Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2015-12-11  09:00:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdē 10.decembrī tika lemts par izmaiņām Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas amatu sarakstā.

Ogres novada pašvaldības dome 2014. gada 18. decembrī pieņēma lēmumu “Par komisijas izveidi Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres novada kultūras centrs” darbības efektivitātes un uzdoto funkciju izpildes nodrošinājuma izvērtēšanai”. Tika izveidota komisija aģentūra “Ogres novada kultūras centrs” darbības efektivitātes un iestādei uzdoto funkciju izpildes nodrošinājuma izvērtēšanai.

Tautsaimniecības komitejas sēdē Administratīvā departamenta direktore Dana Bārbale ziņoja, ka komisija, izvērtējot, kādā veidā tiek veikta darba organizācija, īstenotas funkcijas un sasniegti izvirzītie mērķi kultūras jomā Ogres novada pašvaldībā, secinājusi, ka centrālās administrācijas “Ogres novada pašvaldība” patstāvīgā speciālista – kultūras pasākumu organizators amata pienākumi galvenokārt sakrīt ar aģentūras “Ogres novada kultūras centrs” uzdevumiem.

Lai nodrošinātu efektīvu un lietderīgu pašvaldības resursu izlietojumu, pašvaldība, ņemot vērā komisijas secinājumus un priekšlikumus, ir pārskatījusi un nodalījusi aģentūras “Ogres novada kultūras centrs” funkcijas un uzdevumus no novada pašvaldības centrālās administrācijas īstenojamajiem pienākumiem kultūras jomā Ogres novada pašvaldībā, ir sagatavotas un iesniegties izskatīšanai domē izmaiņas Ogres novada pašvaldības nolikumā, tāpat ir sagatavots un iesniegts izskatīšanai domē aģentūras “Ogres novada kultūras centrs” nolikums.

Likuma “Par pašvaldībām” 15. panta trešajā daļā noteikts, ka no katras autonomās funkcijas izrietošu pārvaldes uzdevumu pašvaldība var deleģēt privātpersonai vai citai publiskai personai.

Komisija ierosinājusi pašvaldības domei priekšlikumu autonomo funkciju – rūpēties par kultūru un sekmēt tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu un tautas jaunrades attīstību – deleģēt aģentūrai “Ogres novada kultūras centrs”, savukārt centrālajai administrācijai “Ogres novada pašvaldība”, saglabājot pienākumu piedalīties kultūras nozares politikas vai attīstības stratēģijas veidošanā, veicināt sadarbību starp valsts un pašvaldības iestādēm kultūras jomā, piedalīties normatīvo aktu projektu izstrādē kultūras jomā un kontrolēt to ievērošanu, piesaistīt un vadīt projektus kultūras jomā, kā arī pārraudzīt kultūras funkciju īstenošanu Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Komisija ierosinājusi novada pašvaldības centrālajā administrācijā” likvidēt kultūras pasākumu organizatora amatu, viņa pienākumus deleģējot aģentūrai “Ogres novada kultūras centrs”, kā arī izveidot jaunu amata vienību – Galvenais speciālists sadarbības jautājumos starp valsts un pašvaldību iestādēm izglītības, kultūras un sporta jomā. Ņemot vērā to, ka kultūra ir cieši saistīta ar sabiedrības izglītību, šo amatu komisija ierosinājusi iekļaut centrālās administrācijas struktūrvienībā “Izglītības un sporta pārvalde”, attiecīgi mainot šīs struktūrvienības nosaukumu uz “Izglītības, kultūras un sporta pārvalde”.

Ņemot vērā šos komisijas ierosinājumus, ir sagatavots grozījumu projekts Ogres novada pašvaldības nolikumā. Šie grozījumi paredz no Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas amatu saraksta svītros amata vienību “Kultūras pasākumu organizators” un struktūrvienības “Izglītības un sporta pārvalde” nosaukumu mainīt uz “Izglītības, kultūras un sporta pārvalde”.

Tautsaimniecības komitejā deputāti akceptēja paredzētās izmaiņas, galīgais lēmums tiks pieņemts domes sēdē 17.decembrī.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības