prezentēs projekta “Veselīgs dzīvesveids” darbus, kas tapuši projektu dienu ietvaros. Pasākums notiks Tīnūžu tautas namā.

Sestdiena, 16.aprīlis, veltīta tēmai “Esi dabā!”. Tās ietvaros sadarbībā ar Ikšķiles novada tūrisma informācijas centru tiek rīkota mierīga un patīkama pastaiga pa Ogres Zilajiem kalniem. Izkustēsimies, elposim svaigu gaisu, pavadīsim brīnišķīgu sestdienas priekšpusdienu kopā ar draugiem un ģimeni. Maršruta garums - aptuveni 10km, bet tiem, kas piekusīs - iespēja atgriezties sākumpunktā ātrāk. Dalībnieki - ikviens, kam ir vēlēšanās un varēšana! Sākums pie Dubkalnu ūdenskrātuves (peldvietas). Iespējams novietot automašīnas. Ilgums - aptuveni 3 stundas. Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus apavus. Var līdzi ņemt peldēšanas lietas, jo pasākuma noslēgumā iepazīšanās ar biedrības "Ikšķiles roņi" drosmīgajiem peldētājiem, kas turpina vai tikai atklās peldsezonu šajā dienā, dāvanā pēcpeldes sildīšanās pirtiņā. Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi un nepilngadīgajiem līdzi gājējiem. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā tikai pieaugušo pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas vai pamest kopīgo pārgājienu, lūgums paziņot organizatoriem pa tālruni +371 29526209.  Pārgājiena noslēgumā pikniks Dubkalnu ūdenskrātuves peldvietā. Par ugunskuru parūpēsies organizatori, bet piknika grozu aicinām līdzi ņemt pašiem. Pieteikties pasākumam un sekot tā norisei var sociālajā portālā facebook: https://www.facebook.com/events/969708533144692/

Nedēļu vēlāk, 23.aprīlī, visā Latvijā notiks Lielā talka. Ikšķiles novadā Lielā talka tiks organizēta Kābeļu kalnā. Sākums plkst. 9:00. Kābeļu kalns ir arheoloģiskais piemineklis - vienīgais šāda apmēra kultūras piemineklis Latvijā. Kābeļu kalna teritorijā atrodas līvu uzkalniņu kapulauks. Talkas laikā plānots labiekārtot vidi - savākt miskastes ap Kābeļu kalnu un nocirsto krūmu vilkšana no Kābeļu kalna teritorijas uz speciālām zaru kaudzēm. Līdzi jāņem darba cimdi un darba apģērbs. Pārtika un ūdens tiks nodrošināts. Kontaktpersona Kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” vadītājs Kaspars Špēlis: kaspars.spelis@gmail.com. 

Ēdīsim veselīgi, domāsim, runāsim un dzīvosim veselīgi. 

Būsim aktīvi, radoši, laimīgi!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības