Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-04-07  10:07:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis pārliecina SIA “Rīgas meži” piedalīties dabas parka “Ogres Zilie kalni” darbības nodrošināšanā un infrastruktūras attīstībā, kā rezultātā katru gadu uzņēmums investēs 150 000 EUR.

Vakar, 6.aprīlī, tika panākta vienošanās, ka dabas parka “Ogres Zilo kalnu” attīstībā piedalīsies ne tikai Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības, kurām jau izveidojusies veiksmīga sadarbība, izveidojot vienotu aģentūru, bet arī trešais sadarbības partneris - SIA “Rīgas meži”. Sadarbības līgumā noteikts, ka katrs sadarbības partneris savā budžetā katru gadu dabas parkam piešķir 150 000 EUR lielu finansējumu, līdz ar to kopā veidosies iespaidīga summa –  450 000 EUR.

Vakar kopīgā sanāksmē piedalījās SIA “Rīgas meži”, Ogres novada pašvaldības, Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji, kā arī Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” direktore Ieva Kraukle.

SIA “Rīgas meži” dabas parka “Ogres Zilie kalni” attīstībai plāno novirzīt Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūrai “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” 150 000 EUR lielu finansējumu gadā. SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš uzsvēra: “Mēs, “Rīgas meži”, atzinīgi novērtējam Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību sadarbības rezultātā paveikto. Mēs esam ieinteresēti un gatavi sadarboties, lai kopīgi attīstītu dabas parku “Ogres Zilie kalni”. Rīgas pilsētas pašvaldības dome mūsu vēlmi investēt dabas parka attīstībā atbalsta.”

Domes priekšsēdētāja vietnieks E.Helmanis atzīst, ka ceļš uz šo sadarbību bijis vairākus gadus ilgs. Ir bijušas vairākkārtējas tikšanās un sarunas ar Rīgas domi un SIA “Rīgas meži” vadību par sadarbības iespējām dabas parka attīstībā un atbilstošas infrastruktūras izveidē dabas parka teritorijā. “Jāatzīst, ka sākumā SIA “Rīgas meži” attieksme bija ļoti atturīga – mūs negribēja sadzirdēt. Kopš esam sākuši saimniekot Ogres Zilo kalnu dabas parkā, mēs esam apliecinājuši, ka protam saimniekot un līdz šim pieejamo finansējumu esam lietderīgi ieguldījuši iedzīvotāju labā. Var teikt, ka tieši ar savu līdzšinējo darbu mums ir izdevies SIA “Rīgas meži” vadībai radīt pārliecību par sadarbību. Ir gandarījums, ka dabas parkā “Ogres Zilie kalni” paveikto novērtē ne tikai novadu iedzīvotāji, bet arī SIA “Rīgas meži” un Vides un reģionālās attīstības ministrija.  Šis ir veiksmīgs sadarbības modelis, ko uzsākām kopā ar Ikšķiles novada pašvaldību. Paldies Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam par atbalstu ieceres īstenošanā!” 

Savukārt Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš uzsvēra: “Ļoti patīkami, ka mūsu kopīgi iesāktais projekts ar Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieku Egilu Helmani tika virzīts un guva atbalstu abu novadu pašvaldību domēs, turpina savu attīstību un gūst rezultātu. “Rīgas meži” ir trešais piesaistītais partneris, kas kā dabas parka teritorijas īpašnieks piedalās gan apsaimniekošanā, gan arī iegulda finansējumu dabas parka attīstībā – šis finansējums veicinās parka infrastruktūras attīstības projektu īstenošanu. Dabas parku “Ogres Zilie kalni” ir ļoti iecienījuši kā Ogres un Ikšķiles novadu, tā arī citu novadu un pilsētu iedzīvotāji – tā ir lieliska vieta aktīvai atpūtai. Šī skaistā dabas vide ir nenovērtējama un iespējas parka attīstībai nebūt nav izsmeltas."

Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību sadarbības rezultātā 2014.gada 1.janvārī izveidota aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”, kas nodarbojas ar tās apsaimniekošanā nodotā dabas parka “Ogres Zilie kalni” un piegulošo pilsētmežu teritoriju apsaimniekošanu, īstenojot vienotu vides aizsardzības, tūrisma, veselības veicināšanas un sporta attīstības politiku Ogres un Ikšķiles novadu interesēs.

Aģentūra apsaimnieko 438,38 ha lielu zemes platību, kas atrodas Ogres un Ikšķiles novadu administratīvajās teritorijās.  Visa aģentūras apsaimniekošanā nodotā kompleksa teritorija ir trīs pašvaldību īpašumā: Rīgas pašvaldības, kuras mežus apsaimnieko SIA “Rīgas meži” (94,21%), Ikšķiles novada pašvaldības īpašumā (0,31%), un Ogres novada pašvaldības īpašumā – 5,48% kompleksa platības.

Dabas parka kopplatība ir 312 ha, no tiem  266 ha atrodas SIA “Rīgas meži” Daugavas mežniecības apsaimniekotajās mežu platībās.

Ogres Zilo kalnu dabas parkā sastopami daudzi aizsargājamie augi. Tie aug uz saglabājama un nozīmīga ģeomorfoloģiska veidojuma – Ogres osu grēdas, kas stiepjas no Ikšķiles līdz Ogrei. Ogres Zilo kalnu dabas parkā Ogres un Ikšķiles novadu iedzīvotāji, kā arī novadu viesi var bez maksas atpūsties, uzkrāt enerģiju un baudīt skaisto dabu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības