Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2015-10-30  09:04:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ar prasību tiesā pret Ogres novada domi vērsušies pie Ogres katoļu baznīcas (aiz Kultūras centra) iecerētā tirdzniecības centra būvniecības ieceres virzītāji.

Savulaik projektu aktīvi lobēja bijušais domes deputāts Gunārs Kārkliņš un viņa nu jau mūžības ceļos devies bijušais biznesa partneris un deputāts, Tautsaimniecības komitejas vadītājs Juris Tukišs. Šā gada 12.jūnijā tiesā vērsies Sergejs Grekovs un Irita Kārkliņa, ko daudzi atceras kā G.Kārkliņa dzīvesbiedri. Dzirdētas runas par šķiršanos, taču baumas paliek baumas. Visticamāk, pārim ir vismaz kopīgas biznesa intereses un viena no nopietnākajām – tirdzniecības centra būvniecības iecere pašā pilsētas centrā. Guvums varot būt ap miljonu. Arī aizstāvji šoreiz nav no “lētajiem” – pats slavenais advokātu birojs “Borenius”, kas pārstāvējis pat lielāko investīciju zelta dīleri Ziemeļeiropā.

Plaši iedzīvotāju protesti

Tirdzniecības centra projekta virzība sākusies jau tālajā 2003.gadā, kad toreiz vēl “svaigi” izstrādātais detālplānojums raisīja plašas iedzīvotāju diskusijas, tajā skaitā par tā dēvētajā Deputātu parkā izcērtamajiem kokiem... vēl senāk solītās parka labiekārtošanas vietā. Piedāvājam atskatu uz aizvadītajām batālijām.

“Pret tirdzniecības centra būvniecību asi vērsās daudzi ogrēnieši, viņu vidū apkārtējo māju iedzīvotāji un blakus esošās katoļu baznīcas pārstāvji, rezonansei sasniedzot Latvijas līmeņa plašsaziņas līdzekļus un kontrolējošās iestādes,” 2009.gada 9.aprīlī rakstīja Ogresfakti.lv. “Tā vietā, lai publiskajā apspriešanā ņemtu vērā simtiem iedzīvotāju parakstītas protesta vēstules un ieceri noraidītu, dome lēmuma pieņemšanu novilcināja līdz pat 2006.gadam. Tad tirdzniecības centra detālo plānojumu piepeši apstiprināja.”

Deputātu ekonomiskās intereses un to “partneri”

Turpinām atskatu 2009.gada publikācijā: “Būvniecības ieceri sākotnēji pārstāvēja zemesgabala bijušais īpašnieks Sergejs Grekovs, kurš, saskaņā ar Lursoft datu bāzē atrodamo informāciju, bijis arī SIA “Ogres būvmateriālu centrs” līdzīpašnieks. SIA “Ogres būvmateriālu centrs” līdzīpašnieks bijis arī deputāts, domes tautsaimniecības komitejas vadītājs Juris Tukišs un deputāts Gunārs Kārkliņš, kuram SIA “Ogres būvmateriālu centrs” šobrīd pieder 20% kapitāldaļu. 50% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Norai Kārkliņai.”

Vieglas smiltis... kokiem

Domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas vadītājs Aivars Bigačs toreiz skaidroja, ka Apstādījumu saglabāšanas komisija lūgusi daļu koku tomēr saglabāt. Viņš uzsvēra, ka nelielu “uzvaru” izdevies izcīnīt – starp plānoto tirdzniecības centru un kultūras namu tiks saglabāta neliela zaļā josla “ar bērzu, liepiņu un pīlādzīti.” Kopumā tirdzniecības vietas vajadzībām lemts izzāģēt 27 kokus.

“Tirdzniecības centrs plānots ar apakšzemes stāvvietām, tā ka tā cīņa, kas uzsākta, uzreiz jau bija bezcerīga,” atzina A.Bigačs. “Vienkārši es gribēju pasūtītājiem un projektētājiem saasināt uzmanību, ka jautājums mums nav vienaldzīgs.” A.Bigačs gan norādīja, ka par koku izciršanu firmai jāatlīdzina “dabas daudzveidībai nodarītais zaudējums” – kopā apmēram 700 latu. Lūdzot atļauju nozāģēt kokus, tajā skaitā veco ozolu, Ogrē, Upes prospektā 14, kur plānota multifunkcionālā tirdzniecības centra būvniecība, ar iesniegumu domē bija vērsies pats G.Kārkliņš.

Tirgus rīkosim stadionā?

2009.gadā aktualizēts jautājums par Ogrē, laukumā aiz Kultūras centra, tradicionālo gadatirgu nākotni. Toreizējā Ogres Kultūras centra direktore Ligita Zadvinska norādīja, ka pagaidām gadatirgiem noteiktā vieta ir pļava aiz Kultūras centra, taču tikai līdz brīdim, kad sāksies plānotā multifunkcionālā tirdzniecības centra būvniecība. Tad būtu jādomā par citu gadatirgu organizēšanas vietu.

Savukārt J.Tukišs (2009.gada 9.aprīlī) norādīja: “Es domāju, ka tagad jau varētu to sākt risināt. Gadatirgum nav obligāti jābūt pilsētas centrā. Mums ir sala, stadions un citas vietas, kur ir ērti piebraukt, izvietoties. Mēs spiežamies centrā, kur cilvēkiem ir problēmas ar autotransporta novietošanu.”

Pa blatam

Tātad tirdzniecības centru iecerēts būvēt tā sauktajā “Deputātu parkā” – laukumā starp Ogres Romas katoļu baznīcu un Kultūras centru. Pēdējos gados gan izskanējuši viedokļi, ka viens no pēdējiem Ogres zaļajiem laukumiem būtu jāsaglabā tā sākotnējam mērķim – labiekārtota parka vajadzībām. Vai šāds parks kā citādi, ja ne “pa blatam” varēja nonākt ar toreizējo deputātu saistītu personu īpašumā, turklāt ar mērķi parku pārvērst par tirdzniecības centru? Spriediet paši.

Post scriptum

Pēc šodien plaši citētās publikācijas Gunārs Kārkliņš 2009.gadā vērsās tiesā pret portāla Ogresfakti.lv īpašnieku Jāni Putniņu. “Taisnīgajai Temīdai” prasīta ne vien “nepatiesības” atsaukšana, bet arī morālā kaitējuma kompensācija 5000 latu apmērā. Kaut gan žurnālists nevienas tiesas sēdes laikā advokāta pakalpojumus neizmantoja un sevi aizstāvēja pats, bijušais deputāts tiesas prāvu zaudēja. Bet J.Putniņa tiesāšanās izdevumus – 30 latus – samaksāja tikai pēc vairākiem gadiem. Tas nav bijis vienīgais tiesas process, kurā iesaistījies G.Kārkliņš. Piemēram, vēl būdams Ogres novada domes deputāts, Kārkliņš bija sapratis, ka viens no viņa kolēģiem sēdes laikā nosaucis viņu par “smirdoņu”. Nekavējoties sekoja prasība Ogres rajona tiesā, prasot atlīdzināt goda un cieņas aizskārumu. Rezultāts gan bija tieši tāds pats, kā iepriekšējā tiesā – nu jau eksdeputāts piedzīvoja zaudējumu. Vien galvassāpes G.Kārkliņam, visticamāk, nenesusi arī tiesvedība saistībā ar SIA “Rajona laikraksts “Ogres Vēstis”” un laikraksta redakcijas ēku.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Tuk-tuk! 
2015-11-12  15:13:08
"Mēs spiežamies centrā, kur cilvēkiem ir problēmas ar autotransporta novietošanu" ... Obligāta prasība -šo Ogres centra rimiiti apmeklēt tikai kājāmgājējiem!??

atver acis 
2015-10-31  09:17:54
runa jau nav par gadatirgu bet par bezjēdzīgu apbūvi un zaļās zonas likvidēšanu

ikss 
2015-10-31  09:11:42
Vai tad gadatirgus rīkošanai nevar izmantot esošos tirgus? Izskatās nožēlojami pasākumi dubļainajā pļavā pašā pilsētas centrā.Bet,par tiesāšanos-.katram ir tiesības to darīt nešķirojot veco vai jauno vad;ibu.Azartspēļu īpašnieki to iadarīja,....

b** 
2015-10-30  18:06:57
murgs kkāds. Vai tad Ogrē veikalu nepietiek?

korekcija 
2015-10-30  13:59:07
vispār jau ir "Borenius" - varētu advokātu biroja nosaukumu pareizi uzrakstīt. Skat, ka Lauris Liepa nevēršas pret neprecīzu nosaukuma lietojumu.

> Egilio 
2015-10-30  10:33:42
Sarkanā Rimi kaste tev ir sakopta vide?

Egilio 
2015-10-30  10:24:27
Protams, labāk suņu piedirsts zemes gabals, nekā sakopta vide! Un gadatirgu var organizēt Brīvības ielā, lai nav jābrien pa dubļiem!

khe khe khe 
2015-10-30  09:16:13
spoki atgriežas

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības