Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2015-12-16  20:25:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Ogrē plānots sakārtot nesakārtotos gājēju celiņus un ietves, lai nodrošinātu gājēju drošību un veiksmīgu nonākšanu galapunktā.

Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sēdes dalībnieki - Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis, izpilddirektors Pēteris Dimants, Administratīvā departamenta direktors Kaspars Klucis, deputāts Raimonds Javoišs, Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” direktors Aigars Briedis un Ceļu un pilsētvides uzturēšanas nodaļas vadītājs Pēteris Bužers vakar apsekoja gājēju ietvju stāvokli Ogres pilsētā.

Uzmanība tika pievērsta vietām, kuras tuvākajā laikā nepieciešams sakārtot, jo tās apdraud gājēju drošību. Tajā skaitā gājēju ceļš uz Ogres kapiem, Kalna prospekts, pāreja pār Rīgas Daugavpils šoseju Pārogrē netālu no SIA “Fazer” un Ceļu satiksmes drošības direkcijas Ogres nodaļas, Amatnieku ielas rajons un citas vietas.

E.Helmanis uzsvēra, ka visiem ceļiem un ietvēm pilsētā jābūt vienotiem: “Gājēju celiņiem un ietvēm jābūt vienotā sistēmā. Lielākā kļūda bijusi celiņu izbūve atsevišķos posmos, neredzot tālāko sasaisti ar gājēju un veloceliņu infrastruktūru – bez jebkādas vienotas sistēmas, bet gan fragmentāri un haotiski. Šī situācija ir jālabo, tāpēc mūsu tālākais uzdevums ir saistīts tieši ar šīs sistēmas izvedi, turpināt ietves, kur tās neturpinās.”

Viens no posmiem, kurš ir nesakārtots un gājējiem nepiemērots ir gājēju ietve, kas ved uz Ogres brāļu kapiem. Tomēr tieši šeit gājēju ceļš beidzas, jo tālāk līdz netālus esošajai pieturai un “jaunajiem” kapiem nākas doties gar ceļa malu. E. Helmanis uzsver, ka finansējums gājēju ceļa turpināšanai tiks iekļauts jau 2016.gada budžetā.

Pavisam nesen pabeigti trotuāra bruģēšanas darbi Slimnīcas ielā. Gājēju celiņš tiks izveidots šīs ielas posmā no Turkalnes ielas līdz Miera ielai. Būvdarbu kopējās izmaksas ir 25 000 eiro. SIA “IGL” vispirms veica pazemes komunikāciju ieguldīšanu, savukārt celiņa izbūvi un bruģēšanas darbus veic SIA “Valkas meliorators”.

SIA „Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs atzīst, ka trotuāra izbūve bijusi ļoti nepieciešama slimnīcas apmeklētājiem, jo iedzīvotāju skaits, kas apmeklē slimnīcu, ir liels. Ambulatoro palīdzību katru gadu saņem 79 tūkstoši iedzīvotāju, un ne jau visi pie ārsta brauc ar automašīnu. Gājēju ietves neesamība radīja draudus gājēju, tajā skaitā pensionāru un jauno māmiņu, drošībai.  “Slimnīcas apmeklētāji un it sevišķi jaunās māmiņas izsaka pateicību ar gājēju ietves izbūvi. Posms kļuvis drošāks un Ogres rajona slimnīca tās apmeklētājiem - pieejamāka,” atzīst D.Širovs.

Šobrīd notiek arī gājēju ceļa izveide pāri dzelzceļam Kalna prospektā. Darbus veic SIA “Mārupes ceļinieks”, ar kuru pašvaldība šā gada 25.novembrī noslēdza līgumu par gājēju ietves Kalna prospektā posmā no Upes prospekta līdz Tirgoņu ielai. Līguma summa ir 19628.35, darbu izpildes termiņš – šā gada 31.decembris.

Tomēr, gādājot par gājēju drošību, Kalna prospektā ir nepieciešams risinājums, lai cilvēki drošai varētu šķērsot Upes prospektu un abu ielu krustojumā, kā arī jāizbūvē ietve Kalna prospektā Bērzu alejas virzienā. Krustojums rada paaugstinātu bīstamību gājējiem, jo satiksme šeit ir ļoti intensīva.

Sakārtot plānots arī Andreja Pumpura ielu, Jaunogrē. Šajā vietā iztrūkst posms gājēju ietvei, līdz ar to iedzīvotāji nevar nokļūt līdz autobusu pieturai.

Bīstams ir arī posms pār Rīgas – Daugavpils šoseju Pārogrē, krustojumā ar Karjera un Austrumu ielu. Luksofora šeit nav, transporta kustība ļoti intensīva, iedzīvotājiem faktiski nav iespējams nokļūt uz veikaliem, tuvākā pāreja ir tikai Vidzemes ielā. Nākamajā gadā plānots būvēt veloceliņu no Ciemupes uz Ogri, vienlaikus būtu jāatrisina arī jautājums par gājēju pārejas ierīkošanu.

Kartonfabrikas rajons ir blīvi apdzīvots, ielu sakārtošana šajā pilsētas daļā ir būtiski nepieciešama, taču pirms uzsākt ielu remontdarbus, šajā rajonā jāsakārto meliorācijas sistēmas, lai nodrošinātu lietus notekūdeņu novadīšanu. Pašvaldība jau ir uzsākusi darbus šajā jomā, vienlaikus veicot arī ielu  būvprojektu sagatavošanu vairāku ielu rekonstrukcijai. Šobrīd ir izsludināts iepirkums Amatnieku ielas būvprojekta izstrādei.

Papildus uzmanību pilsētas attīstībā plānots pievērst arī Rīgas ielas rajonam. Grīvas prospekta gājēju celiņu, kas ved starp dzīvokļu mājām aiz veikala “Maxima” Skolas ielā, ikdienā izmanto liels skaits Ogres iedzīvotāju, lai nokļūtu savos galamērķos. Arī šis gājēju ceļš ir būtiski jāuzlabo.

E.Helmanis informēja, ka celiņu un ietvju sakārtošanas shēmas izstrādē plānots piesaistīt Rīgas Tehniskās Universitātes studentus.

   

   

   

   

   

   

   

   

 


Šim rakstam komentēšana atspējota.

Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības