Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/lielvarde.lv
  Publicēts: 2015-10-23  22:03:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ar rudens salnām un lapu zeltaino mirdzumu oktobra pirmajā svētdienā aizvadīta Skolotāju diena, tomēr 23.oktobrī Lielvārdes novada pedagogi tikās Lielvārdē, lai visi kopā svinētu savus svētkus un godinātu kolēģus, kurus nominācijai “Dzīves skolotājs” izvirzīja skolas padomes, skolēnu pašpārvaldes un izglītības iestāžu vadība.

Kas tad ir Skolotājs? Laikam jau tas, kas uzkrājis lielu pieredzi un daudz zināšanu, kas vajadzīgā brīdī ļauj palūkoties uz pasauli no viņu personības skatpunkta, palīdz izprast dzīves likumsakarības un mācīties Dzīvi.

Šogad nominācijai “Dzīves skolotājs” izvirzīti skolotāji un treneri, kas bērniem un jauniešiem nesavtīgi devuši zināšanas un prasmes, ar savu attieksmi mācījuši būt cilvēciskiem un sirsnīgiem. Lielvārdes novada PATEICĪBU par kompetentu, profesionālu un radošu darbu skolēna personības un dzīves prasmju veidošanā saņēma:

Lielvārdes pamatskolas latviešu valodas skolotāja Santa Mežvēvere, par kuru skolas kolektīvs stāsta: “Skolotāja Santa ir aktīva, atsaucīga, saprotoša, bet arī prasīga skolotāja. Viņa ir ceļvedis un palīgs zināšanu apguvē. Labvēlīgais noskaņojums stundās ļauj skolēniem droši paust savu viedokli, veido pozitīvu gaisotni un motivē mācīties. Skolotāja Santa ir cilvēks, kurš vienmēr māk uzklausīt un pasmieties līdzi, tādēļ ikdienā un svētkos ap viņu dzirksteļo humors.”

Par Jumpravas vidusskolas skolotāju Inu Mārcēnu skolēni raksta: “Pedagogs, kurš spēj ne tikai rast interesantu un skolēniem aizraujošu mācību ceļu, bet arī sniegt padomus, dalīties savos personiskajos iespaidos, izteikt viedokli, rast atbildes uz visdažādākajiem skolēnu jautājumiem.” Arī Jumpravas vidusskolas absolventi raksturo savu skolotāju: “Ina Mārcēna- mūsu skolotāja.! Tā mēs viņu joprojām dēvējam. Viņa vienmēr bija līdzās, kad bija kāda sāpe sirsniņā vai arī asariņa, kā arī dusmas un kašķi. Skolotāja mums ticēja un cīnījās par mums. Varētu pat teikt- mēs augām kopā.”

Katru gadu AS “Swedbank” sveic vienu Lielvārdes novada skolotāju un dāvina savu balvu. Šogad skolotāja Ina Mārcēna saņēma AS “Swedbank” balvu.

Edgara Kauliņa vidusskolā savulaik mācījusies un nu jau ilgus gadus strādā skolotāja Aija Krompāne, kas ar savu labsirdību, entuziasmu un neizsīkstošo enerģiju ir daudziem saviem audzēkņiem parādījusi īstās dzīves vērtības. Skolas padome un kolēģi par Aiju saka: “Viņa ir liela skolas patriote, skolas sirds un dvēsele. Viņai ir liela atbildības izjūta, godīgums un pašdisciplīna, viņa vienmēr ir korekta un pieklājīga pret līdzcilvēkiem, prot uzklausīt citu viedokļus, ļoti mērķtiecīgi un prasmīgi motivē sevi un citus darbam, rod risinājumu ikvienā dzīves situācijā”.

Strādājot Jumpravas speciālajā internātpamatskolā, ir vajadzīga liela mīlestība un pašaizliedzība, lai bērni justos gaidīti un mīlēti. Kopā ar skolotāju Benitu Otto bērni mācās ar prieku, jo ir interesanti. Skolotāja bērniem māca dzīves prasmes vistiešākajā veidā - mājturības stundās apgūtā papīra locīšanas prasme, sviestmaizes pagatavošana vai paraudziņu adīšana, iespējams, kādam bērnam būs pamats nākamajai profesijai. Ikvienā stundā pie skolotājas bērni apgūst prasmi draudzēties, tas palīdz klasei turēties kopā un justies gaidītam un mīlētam.

Lēdmanes pamatskolā nu jau vairākus gadu desmitus bērniem savu mīlestību dāvā un māca saticību skolotāja Gunta Bērziņa. Vecāki un kolēģi skolotāju raksturo kā zinošu un radošu personību, kas cenšas pilnveidot un dažādot mācību un audzināšanas procesu, meklē jaunus risinājumus sadarbībai ar bērnu vecākiem. Pret saviem audzēkņiem skolotāja ir ne tikai prasīga, bet arī mīļa un iejūtīga. Bijušie audzēkņi vienmēr atceras savu skolotāju, ir priecīgi viņu satikt.

Pirmās dzīves prasmes bērni gūst ģimenē un bērnudārzā. Vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” skolotāju Aiju Jurjāni raksturo: “Nu jau uz dārziņu tiek vesti Aijas bijušo audzēkņu bērni, kurus, tāpat kā viņu vecākus, Aija samīļo, kad nopelnīts - norāj, kuriem lasa pasakas, māca dzīves gudrības un dzied šūpuļdziesmas. Vērojot Aijas vadītās nodarbības, priecē viņas spēja radīt mierīgu, tajā pat laikā darbīgu un radošu atmosfēru. Vairākkārt kolēģi teikuši, ka Aija ir kā miera, saticības un dvēseliskuma iemiesojums un viens no bērnudārza stiprajiem balstiem.”

Vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes “Pūt vējiņi” kolektīvs par skolotāju Māru Driksnu saka: ”Māra ir profesionālis savā jomā, sava darba fanāts, nekad neatsaka palīdzēt. Viņu raksturo arī sirsnība, neatlaidība, pacietība un pretim nākšana. Bērni viņai uzticas, jo skolotāja radījusi bērniem drošības un mājas sajūtu. Māras pedagoga talants ir pamats bērnu personības izaugsmei.”

Profesionālās ievirzes izglītības iestādēs pedagogiem darbs sākas tikai tad, kad bērni un skolēni jau daļu dienas pavadījuši pie grāmatām un ir nedaudz noguruši. Var tikai apbrīnot pedagogu prasmi atkal un atkal bērnu motivēt darboties un sasniegt augstus rezultātus.

Lielvārdes novada sporta centra skolas padome treneri Zinti Bergmani izvirzījusi nominācijai, jo daudzajos darba gados treneri Zinti gan audzēkņi, gan viņu vecāki iepazinuši kā profesionālu, kompetentu, zinošu un atsaucīgu pedagogu, kurš ar neizsīkstošu entuziasmu piedalījies un arī pats organizējis neskaitāmus sporta pasākumus. Vecāku padome par treneri raksta: "Viņš ir bijis un joprojām ir klāt mūsu bērnu grūtajā treniņu ikdienā, kad lauri liekas neaizsniedzami un trenera uzmundrinošais vārds ir nenovērtējams atbalsts, viņš licis pamatus mīlestībai uz sportu ne tikai mūsu bērnu sirdīs, bet arī daudzos no mums.”

Lielvārdes mūzikas skolā strādā flautas spēles skolotāja Rūta Ābola, par kuru kolektīvs raksta: “Savos audzēkņos skolotāja Rūta cenšas ieaudzināt atbildību, mūzikas un darba mīlestību, pašdisciplīnu un prieku par darba rezultātiem. Strādājot papildus un ieguldot audzēkņos savu laiku, zināšanas, pieredzi un talantu, pakāpeniski veidojas arī īpašas attiecības ar saviem skolēniem – pedagogs kļūst par domubiedru, padomdevēju, dažreiz par otro mammu. Skolotājai Rūtai lielu paldies saka visi viņas absolventi – gan tie, kas turpina mācības nākamajā profesionālās mūzikas izglītības pakāpē, gan tie, kam mūzika un flautas spēle nodrošinājusi personības veidošanās un attīstības iespējas.”

Jumpravas mūzikas un mākslas skolas skolotāja Ilze Cābe, pēc kolektīva stāstītā, pilnībā atbilst šī gada nominācijai “Dzīves skolotājs”, jo visiem saviem audzēkņiem viņa ir ne tikai skolotāja, bet gandrīz kā otra mamma, un tā kā mākslas skolas nodarbības lielākoties ir praktiskas, audzēkņi, veicot uzdevumus, bieži pārrunā daudzas sev svarīgas lietas un problēmas. Tās risinot, viņi prasa padomu arī skolotājai Ilzei, kura spēj atbildēt ne tikai uz jautājumu, kā var uzjaukt violetu krāsu, bet arī iedziļināties audzēkņu ģimenes problēmās, būt par liecinieci pirmo simpātiju izpausmēm un starpbrīžos noskatīties jaunākos iemācītos hiphopa soļus.

Svētki nāk un aiziet, bet Skolotāji, kas mūsu bērniem dod prieku darboties, motivē viņus augstiem sasniegumiem un vienkārši ir līdzās ar savu mīlestību, turpina grūto ikdienas darbu, ko mēs bieži vien pietiekami nenovērtējam. Tāpēc biežāk teiksim viens otram paldies un novērtēsim skolotāja darbu, jo par skolotāju var būt tikai tas cilvēks, kurš uz jautājumu – kāpēc izvēlējāties šo profesiju, atbild – jo es ļoti mīlu bērnus un savu darbu…

Vairāk - pievienotajā videomateriālā.

Teksts: Linda Caune, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas izglītības speciāliste

Video: Fakti.lv
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības