Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2015-12-15  18:42:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Sestdien, 12.decembrī, noslēguma pasākumā pulcējās Ogres novada pašvaldības rīkotā projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā 2015” un novada pašvaldības un SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) kopīgi rīkotā projektu konkursa dalībnieki.

Līdz šim konkursa noslēguma pasākums ik gadu norisinājās Ogrē, taču šogad konkursa vērtēšanas komisija nolēma šādu pasākumu rīkot ārpus novada centra, kādā no pagastiem. Jo, kā saka, Latvija nav tikai Rīga, tāpat Ogres novads nav tikai Ogre, turklāt visu Ogres novada deviņu pagastu ļaudis allaž ļoti aktīvi piedalās projektu konkursā, radoši un veiksmīgi realizē apstiprinātos projektus.

Projektu konkursa noslēguma pasākumā šī projekta koordinatore, novada pašvaldības Attīstības departamenta Projektu vadības nodaļas projektu vadītāja Sanda Zemīte sniedza detalizētu pārskatu par projektu konkursa norisi un paveikto. Šogad projektu konkursā bija iesniegti 68 projekta pieteikumi, novada pašvaldības domes apstiprinātā finansējuma ietvaros tika akceptēti 44 projekti, no tiem 20 Ogres pilsētā un 24 pagastos – Meņģelē un Suntažos 4 projekti katrā, Madlienā un Ogresgalā trīs, Krapē, Lauberē, Mazozolos, Taurupē, Ķeipenē – divi projekti katrā pagastā.

Kopējais finansējums projektu realizēšanai – 40 000 eiro, nepārsniedzot 1000 eiro vienam projektam.

Realizējot projektus, paveikti daudzi labi darbi, turklāt ļoti dažādi:

Ogrē – daudzdzīvokļu māju piegulošās teritorijas un pagalmu labiekārtošana un apzaļumošana, mājas piebraucamā ceļa asfaltēšana, kāpņu atbalsta sieniņu atjaunošana un aizsargbarjeru ierīkošana, atpūtas laukuma ierīkošana Špakovska parkā un apgaismojuma ierīkošana šajā parkā, pilsētas orientēšanās kartes izstrāde, aktīvās atpūtas laukumu un bērnu rotaļu laukumu atjaunošana un jaunu rotaļu laukumu izveide, sporta inventāra papildināšana ielu vingrotājiem, sajūtu takas izveide pirmsskolas izglītības iestādes "Zelta sietiņš" teritorijā, novada kultūrvēsturiskā mantojuma apkopšana;

Krapē – daudzdzīvokļu mājas pagalma labiekārtošana un apzaļumošana Lobes ciemā, teritorijas labiekārtošana pie pagasta pārvaldes ēkas;

Ķeipenē – pensionāru biedrības telpu remonts, pludmales volejbola laukuma atjaunošana;

Lauberē – virzienu norādes zīmju uzstādīšana pagasta centrā, parka zonas labiekārtošana, parka estrādes grīdas seguma atjaunošana;

Madlienā – Latvijas pagastu ozolu birzs labiekārtošana pagasta centrā, gājēju celiņa atjaunošana pie kultūras nama un jaunrades centra, sajūtu dārza izveide pie pansionāta; Mazozolos – bērnu radošā atpūtas stūrīša izveide skolā, zemes gabalā “Tumšais purvs” mākslīgi izveidotā kalna sakopšana un slēpošanas inventāra iegāde;

Meņģelē – piemiņas vietas “Tiesaskalns” atjaunošana, Zvanu ezera sakopšana un labiekārtošana, informatīvās kartes izgatavošana un uzstādīšana pagasta centrā, šūpoļu izgatavošana un uzstādīšana pie pagasta tautas nama;

Ogresgalā – bērnu rotaļu laukuma izveide pie daudzdzīvokļu mājām, rožu stādījumu atjaunošana pie Ogresgala tautas, Ogresgala tradīciju parka podestūras un sēdvietu atjaunošana;

Suntažos – daudzdzīvokļu mājas pagalma labiekārtošana un apzaļumošana, kapsētas mūra tālāka atjaunošana, represēto piemiņas vietas labiekārtošana, bērnu rotaļlaukuma ierīkošana Juglas ciemā;

Taurupē – Aderkašu kapu labiekārtošana, trenažieru telpas izveide pamatskolā.

Noslēguma pasākumā vairāku projektu realizētāji dalījās pieredzē ar projekta ieceri un tās īstenošanu (Edgars Kalnriekstiņš – par piemiņas vietas “Tiesaskalns” sakopšanu, Aivars Jānis Bramanis – par Zvanu ezera sakopšanu un labiekārtošanu, Inga Gailīte – par informatīvās kartes izveides gaitu un kartes uzstādīšanu, Dace Iraids – par Latvijas pagastu ozolu birzs labiekārtošanu, Ieva Liepiņa – par apgaismojuma ierīkošanu Špakovska parkā, Natālija Ketnere – par Ogres novada kultūras mantojuma apkopošanu un izdevuma “Taurupieši līkloču ceļos” tapšanu).

Lai arī pašvaldības finansējums katram projektam nav liels, šādi konkursi ļoti veicina iedzīvotāju iniciatīvu un ir vajadzīgi, atzīst šīgada projektu konkursa dalībnieki, paužot vēlmi un gatavību arī turpmāk iesaistīties šādos projektu konkursos.

Visi projektu konkursa dalībnieki, kā ik gadu, saņēma apliecinājumu par projekta īstenošanu.

Visi ir čakli strādājuši, īstenojot savus projektus, tomēr jebkurā konkursā ir arī laureāti. Saskaņā ar konkursa “Veidojam vidi ap mums 2015” nolikumu labākajiem projektiem var tikt piešķirtas naudas balvas. Konkursa vērtēšanas komisija, izvērtējot katras projektu iniciatīvas grupas veikumu, atzinusi, ka nominācijā “Sabiedriski nozīmīgu teritoriju labiekārtošana” naudas balva 150 eiro piešķirama iedzīvotāju grupas “Saules bērni” projektam “Ainavu parka apgaismojums” (projekta koordinators Aigars Liepiņš) par apgaismojuma ierīkošanu Špakovska parkā, nominācijā “Pilsētas entuziasti” naudas balva 150 eiro – iedzīvotāju grupas “Orientieristi” projektam “Baudi Ogri – orientējies pilsētā” (projekta koordinatore Kristīna Papiņa) par pilsētas orientēšanās kartes izveidi, nominācijā “Bērnu priekam” naudas balva 200 eiro – iedzīvotāju grupas “Liepu māju vecāki” projektam “Bērnu rotaļu laukuma izveide Ogresgalā” (projekta koordinatore Indra Viktorova), nominācijā “Vēstures liecība” (naudas balva 200 eiro – iedzīvotāju grupas “Tiesaskalns” projektam “Piemiņas vieta “Tiesaskalns”” (projekta koordinators Edgars Kalnriekstiņš) par piemiņas vietas atjaunošanu Meņģelē, savukārt nominācijā “Gada projekts” naudas balva 300 eiro apmērā piešķirta biedrības “MĒS attīstībai” projektam “Meņģeles karte” (projekta koordinatore Inga Gailīte).

Noslēguma pasākumā tika paziņoti arī trīs pretendenti pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” reģionālās naudas balvas saņemšanai, un tie ir: biedrība “Mēs attīstībai” ar projektu “Meņģeles karte”, iedzīvotāju grupa “Bērnu priekam” ar projektu “Bērnu rotaļu laukuma izveide Ogresgalā” un iedzīvotāju grupa “Tiesaskalns” ar projektu “Piemiņas vieta “Tiesaskalns””.

Domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, uzrunājot projektu konkursa noslēguma pasākuma dalībniekus, pasniedzot apliecinājumus un balvas, pauda patiesu gandarījumu par novada iedzīvotāju vēlmi iesaistīties sava nama, pilsētas, pagasta un visa novada sakopšanā – vienu stūrīti pēc otra, soli pa solim, ar radošu, neizsmeļamu izdomu, neizsīkstošu enerģiju. Sakot paldies radošajiem un čaklajiem ļaudīm, A.Mangulis uzsvēra, ka Ogres novada iedzīvotāji godam varēs sagaidīt Latvijas simtgadi, jo paveikts ir daudz labu darbu, un ne mazāk labu darbu vēl priekšā.

Pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” pārstāve – Rīgas plānošanas reģiona koordinatore Karīna Miķelsone atzina, ka Ogres novads ir to pašvaldību vidū, kur jau daudzus gadus veiksmīgi tiek atbalstīta iedzīvotāju iniciatīva, rīkojot šādus konkursus un ļaujot iedzīvotājiem aktīvi iesaistīties novada dzīvē un attīstībā. K.Miķelsone īpaši pateicās projekta projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” koordinatorei Sandai Zemītei par ieguldījumu šo projektu konkursu organizēšanā un norisē.

Šogad 4 projekti Ogres novadā realizēti ar “Latvijas Mobilais tālrunis” (LMT) atbalstu līdz 2000 eiro apmērā katram projektam. Šī projektu konkursa rezultātā iegādāta skaņas aparatūra Taurupes pamatskolas Mazozolu filiālei (projekta koordinatore Liene Millere), uzbūvēta slēgta tipa nojume Ogres pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” teritorijā (projekta pieteicēja – Iveta Šteinberga, koordinatore – Vija Pandere), papildināta ekoklases materiālā bāze Ogresgala pamatskolā (projekta koordinators Jānis Iklāvs) un izveidots fusbola korts Madlienas pagastā (projekta koordinators Jānis Lēnais). Papildus šajā projektu konkursā novada pašvaldība kā specbalvu piešķīra 2000 eiro peldvietas labiekārtošanai Ogres upes krastā bijušās d/s Lašupes I teritorijā (projekta koordinatore Maija Kolberga). Arī šo projektu īstenotāji saņēma apliecinājumus par paveikto, M.Kolberga iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar pieredzi, īstenojot ieceri uzlabot dzīves vides kvalitāti un paplašināt aktīvās atpūtas iespējas ogrēniešiem.

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības