Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-01-13  08:07:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Civilās aizsardzības mācības Ogrē šogad notiks trīs reizes.

Domes priekšsēdētājam Artūram Mangulim, izpilddirektoram Pēterim Dimantam un izpilddirektora pirmajam vietniekam Pēterim Špakovskim, tiekoties ar Valsts ugunsdzēsības (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku Andri Kotu un citām VUGD amatpersonām, ir panākta vienošanās, ka civilās aizsardzības (CA) mācības Ogrē notiks februārī, aprīlī un oktobrī.

Februārī paredzētas taktiskās mācības vietējā līmenī, t.i., piedaloties pašvaldībai, vietējiem operatīvajiem dienestiem – VUGD Ogres brigādei, Valsts policijas Ogres iecirknim, zemessardzei, pašvaldības policijai. Aprīlī un oktobrī plānotās CA mācības notiks starptautiskā līmenī – tajās piedalīsies komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, savukārt oktobrī valstu spektrs būs plašāks.

CA mācību tēma būs saistīta ar Ogrei šobrīd būtiskāko apdraudējumu – plūdiem, lai nostiprinātu praktiskās iemaņas rīcībai plūdu gadījumos, pilnveidotu pašvaldības un operatīvo dienestu sadarbību, apgūtu citu valstu pieredzi darbībai ārkārtas situācijās.

Ogres novads kā vieta CA mācību norisei nav izvēlēta nejauši. Pēteris Dimants, Ogres novada pašvaldības izpilddirektors: “Mūsu pašvaldība ir labs piemērs sadarbībai ar operatīvajiem dienestiem plūdu situācijās – to apliecina gan VUGD, gan policijas, gan zemessardzes vadība un speciālisti, un no mūsu pieredzes var pamācīties citi, savukārt mums ir svarīgi iemaņas nostiprināt, mācoties no citiem. Mūsu pašvaldībai ir jānodrošina teritorija mācības norises nodrošināšanai, un tā noteikti būs pie Ogres upes un Daugavas. Mums ir svarīgi nostiprināt iemaņas un pilnveidot tās, lai vienmēr būtu gatavi darboties reālu plūdu gadījumā. Domes priekšsēdētāja un reizē arī Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētāja Artūra Manguļa uzdevumā regulāri tiekos ar operatīvo dienestu pārstāvjiem, pārrunājam gatavību rīcībai reālu plūdu gadījumā. Varu apliecināt, ka Ogres novada pašvaldība rīcībai reālu plūdu gadījumā ir sagatavojusies.”

Tikšanās laikā tika pārrunātas arī problēmas, ar kurām Ogres novada pašvaldībai nācies saskarties iepriekšējo plūdu gadījumos un kuras bremzējušas operatīvu rīcību plūdu seku novēršanā, tostarp tehnikas pakalpojumu un nepieciešamo materiālu iepirkuma organizēšana, kas šobrīd ir ļoti sarežģīts process, atsevišķu pasākumu saskaņošana ar augstākstāvošām operatīvo dienestu instancēm, ierobežojumi ārkārtas situācijas noteikšanā pašvaldības administratīvajā teritorijā plūdu gadījumā un vēl citas. 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības