Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

lielvarde.lv
  Publicēts: 2016-03-24  16:29:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Lai kliedētu neprecīzas un sagrozītas informācijas izplatīšanos sociālajos tīklos un sabiedrībā, Lielvārdes novada pašvaldība sniedz skaidrojumu par pašvaldības ieceri piedalīties Eiropas Savienības struktūrfondu projektā par finansiāla atbalsta saņemšanu skolu modernizēšanai un iespējamām izmaiņām Lielvārdes novada skolu tīklā. Pašvaldības mērķis - nodrošināt labu izglītības kvalitāti, modernu mācību un darba vidi (skolēniem un skolotājiem) un paaugstināt skolu konkurētspēju ar tuvāko pilsētu skolām, kurām struktūrfondu finansējums ir garantēts. Savukārt Lielvārdes novada pašvaldībai kā lauku pašvaldībai ir jācīnās par finansējuma piesaisti. Aptuvenais investīciju apmērs, uz ko var pretendēt pašvaldība, ir vairāk kā viens miljons.

Visā valstī projektu plānots īstenot četrās kārtās: pirmā - nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās; otrā - reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās; trešā un ceturtā - ārpus nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās.

Atbilstoši izstrādātajam Ministru kabineta noteikumu projektam Lielvārdes novada pašvaldība ir iekļauta ceturtajā, t.i., pēdējā kārtā, kurā, ņemot vērā pretendentu skaitu, ir minimālas izredzes saņemt finansējumu. Tādēļ Lielvārdes novada pašvaldība ir uzsākusi diskusiju ar Latvijas Pašvaldību savienību un Izglītības un zinātnes ministriju par pašvaldības iekļaušanu 3.kārtā – iekļaujot pašvaldību pie sešām Pierīgas pašvaldībām. Pašvaldība ir saņēmusi Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības atbalstu. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pieprasījuma ļoti īsā laikā (no 11.03. - 31.03.) pašvaldībai ir jāizvērtē, kuras skolas var pretendēt uz atbalstu un uz iekļaušanu Ministru kabineta noteikumos. Pēc noteiktajiem priekšatlases kritērijiem atbilst Lielvārdes pamatskola (skolēnu skaits 291), taču šī skola var pretendēt uz dalību 4.kārtā, kurā nav izredžu saņemt finansējumu. Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola pēc skolēnu skaita 7.-12.klasē neatbilst projekta nosacījumiem, kā rezultātā atsevišķi startēt nevar. Tādēļ ir izskatīts variants projektam pieteikt abas skolas, un pretendēt ar 1 kopīgu projektu, projekta beigās, t.i., apmēram 2019.gadā izveidojot vienu izglītības iestādi, kura no 1.-12.klasei īstenos tās pašas izglītības programmas, kuras jau realizē pašlaik, kā arī būs jāatver dabaszinību padziļinātā programma, kā to paredz projekta noteikumi.

Ko iegūs skolēni, skolotāji, sabiedrība?

Projektā plānots iekļaut:

Ergonomiskas mācību vides izveidi - abās skolās plānota klašu telpu pārbūve un remonts, multifunkcionālu telpu izveide, tualešu un gaiteņu remonts; inženiertehnisko tīklu nomaiņa; ekonomiska un ergonomiska apgaismojuma ierīkošana; ventilācijas sistēmas izbūve; trokšņu slāpētāju izveide, mēbeļu iegāde.

Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu ieviešana un aprīkojuma iegāde;( modernu mācību tehnoloģiju ieviešana).

Dabaszinātņu (fizika, ķīmija, bioloģija) un matemātikas kabinetu iekārtošana pamatizglītības programmas īstenošanai (7.–9.klase).

Sporta laukums Lielvārdes pamatskolai.

Skolu atrašanās vieta nemainīsies, taču skolu darba organizācijas modelis ir nākotnes jautājums, par kuru tiks diskutēts ar sabiedrību.

Lielvārdes novada domei šobrīd ir jāpieņem konceptuāls lēmums par to, kuras skolas pašvaldība piesaka projektam. Par to deputāti balsos domes sēdē 2016.gada 31.martā. Pozitīva lēmuma gadījumā domes lēmums līdz 2016.gada 1.aprīlim jāiesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā. Pēc tam Izglītības un zinātnes ministrija vērtēs iespēju iekļaut Lielvārdes novada pašvaldību projekta 3.kārtā. Ja Lielvārdes novada pašvaldība netiks iekļauta 3.kārtā un pašvaldībai netiks piešķirts finansējums skolu modernizācijai, normatīvo aktu noteiktajā kārtībā domes lēmums par skolu reorganizāciju tiks atcelts.

Lielvārdes novada pašvaldība atbildīgi ir izvērtējusi nepieciešamību uzlabot pašvaldības dibināto skolu izglītības vidi un izglītības pakalpojumu kvalitāti, un ES struktūrfondi ir līdzeklis, kā sasniegt šo mērķi. Šī ir pēdējā iespēja piesaistīt ES Struktūrfondus izglītības iestādēm.

Cerot uz Lielvārdes novada iedzīvotāju sapratni un vēlmi saviem bērniem nodrošināt labu izglītību mūsu novada skolās,

Domes priekšsēdētājs Imants Balodis
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Džons Pantèra 
2016-03-26  22:28:21
Jepis nepis pratu.

Jānis 
2016-03-24  21:57:42
Lielvārdieši, neticat šim! Skolas sadalīs, 1.-6.klases būs Avotos!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības