Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ogresnovads.lv
  Publicēts: 2015-12-02  14:07:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Video: Fakti.lv, teksts: ogresnovads.lv

Ceturtdien oficiāli atklāts rekonstruētais Ogres upes neapplūstošais aizsargdambis.

Svinīgo atklāšanas lenti pārgrieza Latvijas Republikas Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un viņa vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis.

Oficiālajā rekonstruētā dambja atklāšanā piedalījās arī speciālisti no Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības Ministrijas (VARAM), kā arī Ogres novada pašvaldības vadība, darbinieki un dambja būvniecībā iesaistītie.

Skanot Ogres Mūzikas skolas pūtēju orķestrim, tika atklāts jaunais Ogres upes aizsargdambis un arī jaunā uz dambja uzstādītā bebru skulptūra.

Ministrs K.Gerhards uzsvēra, ka gandarījumu sagādā tas, ka pirmais būtiskais posms, lai iedzīvotāji Ogrē varētu justies droši, ir pabeigts. Tāpat ministrs informēja, ka ir apstiprināts Daugavas upju baseinu apgabala plūdu riska pārvaldības plāns, kurā iekļauta arī Ogres pilsētas piegulošo teritoriju aizsardzībai nepieciešamo pasākumu izstrāde un īstenošana. Kopumā pretplūdu plānā iekļauts finansējums 4,2 miljonu eiro apmērā dambja būvniecībai pie Ogres iztekas Daugavā, lai nodalītu Daugavas un Ogres upes straumes, jaunā dambja turpinājuma būvniecībai un Ogres upes gultnes tīrīšanai. Sadarbību ar Ogres novada pašvaldību ministrs vērtēja kā veiksmīgu.

A. Mangulis uzsvēra, ka šis Ogres pilsētai nozīmīgs notikums, jo tiek atklāts Ogres pilsētai svarīgs un nepieciešams objekts. A.Mangulis pateicās projektā iesaistītajiem uzņēmējiem- būvprojekta autoram un SIA “Inženieru birojs “Kurbada tilti”” valdes loceklim Jānim Rāznam, būvdarbu veicējam SIA “Valkas meliorācija valdes priekšsēdētājam Jānim Biezajam, būvuzraugam Ingum Asarītim no SIA “Jurevičs un partneri”. Tāpat pateicība tika izteikta jaunās bebru skulptūras autoram un tēlniekam Valtim Barkānam.

E.Helmanis izteica pateicību VARAM ministram K.Gerhardam un ministrijai par atbalstu: “Pateicamies par ministrijas pretimnākšanu. Plūdu gadījumā, Ogres pilsētas iedzīvotāji varēs justies droši un pasargāti. Mēs esam mazinājuši dabas postošo ietekmi.”

E.Helmanis atzīst, ka nākošajā gadā, rūpīgi strādājot, ir iespēja jau apgūt pretplūdu plānā minēto finansējumu. Tāpat tiek uzsvērts, ka nozīmīgi būtu arī veikt pētījumu, lai gūtu zināšanas par dambju ietekmi uz plūdu rašanos Ogres upes un Daugavas upes apkaimēs.

Ogres upes neapplūstošā aizsargdambja rekonstrukcijā kopumā veiktas 4 kārtas. Aizsargdambja 4.kārta, projekts “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot Ogres upes neapplūstoša aizsargdambja rekonstrukciju”, veikts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu 85% apmērā un Ogres novada pašvaldības finansējumu 15% apmērā.

Ogres novada pašvaldība ir pirmā, kura apguvusi Eiropas Savienības struktūrfondus, tādejādi tika iegūti 1,3 miljoni aizsargdambja 4. kārtas finansēšanai.

Kopējās būvdarbu izmaksas visās kārtās kopumā ir  4 285 113.28 EUR.

1.un 2. kārtā novērsti esošie dambja avārijas izskalojumi, veikta Norupītes izteces zonas nostiprināšana, kā arī izveidots savienojošs dambis un notikuši sūkņu stacijas betonēšanas darbi. Projekta 3. kārtā notika sūkņu stacijas aprīkošana un piebraucamo ceļu izbūve, caurtekas izbūve pie Ievu un Līču ielas Norupītes augštecē, elektrības pievilkšana. 4. kārtā veikta esošā dambja rekonstrukcija 545 m garumā no Rūpnieku ielas līdz Norupītes iztekai, izveidojot nogāžu nostiprinājumu un izbūvējot ūdensnecaurlaidīgu slāni, kas novērsīs Ogres upes palu ūdeņu filtrāciju caur dambja uzbērumu.

Vairāk - pievienotajā videomateriālā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

*** 
2015-12-04  10:25:56
īstā atklāšana būs pēc pirmajiem lielajiem paliem.

lailailai 
2015-12-02  20:15:05
Edvīn, neķer bebri, labāk ķer mani!

kur ta dzirdēts 
2015-12-02  19:36:00
bebri savu darbu padara, cilvēki nepadara

priekā :))))) 
2015-12-02  18:58:25
lai labi stāv!

nop 
2015-12-02  18:50:30
gārnim tievas kājas. ātri nolauzīs

garnis 
2015-12-02  17:38:19
Jauki, bet gribētos vēl dažas skulptūriņas. Noteikti veltītu Ogres upes ZIVJU GĀRNIM. Viņš šajā posmā ļoti bieži pastaigājās tieši pa upes viduci. varētu arī pīļu ģimenei.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības