Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2008-09-25  10:49:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien Ogres novada domes deputāti lēma par pneimatisko ieroču veikala adreses apstiprināšanu SIA "AVE SPORT". Piesaucot Sv.Rakstus, pret apvienošanos iebilda Pārogres iedzīvotāja Leontīna Aperāne.

L.Aperāne apelēja pie deputātu sirdsapziņām, aicinot nepadarīt ieročus pieejamākus jauniešiem un citām iedzīvotāju riska grupām, kas tos varētu izmantot vardarbībai. Viņa atgādināja vispārzināmus vardarbības gadījumus, kas jau notikuši un var atkārtoties, ja jauniešu rokās nonāks jebkāda veida ieroči.

Veikala izveides ideju aizstāvēja deputāts Gunārs Kārkliņš, iebilstot ticīgajai iedzīvotājai, ka dažādu konfesiju garīdznieki veic karaspēku daļu garīgo aprūpi. Viņš atgādināja, ka ieroču tirdzniecību regulē likumdošana un, ja iedzīvotāja to grib mainīt, aicināja viņu vērsties pie kristīgo konfesiju pārstāvjiem Saeimā. G.Kārkliņš uzsvēra, ka iecerētajā veikalā tirgos vienīgi pneimatiskos ieročus ar kuriem nogalināt neesot iespējams, savukārt nažus jau šobrīd var nopirkt jebkurā veikalā bez vecuma ierobežojuma.

L.Aperāne oponēja, ka arī ar pneimatiskajiem ieročiem var izšaut acis, bet ar nažiem - nogalināt. G.Kārkliņš iebilda, ka nažus var nopirkt visur. "Tad lai arī pērk citur" norādīja iedzīvotāja, aicinot neradīt jaunas auksto ieroču iegūšanas iespējas.

"Es labi atceros 39. un 41. gadu, kad Latviju "paņēma" kā tādu ceptu kartupeli," veikala pneimatisko ierocu veikala izveides ieceri atbalstīja arī deputāts Georgs Gutpelcs, norādot, ka savu zemi jāprot aizstāvetēt. Pēc G.Gutpelca domām ne jau ar Bībeli mūsu vīrieši aizstāvēs dzimteni, bet ar ieročiem. "Kur mēs nonāksim, ja neļausim viņiem tos paņemt rokā," jautāja G.Gutpelcs.

Ņemot vērā karstās diskusijas, domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs aicināja jautājuma izskatīšanu atlikt uz nākamo sēdi, uzdodot juridiskajai nodaļai noskaidrot, vai vispār pastāv iespēja atteikt atļauju ieroču veikala izveidei pilsētas teritorijā. Juridiskās nodaļas pārstāvis Ēriks Ancāns skaidroja, ka ieroču izmantošanu regulē attiecīgie likumdošanas akti. Viņš atgādināja, ka līdz 18 gadu vecumam neviena persona nevienu šaujamieroci nevar iegādāties, tai skaitā no auksto ieroču kolekcijam - nažiem, dunčiem utt. Viņš gan atzina, ka jebkurš priekšmets - arī lāpsta pagalmā - var kļūt par auksto ieroci. Ē.Ancāns atzina, ka, saskaņā ar likumdošanu, atteikt veikala izvietošanas iespējas vispār domei nav tiesību, jo šādu atļauju izsniedz Valsts policijas galvenā pārvalde. Savukārt deputāts Jānis Latišs vērsa uzmanību, ka Policijas pārvalde atļauju pneimatisko ieroču veikala izveidei jau izsniegusi, līdz ar ko dome var lemt vienīgi par veikala adresi.

Pilsētas mērs skaidroja, ka šodienas lēmuma būtība nav atļaut vai neatļaut veikala izveidošanu kā tādu, bet gan vienīgi par adreses apstiprināšanu, kurā šāda tirdzniecība var notikt. Deputāte Ilga Vecziediņa aicināja tomēr izmantot likumdošanā dotās iespējas atteikt veikala izvietošanu konkrētajā vietā. Jaunogres vidusskolas direktore, deputāte Ludmila Sokolova zināja stāstīt, ka skolās novērota jauna tendence - vecāki saviem bērniem pašaizsardzības nolūkiem sākuši dāvināt nažus. "5.klases skolnieks atnes uz skolu nazi, un saka, ka to viņam pašaizsardzībai uzdāvinājis tētis, kurš strādā ārzemēs. Pēdējo divu nedēļu laikā bijuši 2 šādi gadījumi. Es balsošu "pret" veikala izveidi," apgalvoja L.Sokolova.

Pilsētas mērs atzina, ka hipermārkets "Pārogre" Druvas ielā, kur paredzēts izvietot veikalu, neatrodas blakus ne bērnudārzam, ne skolai, tādēļ, atsakot veikala izvietošanu šajā adresē, būtu grūti atrast pamatojumu.

Deputātu vairākums nobalsoja "par" atļaujas izsniegšanu veikala izveidei Druvas ielā. Līdz ar to dome izsniegs saskaņojumu SIA “AVE SPORT” tirdzniecībai ar mazas enerģijas pneimatiskiem ieročiem, to munīciju, sastāvdaļām un palīgierīcēm, aukstiem ieročiem un speciāliem līdzekļiem Ogrē, Druvas ielā 5. 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Anna 
2019-06-30  11:15:27
Nu šis veikals ir izputēs viss - kopā ar pneimatisko ieroču nodaļu...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības